USA mogą zaatakować Iran już w przyszłym miesiącu, twierdzą australijskie media

Kategorie: 

Źródło: US Navy

Doniesienia z australijskich mediów wskazują, że Stany Zjednoczone są gotowe na wojnę z Iranem i mogą dokonać uderzenia najwcześniej w sierpniu bieżącego roku. Potencjalny atak miałby skupiać się na irańskich obiektach nuklearnych, które rzekomo zajmują się produkcją broni jądrowej. Jeśli wybuchnie wojna, cały Bliski Wschód popadnie w chaos.

 

Stacja ABC News jako pierwsza powiadomiła o możliwym uderzeniu na Iran, powołując się na anonimowe źródła w australijskim rządzie. Stany Zjednoczone podobno przygotowały się do ataku, natomiast Australia ma udzielić niezbędnych danych o lokalizacji irańskich obiektów jądrowych. Z ujawnionych informacji wynika, że USA miałyby raczej dokonać ataku samodzielnie.

 

Doniesienia te zostały szybko zdementowane przez Sekretarza Obrony USA, Jamesa Mattisa. Z kolei premier Australii Malcolm Turnbull nazwał je „spekulacją”. Trudno powiedzieć ile jest w tym prawdy, ponieważ ABC News nie powołuje się na żadne konkretne nazwiska. Anonimowe źródła stwierdziły również, że udostępnianie danych wywiadowczych całkowicie różni się od udziału w operacji militarnej.

Foto: Gage Skidmore

Niepokojące wieści o nadchodzącej wojnie pojawiły się w momencie, gdy Donald Trump domaga się całkowitej izolacji gospodarczej Iranu i grozi sankcjami wszystkim państwom, które nadal będą importować irańską ropę naftową. Kilka dni temu ogłosił, że jeśli Iran wciąż będzie groził Stanom Zjednoczonym to spotka się z konsekwencjami, jakich niewiele państw zaznało w swojej historii.

 

Donald Trump nigdy nie ukrywał swojej niechęci do Iranu. Już w 1987 roku zaproponował uderzenie oraz grabież irańskich pól naftowych. Jeśli informacje podane przez stację ABC News są prawdziwe, Trump będzie mógł wreszcie zrealizować swoje marzenie. Oczywiście oznacza to również zaprowadzenie totalnego chaosu na Bliskim Wschodzie i kto wie, czy decyzja o ataku na Iran nie doprowadzi do zniszczenia Izraela – Iran ostrzegał bowiem, że w razie wojny odpali wszystkie swoje rakiety na państwo żydowskie i bogate kraje arabskie. Z drugiej strony, Izrael od wielu lat proponował atak na Iran, więc sytuacja robi się nieciekawa.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Has$

A ten wysyp połączeń z

A ten wysyp połączeń z Eskimosami w Eskimolandzie  to sie skąd wziął synek ? Takie rzeczy to planują z 50 albo 100 letnim wyprzedzeniem.

 Jak czołgi antyeskimosów wjadą do morza Śródziemnego, to kto i gdzię będzie kręcić lody holokaustu III w.ś ?

Portret użytkownika henio

Kolejna wojna na Bliskim

Kolejna wojna na Bliskim Wschodzie? I znowu z powodu podżegaczy z Izraela? Mam nadzieję, że Rosja i Chiny uzbroiły Iran dość dobrze i jak wybuchnie ta wojna, to napastnik US ARMY poniesie duże straty, a wiele Skudów i SS-20 osiągnie swoje cele w Arabii Saudyjskiej i w Izraelu. Persowie też mają bogate tradycje imperialne i tam nie pójdzie US ARMY tak łatwo, jak w Iraku Saddama.

Portret użytkownika MiamiVibe

Zanim uderzą na Iran

Zanim uderzą na Iran spodziewam się najpewniej ściemy z powstaniem jakiegoś ISIS 2.0, albo ataku terrorystycznego w Stanach, który przeprowadzą ,,irańscy terroryści" Smile Tak czy owak z Persami to już sobie tak nie pohasają ussmańscy bandyci :) 

Strony

Skomentuj