Rekordowe upały w Korei Północnej wyrządziły poważne straty w plonach

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Nie tylko Europa zmaga się z rekordowymi upałami. We Wschodniej Azji, na Półwyspie Koreańskim bardzo wysokie temperatury otrzymują się od kilku tygodni. Korea Północna odnotowuje ogromne straty w plonach.

 

Państwowa telewizja powiadomiła, że w środę w Pjongjangu, temperatura w ciągu dnia wyniosła rekordowe 37,8 stopni Celsjusza. Fale upałów poważnie zaszkodziły gospodarce. Władze ogłosiły, że wszyscy mieszkańcy powinni wspomóc działania zapobiegawcze, aby zapobiec dalszym stratom w rolnictwie, co z kolei przełoży się na trudności w produkcji żywności.

 

Upały i susze mogą sprawić, że Korea Północna znów będzie potrzebowała pomocy zagranicznej. Państwo posiada gospodarkę wrażliwą na zjawiska pogodowe, takie jak powodzie czy susze.

W sąsiedniej Korei Południowej wcale nie jest lepiej. W Seulu niedawno pobity został 111-letni rekord temperatury. Termometry wskazywały aż 39,6 stopni Celsjusza. W całej Korei Południowej, 29 osób zmarło z powodu udaru. Z kolei w japońskim mieście Kumagaya, które położone jest niedaleko Tokio, temperatura w zeszłym tygodniu osiągnęła rekordowe 41,1 stopni Celsjusza – tj. o około 12 stopni więcej od średniej temperatury, jaka panuje w okresie letnim.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika hs100

Samoi sobie jesteśmy winni,

Samoi sobie jesteśmy winni, konsumpcja energii na świecie przekracza normy zdrowego rozsądku e energia w układzie zamknietym pozostaje bo nie wymyślono jeszcze sposobu aby wyeksportować ją np. na Słońce. Sami sobie podgrzewamy klimat i sami się w nim upieczemy.

Konsumpcja paliw płynnych w PL wynosi ponad 30 mln ton a zużycie węgla ok 70 mln ton, przepraszam piszę z czapy ale można dokładnie sprawdzić. Do tego dochodzi gaz ziemny jako paliwo.  Te wszystkie substancje jak nazwa wskazuje ulegają spaleniu a wielkie płonące jezioro ognia podgrzewa naszą atmosferę. Skutki widzimy  z roku na rok.

Oprócz PL która pewnie nie jest w czołówce są jeszcze kraje Europy zach. gdzie konsumpcja energii na 1 miedszkańca jest większa, Stany Zjdn, i Azja.  Nikt nie chce zrezygnować z dobrodziejstw i wygód wynikających z uwalniania energii.

 

 

 

Portret użytkownika Maxxx

O czym ty wgl piszesz? Gdzie

O czym ty wgl piszesz? Gdzie ty widzisz układ zamknięty na Ziemii? Przecież energia dociera do nas właśnie ze Słońca. Na prawdę uważasz że upały jakie teraz mamy są spowodowane ciepłem z pieca lub silnika w samochodzie?

Rok temu zużywało się tyle samo energii co w tym roku a jakoś upałów nie było widać...

To może oskarżymy wulkany o podgrzewanie atmosfery? Ostatnio sporo ich wybuchło, np. na Hawajach. Lawa jest gorąca, nagrzewa powietrze i morze do którego wpada, ergo...mamy ocieplenie klimatu :D 

Mamy wpływ na klimat ale trochę inny niż nam się wmawia. Największą szkodą jaką robimy jest wycinanie lasów. One tworzą mikroklimat, odpowiadają za cyrkulację wody. Bez lasów ziemia traci wilgoć, zamienia się z czasem w pustynię. Powstrzymajmy rabunkową wycinkę drzew a wpłyniemy na klimat bardziej już kupując śmieszne energooszczędne żarówki.

Portret użytkownika Zenek ;)

GORĄCZKA E-WALUT

GORĄCZKA E-WALUT

jak kiedyś podawano roczne zużycie prądu na kopanie samego Bitcoina wynosi WIĘCEJ niż dla średniego europejskiego kraju a są przecież i inne e-waluty do kopania.

Swoją drogą takim "KOPANIEM" się robi SZTUCZNY POPYT na WIATRAKOWA ENERGIĘ i zarazem w TRĄBĘ DEBILI jacy nie patrzą czy BITCOIN KUPIONY jest DROŻSZY czy TAŃSZY (prąd i sprzęt) od WYKOPANEGO.....

bo som w AMOKU jak ci co dawniej się o ZŁOTO GORĄCZKOWALI potem oddając swój urobek za 1/10 wartości lichwiarzom..... tfu..... kupcom....

bo to co kiedyś zwano CHCIWOŚĆ dziś w nowomowie jewropedalskiej to PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ... bo nazwanie tego wprost czyli KROJENIEM GOJSKIEGO DUDKA jest zbyt nieepokowe....

Portret użytkownika Lommo

Tylko że taki klimat był na

Tylko że taki klimat był na świecie w X - XIII wieku , znany fakt zasiedlenia Grenlandii przez Wikingów , cytuję "w czasach tej kolonizacji na Grenlandii istniała bujna roślinność". Islandia była całkiem zalesiona ,  a dziś dopiero się próbuje stworzyć jakieś zagajniki. No i nie było wtedy eksploatacji paliw kopalnych. Wprawdzie nastapiła na wszytkich kontynentach deforestacja z powodu ekspansji człowieka i zmniejszyło się pochłanianie CO2. Na tym ponownym ociepleniu jeżleli jednak jest to trwalsze zjawisko skorzystają państwa obecnie chłodniejszej strefy klimatycznej. A te w których było i tak ciepło to rzeczywiście mogą być w nieciekawej  sytuacji.

Skomentuj