USA chcą dokonać „inwazji” na Tajwan, twierdzą chińskie media

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Władze Chin z zaniepokojeniem przyglądają się planom Stanów Zjednoczonych. Wygląda na to, że Tajwan stał się nowym punktem zaczepnym. USA otworzyły na wyspie kompleks budynków, które nieoficjalnie miałyby sprawować funkcję ambasady, a następnie chcą ją obsadzić amerykańskimi żołnierzami.

 

Chiny traktują Tajwan jako swoją zbuntowaną prowincję. Nic więc dziwnego, że władze oburzają się, gdy Stany Zjednoczone w bardzo ostrożny sposób starają się uznać Tajwan jako osobne państwo. W marcu, Donald Trump podpisał ustawę, która pozwoli na częstsze wizyty między amerykańskimi i tajwańskimi urzędnikami, natomiast w kwietniu, Departament Stanu zezwolił na sprzedaż uzbrojenia oraz technologii, dzięki którym Tajwan będzie mógł produkować swoje własne okręty podwodne.

 

Kolejnym krokiem, który może rozwścieczyć Chiny, jest ustanowienie Amerykańskiego Instytutu na Tajwanie (AIT). Stany Zjednoczone planują dostarczyć na wyspę piechotę morską, która mogłaby strzec tego obiektu. Według chińskich mediów, jeśli USA wyślą wojsko na Tajwan, będzie to równoznaczne z uznaniem instytutu za amerykańską ambasadę lub konsulat, choć AIT, przynajmniej oficjalnie, jest instytucją pozarządową.

Dziennik Global Times wskazuje, że Chiny mogą potraktować te działania nawet jako inwazję zbrojną, a wtedy władze Tajwanu zostaną oskarżone o zdradę. Stąd niewiele brakuje do wypowiedzenia wojny, zwłaszcza, że Chiny wielokrotnie deklarowały chęć odzyskania swojej prowincji.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika U_P_Adlina

Lenina na ścianie to chyba ty

Lenina na ścianie to chyba ty powinieneś mieć, jako że hujnia gejropejska którą darzysz miłoscią jest niczym innym, jak kontynuacją jego "dzieła", tylko, że na niebiesko. Tak więc znowu walnąłeś, jak chory w kubeł. A Putin was boli, oj boli. Oczywiście. Między innymi dzieki niemu zdegenerowane imperium zła pod wodzą bandyckiego uSSmana powoli idzie w rozsypkę. Syria to początek i wy to wiecie. Stąd wasze kwiki, hehehehe!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika U_P_Adlina

Nie zwalcza banderyzmu

Nie zwalcza banderyzmu krzywonosy bander-ukrze? A kto rękoma Powstańców Donbasu wysłał 2 metry pod ziemię parę tysięcy twoich kolegów z nazi-majdanu? Eskimosi ukrze? Wojsko ukraińskie? Buhahahaha! Banderowskie bojówki, których naczelnym przełożonym jest pierdaszenko-waltzman chodzący z symbolami upa w marynarce i jawnie gloryfikujący banderyzm mają zwalczać banderyzm? Buhahahaha! Tobie krzywonosy bander-ukrze juz całkowicie padło na ten pusty łeb chachłaty. Porachunki gangsterskie między nazistowskimi bandami banderowców nazywasz "walką wojska ukraińskiego z azovem"?????? Buhahahaha! Krzywonosie......to nie twój majdan banderowski w nazi-kijowie. Na co ty ukrze liczysz?
Resztę twoich rzygowin trudno komentować, bo to bełkot pijanego ukra, którego nawet zrozumieć dokładnie nie można.
Gdzie byli Polacy 24-50 lat?????????? A gdzie mieli być tępy bander-ukrze krzywonosy???? Na wojnie baranie. Wojna była, tak?
Wytrzeźwiej chachle banderowski, bo bełkoczesz bez ładu i składu.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika hyh

Na wojnie to ty jestes tutaj

Na wojnie to ty jestes tutaj , ale informacyjnej.... Powstancy Donbassu kretynie to nie sa zolnierze rosyjscy tylko weterani ... i najemnicy...  Banderowcy wystepuja wg ciebie w zachodniej Ukrainie a nie wschodniej wiec pokaz mi w ktorym miescie zachodniej Ukrainy walcza jednostki rosyjskie z banderowcami.?

A co do Wolynia to nie odpowiedziales dalej na te ente pytania :

w jakim wojsku byli ci poborowi  ? , czy zdezertowali Polacy wcieleni do batalionu policyjnego uzupelniajac straty ... jak zabijali podobno meszkancow Woli ( 400 policjantow w tym Polacy kontra 70 tysiacy ludnosci cywilnej)

i moja rada jak nie masz za co sie zaczepic to wloz ta petle na szyje... i sie nie kompromituj tutaj bo widac ze nie jestes Polakiem i nie interesuja cie w ogole sprawy polskie...

nie jestes Rosjaninem i nie interesuja cie sprawy rosyjskie

ziemi nie dostaniesz od Ukrainy , byc moze glupi Polacy oddadza w Polin ziemie i bedziesz miec sprawy na ktore juz zacierasz rece...

