Polska zamierza sprowadzać kolejnych imigrantów. Przeznaczy na ten cel prawie 3 miliardy złotych

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Obecny konflikt wewnątrz Unii Europejskiej spowodowany jest między innymi różnicą zdań w kwestii masowej migracji. Podczas gdy zachód sprowadził do siebie ogromne ilości przyjezdnych z Afryki i Bliskiego Wschodu, wschodnia część Europy kategorycznie odmawiała przyjmowania imigrantów. Tymczasem rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej – imigrantów przyjmują nie tylko Węgry i jej sąsiedzi, ale przede wszystkim Polska.

 

Jak informuje dziennik Rzeczpospolita, rząd ogłosi we wrześniu nową politykę imigracyjną, która zakłada przyznawanie specjalnych zachęt dla studentów i wysoko wykwalifikowanych pracowników z zagranicy, ale też dla polskich emigrantów, którzy chcieliby wrócić do kraju. Władze chcą w ten sposób rozwiązać problem niedoboru pracowników. W latach 2018-2025, Polska przeznaczy na ten cel 2,9 miliarda złotych, z czego kwota 1,6 miliarda złotych zostanie pokryta z funduszy Unii Europejskiej.

 

Paweł Chorąży, podsekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju wskazuje, że Polska jest atrakcyjnym państwem dla wykwalifikowanych pracowników spoza UE, których przybywa coraz więcej, ale nie jest jedynym. Tomasz Dudek z agencji zatrudnienia Otto Work Force dodaje, że Czechy podniosły dla Ukraińców limit liczby zezwoleń na pracę i od tego czasu nasz sąsiad stał się ważnym konkurentem.

Zresztą już od pewnego czasu, nie tylko Czechy, ale też pozostałe kraje Europy Wschodniej coraz bardziej otwierają się na imigrantów zarobkowych między innymi z Ukrainy. Można śmiało powiedzieć, że w naszym regionie wręcz rywalizuje się cudzoziemców i właśnie dlatego polski rząd przyjmie nową politykę imigracyjną, aby zachęcić przyjezdnych do pracy i stałego pobytu w Polsce. Oprócz różnego rodzaju zachęt, władze mogą też uprościć procedurę wydawania zezwoleń na zatrudnienie, a także ułatwić osiedlanie się w naszym kraju i ograniczyć odpływ imigrantów na Zachód, np. do Niemiec.

 

Jak sami widzimy, imigrantów przyjmuje cała Unia Europejska. Jednak różnica polega na tym, że w naszym regionie sprowadza się ludzi wykształconych, którzy faktycznie chcą podjąć się pracy i wspomogą gospodarkę. Tymczasem na zachodzie przyjmuje się ludność najczęściej z państw trzeciego świata, gdzie panuje bieda i wojna. Zwykle są to osoby niewykształcone, pochodzące z zupełnie innego kręgu kulturowego, którzy nie dość, że nie chcą pracować, to jeszcze nie zamierzają się integrować i budują swoje własne równoległe społeczeństwa.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika zdzichu

Napisze po raz kolejny:

Napisze po raz kolejny:

Nikt juz nie panuje nad sytuacja na ziemi. Ziemia zniszczy sie sama. Nadmierna konsumpcja spowoduje przyrost odchodow. I tyle pozostanie z pieknej planety. Kupa gowna.
 

Portret użytkownika alojzy

Ja tam zaczynam być na 'tak'

Ja tam zaczynam być na 'tak' co do imigrantów pod warunkiem, że bedą to Palestyńczycy (albo inna nacja kochająca israelczyków) i to najlepiej muzułmanie.
Jak Polacy sami nie potrafią wytłumaczyć Judzie, Kalksteinowi czy innym danielsom, że bardzo nieładnie się bawią - to moze zrobią to za Polaków Palestyńczycy.
Jak ma być kwa "judowe polin - ojczyzna przyjaciół" to co się hamować? Proszę bardzo: serdecznie zapraszam muzułmańskich przyjaciół z Palestyny. Okazuje się, że jest tak dużo terenów i obiektów które nie należą do Polski tylko np. do 140 letniego mosze czy jego kolegów/reprezentantów więc niech się nasi przyjaciele podzielą nimi z Palestyńczykami - a co?! Jak rzeczpospolita przyjaciół to k.wa rzeczpospolita przyjaciół.

Portret użytkownika Ines

Nie wiedziałam, że Polak może

Nie wiedziałam, że Polak może pisać takie głupoty!! Weź sobie człowieku Koran do ręki, zapoznaj się z biografią Mahometa, a potem dopiero pisz komentarze. Mam nadzieje,że nie będą one wtedy stekiem idiotyzmów, tak jak to ma miejsce obecnie.

Portret użytkownika Kimbur

Nie ma niedoboru pracowników

Nie ma niedoboru pracowników - jest przeciwnie, nadmiar rąk do pracy. Spowodowane jest to robotyzacją i automatyzacją. Gadanie o braku pracowników to tzw. ściema służąca wymieszaniu narodów. 
Otóż Polacy - zamiast pracować w Polsce - wyjeżdżają za granicę bo tam godnie im się płaci. Dlaczego więc nie płaci się godnie Polakom w Polsce? Dlatego, by wyjeżdżali za granicę i robili w Polsce miejsce dla obcych. Bo polska Polska kłuje w oczy tych, którzy maja na nią chrapkę.

Portret użytkownika May

swieta racja, a sprowadza sie

swieta racja, a sprowadza sie celowo te dzicz , aby wytepic bialych , szczegolnie chrzescijan, a rzad PIS to wyraznie widac ze jest antypolski, dlatego nalezy jak najszybciej stworzyc partje gdzie beda polacy z krwi i kosci lacznie do 10-tego pokolenia a nie jak dotychczas ludzie udajacy polakow o korzeniach koszrnych czy ukrainskich. 

Portret użytkownika Adax

Bo rząd nieważne czy PiS czy

Bo rząd nieważne czy PiS czy PO czy SLD jest na garnuszku januszy biznesu i zachodnich korporacji. Polska ma być oazą taniej siły roboczej bez własnej technologii czy większej produkcji. Tak zakładał plan balcerowicza i jest on realizowany cały czas, ostatnio przez Morawieckiego w szczególności. Dlatego Polak nigdy nie będzie mógł zarobić w Polsce tyle samo co za granicą za tą samą pracę. W państwach takich jak Grecja, Hiszpania i Portugalia jest wysokie bezrobocie i pracownikami stamtąd też nikt nie planuje uzupełniać braku na polskim rynku pracy. Wolą wziąć spoza UE byle utrzymać niskie stawki. Dzięki temu Polska jest rajem dla inwestorów. Na zachodzie prowadząc firmę musisz liczyć sie z wysokimi kosztami pracy, kulturą w stosunku do pracowników fizycznych. Firmy rodzinne dorabiają się tam przez pokolenia. U nas wystarczy 15 lat "biznesu" i już cię stać na zamek w puszczy.

Portret użytkownika euklides

Załóż firmę i zobaczymy czy

Załóż firmę i zobaczymy czy będzie cię stać na zamek w puszczy. Mam tak januszy biznesu jak i januszy pracy, januszy ekonomii, januszy polityki itd... Generalnie nikt z was nic nie rozumie i taka jest prawda. Minusujcie! Ja staram się zodbyć jak najmniejsze poparcie społeczne, bo patrząc kto to poparcie otrzymuje uważam to za duży sukces!

Strony

Skomentuj