W Jakucji odkryto szkielet mamuta z resztkami sierści! Sklonowanie wymarłego zwierzęcia jest coraz bardziej prawdopodobne

Kategorie: 

Źródło: tg

Naukowcy z Federalnego Północno – Wschodniego Uniwersytetu w kooperacji z badaczami japońskimi znaleźli w Jakucji szczątki mamuta z tkankami miękkimi i sierścią. Komunikat taki opublikowano na oficjalnej stronie rosyjskiej uczelni.

Rosyjscy eksperci z Północy wraz z kolegami z Uniwersytetu w Qingdao znaleźli 12 sierpnia br. niekompletny szkielet mamuta na 220 kilometrów w dół rzeki Jany na obszarach Junyugen na tak zwanym „cmentarzu mamutów” w regionie Wierchojańska. Wykopaliska będą kontynuowane. Więcej szczegółów o odkryciu będzie podanych, gdy ekspedycja wróci do Batagai.

 

Według doniesień, tydzień wcześniej ta sama ekspedycja odkryła w bagnach batagajskich całkowicie zachowaną tuszę źrebaka sprzed około 30-40 tysięcy lat.

 

Obszar Junyugen jest zdecydowanie jednym z najbardziej obiecujących „cmentarzysk mamucich” w Jakucji zarówno pod względem liczby resztek kości, jak i najbardziej kompletnego składu gatunkowego zwierząt kopalnych z późnego plejstocenu.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj