W Arizonie złapano olbrzymią kijankę wielkości dłoni

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Kijanka w najbliższej przyszłości z pewnością przeminie się w żabę, największą żabą w Ameryce Północnej. Pod względem długości korpus dorosłego osobnika osiągnie 25 cm, a tylne kończyny będą mierzyć kolejne 25 cm.

 

Podczas badań polowych znaleziono kijankę o nazwie Goliath. Eksperci twierdzą, że Goliath jest większy niż jego krewni w tym samym wieku - prawdopodobnie przyczyną tego zjawiska jest zachwianie równowagi hormonalnej w rozwoju płaza.

 

Obecnie naukowcy badają niezwykły okaz. Zdaniem ekspertów duże rozmiary mogą uniemożliwić dalszy rozwój Goliath. Ponadto, jak informuje LiveScience, dla tak dużej żaby wymagany będzie wielki staw lub inny akwen z ogromnym zapasem pożywienia.

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Skomentuj