Miales chamie zloty rog ( w Polsce) ostal ci sie jeno sznur...

 

Portret użytkownika Tomasz S

W formacjach ukrainskich,

W formacjach ukrainskich, ktore w 1944 r. mordowaly polska ludnosc cywilna nie bylo zadnych Polakow. Przedstaw dowody na swoje lgarstwa.

Postancy Donbasu to zwykli ludzie, b. obywatele Ukrainy, ktorzy bronia swej ziemi przed najazdem Ukrowehrmachtu. Ukrowehrmacht morduje tam cywilow, ostrzeliwuje osady, burzy domy i torturuje. Brawo dla Rosji, ktora pomaga powstancom.

rusvesna.su/sites/default/files/styles/node_pic/public/gorlovskaya-madonna.jpg

s9.stc.all.kpcdn.net/share/i/4/1540121/wx1080.jpg

Portret użytkownika U_P_Adlina

Nie gadaj kocopołów

Nie gadaj kocopołów krzywonosy bander-ukrze. Powstańcy Donbasu to w dużej części zwykli mieszkańcy tych terenów.

Na twojej zachodniej upainie jednostki rosyjskie z banderowcami gdzie walczą?????????? Co to za debilne pytanie? Jak mam ci odpowiadać na debilne pytania? Jakie jednostki rosyjskie miałyby niby walczyć z banderowcami na twojej zachodniej bander-upainie? Co ty bredzisz? To nie Donbas napadł na banderowski kijów, tylko odwrotnie, więc walnij się baniakiem o parapert, to może coś ci tam zaskoczy pod kopułą.

Jak to w jakim wojsku byli ci poborowi? W polskim bander-ukrze. Przecież nie w bandach banderowskich twoich ziomali. Nie słyszał krzywonosy ukr o polskiej armii w ZSRR? Naprawdę? To do szkoły nieuku. Oprócz historii poducz się też posługiwania językiem polskim, bo nie idzie ci to za dobrze. Nawet zdania nie potrafisz poprawnie i logicznie sklecić. Bełkoczesz tylko jakieś ledwo zrozumiałe bzdety.
A rady to ty sobie zostaw dla swoich banderowskich ziomali z nazi-kijowa. Rad od półmózgów na dodatek zdegenerowanych nie przyjmuję.
I nie oceniaj mojej polskości, bo ją widać po tym, co sobą prezentuję i językowo i światopoglądowo. W przeciwieństwie do ciebie krzywonosie ukrowski, gdy kaleczysz język polski i wspierasz swoich ziomali zachodnio-bander-ukrowskich opluwając Polskę i Polaków chachle.
O jakiej ziemi ty bredzisz krzywonosy bander-ukrze? Mówiłem ci już, żebyś brał leki, bo pogrążasz się w absurdzie chachełku z krzywym nosem.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika hyh

Caly czas mowisz ,ze to

Caly czas mowisz ,ze to dobrze ze Rosjanie walcza z banderowcami... No wiec sie pytam [.......] w jakim miescie zachodniej Ukrainy walcza wojska rosyjskie z banderowcami ? Zeby bylo latwiej wymien jakies miasto gdzie walcza zolnierze rosyjscy na wschodniej Ukrainie i jaka to jednostka?

No jasne , tworzyli polska armie w ZSRR i byli nieobecni bronic swoich na Wolyniu...

a mowi ci cos wcielanie Polakow do UPA ? Lub jak juz pisalem wczesniej wcielanie do komend uzupelnien np Legionu Wolynskiego... ktory wg ciebie wymordowal 70tys ludzi ... Wiec jak na 400 czlonkow sporo bylo w nim Polakow uzupelniajac straty tego Legionu z poprzednich walk.. akurat wtedy bylo powstanie warszawskie i byli na Woli , wiec mordowali Polakow czy zdezerterowali historyku i znawco ukrainski?

Unikasz odpowiedzi jak ognia , bo boisz sie konfabulancie ze wyjdzie ze nie jestes Polakiem , predzej zydoukrem .. i nie bedziesz mogl wmieszac w swoje bajki nowych historyjek...

Glebie z 10 nikami ... nie znasz sie ani na historii Ukrainy ani Polski...

Kolejne pytanie : na jakiej podstawie dostawali Polacy ziemie od Pilsudskiego na Wolyniu i po kim ta ziemia byla? Po Zydach czy ukraincach wymordowanych w latach 20tych? Jaki dokument mieli Polacy o wlasnosci tych ziem poza dekretem Pilsudskiego pokazujacy o prawowitym ich nadaniu. Czy na Ukrainie mozna bylo brac sobie podczas rzezi Wolynskiej ot tak opuszczone domy innych Ukraincow przez Polakow , ktorzy wrocili po kilku dniach ucieczki przed bandami i zastali swoj dom w zgliszczach? Czy tam bylo prawo kto pierwszy ten lepszy?

