Apple stało się pierwszą korporacją w historii, która jest warta ponad bilion dolarów

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Gigant technologiczny Apple stał się pierwszą amerykańską firmą, której wartość na giełdzie przekroczyła bilion dolarów.

Według najnowszych notowań na giełdzie, producent iPhone'a osiągnął w ostatnim czasie zysk w wysokości 2,9%, co pozwoliło przedsiębiorstwu przejść do historii. Apple jest bowiem pierwszą w dziejach amerykańską firmą, która przekroczyła kosmiczny próg biliona dolarów. Dzięki producentowi smartfonów indeks technologii .SPLRCT wzrósł o 1,4%, co stanowiło największy procent zysku spośród wszystkich 11 głównych sektorów indeksu S&P 500.

Warto również odnotować, że akcje innych spółek należących do tzw. grupy FAANG (pięć najpopularniejszych firm działających w obszarze technologii) także poszybowały w górę. Wartość Facebooka wzrosła o 2,7%, Amazon zanotował zysk w wysokości 2,1%, akcje Netflixa wzrosły o 1,8%, natomiast spółka Alphabet Inc. (powołana do życia przez Google'a) zyskała 0,7%. Na giełdzie nastały dobre czasy dla elektronicznych potentatów.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika kolo21

No to zarobili szekli co nie

No to zarobili szekli co nie miara. Ale mało i ciągle mało im. Kiedyś był Egipt i niewolnicy. Teraz jest Polin i nowi niewolnicy. Marionetkowi biznesmeni i politycy, a wszystko kierowane po zakulisowo za wielkiej kałuży i nie tylko, przez diamentowych króli. 12 plemion było i każde nas doji jak tylko może. A gryzą się przy tym jak wściekłe psy. Łączy ich tylko jedno, złoty cielec. Podszczuwanie Polaków na siebie i sianie zamętu jest ich ulubioną zagrywką i sposobem na zarobek.

kolo21

Portret użytkownika Maryjan_66

Jakby zacząć od poprawnego

Jakby zacząć od poprawnego używania pojęć, to i sposób myślenia ludzi mógłby ulec pozytywnej transformacji. Apple nic nie jest 'warte', 1 bilion są ludzie w stanie zapłacić za produkty i usługi  firmy pod warunkiem że będą działały i im bedą im potrzebne. Np jeden większy black-out, i 'wartość' spada do minimum jesli nie zera. Jak ze złotem na pustyni - niby 'wartościowe', a jednak całe oddasz za łyk wody. Poza tym łatwo można podbić 'wartość' i do 2 bilionów - wystarczy dodrukować 2-3 biliony (trzeba nieco wiecej dodrukować bo aby używać Apple ludzie muszą jeszcze jeść i inne przyziemne bzdety sobie zapewnić), lub obecnie - jedynie dopisać na rachunku kredytowym. Gdy tylko ludzie kredyty zaczną spłacać, znaczy, że jest 'warte'..więcej.

Skomentuj