W Szwecji skradziono bezcenne korony królewskie. Policja ma problemy ze znalezieniem złodziei

Kategorie: 

Źródło: Szwedzka policja

Szwedzka policja ogłosiła pełną mobilizację. W całym kraju poszukiwani są dwaj złodzieje, którzy we wtorek w biały dzień tak po prostu zabrali dwie korony i jabłko królewskie z katedry, a następnie uciekli motorówką.

 

Zuchwała kradzież miała miejsce w katedrze w Strängnäs w środkowej Szwecji. Obiektem zainteresowań złodziei były korony należące do Karola IX Wazy i jego żony, Krystyny holsztyńskiej, a także jabłko królewskie. Świadkowie widzieli dwóch mężczyzn, którzy wybiegli z katedry i uciekli nad jezioro Melar, gdzie czekała na nich motorówka.

Szwedzka policja prowadzi zakrojone na szeroką skalę poszukiwania. Zmobilizowano siły lądowe, morskie i powietrzne, lecz jak dotąd nie znaleziono żadnego śladu po przestępcach. Nie można wykluczyć, że złodzieje będą próbowali uciec za granicę.

 

Poszukiwania są znacznie utrudnione, ponieważ policja nie dysponuje żadnymi konkretnymi informacjami. Nie wiadomo jakiej motorówki należy szukać i w którym miejscu. Złodzieje równie dobrze mogli popłynąć w kierunku Sztokholmu, lub opuścić łódź i kontynuować ucieczkę samochodem. Policja poprosiła już o pomoc międzynarodową.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Lalom

A skąd wiadomo że to było

A skąd wiadomo że to było dwóch mężczyzn?

Może to był taki wyrób mężczyznopodobny znaczy sie genderyczny.

A skad wiadomo że uciekli do motorówki może to był ponton który zachowali z dawnych czasów jak swecię zdobywali.

Portret użytkownika MegaKwant

Jaka Szwecja? Teraz to

Jaka Szwecja? Teraz to islamecja. Szwedzi to cioty. Nie dość że czarno u nich to byle kto zakosi sobie koronę króla. Gdyby żył to pewnie i z głowy by mu ją zdjeli. Nie mówiąc już on czterech policjantkach pobitych przez jednego cywilizowanego ahmeda. 

1. Jedno jest wszystkim a wszystko jest jednym. 

2. To co dajesz to dostajesz. 

3. Jedyna stałą jest zmienna. 

4. Istniejesz i nic nie możesz na to poradzić. 

Portret użytkownika euklides

"Szwedzka policja prowadzi

"Szwedzka policja prowadzi zakrojone na szeroką skalę poszukiwania. Zmobilizowano siły lądowe, morskie i powietrzne"

Cóż szwedzka policja będzie miała do dyspozycji najbardziej ekologiczne i postępowe hulajnogi, pontony i latawiec, ale czy sprosta takiej potędze jak dwóch facetów w motorowówce i czy wykaże się odpowiednią dozą tolerancji?

Portret użytkownika Pękam ze..

Tak to lewactwo zjadło własny

Tak to lewactwo zjadło własny ogon i zapętliło się. Dwóch mężczyzn!! Och, jaki dokładny opis, jakie to urocze, pozostałych szczegółów nie wolno podać bo nie wolno, bo poprawność. Szczegóły te, w tym przypadku byłyby bardzo istotne. Daleko tak nie zajedziemy

Strony

Skomentuj