 

Portret użytkownika Tomasz S

Polacy nie dostawali zadnej

Polacy nie dostawali zadnej ziemi od Pilsudskiego. Klamiesz jak zawsze. Wiekszosc twoich stwierdzen do klamstwa wymyslone przez OUN, ktore ty tu powielasz, tak jak to o rzekomych Polakach w formacjach ukrainskich bestialsko mordujacych cywilow podczas Powstania Warszawskiego. "...

17 grudnia 1920 r. Sejm Ustawodawczy jednogłośnie przyjął ustawy o przejęciu ziem carskich na Kresach Wschodnich i o nadaniu ich zasłużonym w walce z bolszewikami polskim żołnierzom oraz inwalidom wojennym.

Pozostali żołnierze mogli nabyć ziemię odpłatnie. Powierzchnia działki nadanej żołnierzowi nie mogła przekroczyć 45 ha. wojskowi mieli zacząć spłatę należności po 5 latach od rozpoczęcia użytkowania. Projekt klubu poselskiego PSL „Piast” miał na celu wynagrodzenie wysiłku żołnierzy, wzmocnienie polskości na Kresach i zagospodarowanie nadwyżki siły roboczej po demobilizacji. Pomysł popierał sam Józef . Już w rozkazie z 18 października 1920 r. zwrócił się do przyszłych osadników:

 

„Zaproponowałem już rządowi, by część zdobytej ziemi została własnością tych, co ją polską zrobili, uznoiwszy ją polską krwią i trudem niezmiernym. Ziemia ta, strudzona siewem krwawym wojny, czeka na siew pokoju, czeka na tych, co miecz na lemiesz zamienią, a chciałbym byście w tej pracy przyszłej tyleż zwycięstw pokojowych odnieśli, ileście ich mieli w pracy bojowej”.

Druga przyjęta 17 grudnia 1920 r. ustawa mówiła o przejęciu ziemi w dawnym zaborze rosyjskim należącej do rosyjskiego skarbu i rodziny carskiej, niektórych prawosławnych dóbr duchownych i klasztornych oraz opuszczonych przez ziemian dóbr prywatnych. Warto o tym pamiętać, kiedy dziś ze strony propagandy post-sowieckiej padają oskarżenia o „zabieraniu przez Polaków w okresie międzywojennym ziem chłopów białoruskich i ukraińskich”. W rzeczywistości bowiem nikt chłopom ziemi nie zabierał – były to wyłącznie skonfiskowane dawne majątki carskie i arystokracji rosyjskiej.

 

Osadnictwem na Kresach Wschodnich zajmowała się Ekspozytura Ministerstwa Spraw Wojskowych ds. Demobilizacji, w której działała Sekcja Osad Żołnierskich. Szefem Ekspozytury był legionista gen. Mieczysław Norwid – Neugebauer, zaś szefem Sekcji Osad Żołnierskich – mjr Tadeusz Lechnicki. W 1922 r. został założony Związek Osadników.

Osadnicy budują studnię na działce Ignacego Sygnarowskiego (1930 r.). Fot. Kresy-Siberia.org

Osadnicy budują studnię na działce Ignacego Sygnarowskiego (1930 r.).               Fot. Kresy-Siberia.org

 

Akcja osadnictwa trwała od roku 1920 do 1923, napotykając jednak na znaczne trudności finansowe i polityczne. Z 99.153 podań o nadanie ziemi tylko 7.345 zostało rozpatrzonych pozytywnie. Żołnierze i ochotnicy otrzymali łącznie 1331 km² ziem. Po 1923 r. osadnictwo wojskowe na Kresach Wschodnich zawieszono z powodu krytyki ze strony ruchu narodowego. Powrócono do niego po przewrocie majowym, ale już na mniejszą skalę i po kilku latach znowu wstrzymano.

Gospodarstwa polskich osadników były przez lata tworzone ciężką pracą rodzin żołnierskich. Wkrótce stały się wzorem gospodarności, a niekiedy i przedmiotem zawiści dla okolicznych mieszkańców. Przyczyniły się do znacznego podniesienia poziomu gospodarowania i rozwoju cywilizacyjnego na Kresach Wschodnich. Po ich zagarnięciu przez ZSRR blisko 80 proc. rodzin osadników Sowieci wywieźli na Syberię i do Azji Środkowej. Pierwsza wywózka nastąpiła 10 lutego 1940 r. i trwały one nieprzerwanie aż do ataku Niemiec na Związek Radziecki w czerwcu 1941 r. Części zesłańców udało się dołączyć do tworzonej przez generała Andersa Armii Polskiej w ZSRR, część weszła potem w skład armii generała Berlinga.." ( kresy24.pl/17-grudnia-1920/ ).

Polska ludnosc od wiekow zamieszkiwala Malopolske Wschodnia i od dawna byla celem rusinskich rzezi: hajdamackiej w XVIII wieku i Szeli w XIX wieku. Ty hyh jestes agentem OUN i smiertelnym wrogiem Polakow. Od dawna o tym wiemy. Nie wierzymy ci. Skoncz swoje podle zycie w dole z wapnem.

Strony

Skomentuj