Izrael i USA rozważają atak na Syrię

Kategorie: 

Rząd Izraela obawia się, że broń chemiczna z magazynów syryjskiego wojska może się dostać w ręce bojowników "Hezbollah" z Libanu. Według izraelskiej armii należy rozważyć atak prewencyjny na Syrię. O podobnym kroku wypowiadał się też publicznie prezydent USA, Barack Obama.

 

Izrael twierdzi, że broń chemiczna w rękach Hezbollah wymaga drastycznego działania. Uzasadnienie zastosowane poprzednio do obalenia Saddama Husseina w Iraku będzie teraz wykorzystane do spacyfikowania Syrii. Już od dawna o konflikcie syryjskim mówiło się jako o wojnie pośredniej toczonej tak naprawdę z Iranem. Teheran ustami wojskowych dał do zrozumienia, że atak na Syrię będzie postrzegany jak atak na Iran. Oznacza to, że wkrótce możemy mieć bardzo interesującą sytuację w tym kraju.

 

Z jednej strony Alawici, czyli szyici, wspierani przez Iran oraz Rosję i Chiny a z drugiej strony Al-Kaida i miejscowi sunnici. Jednak realnego zaangażowania wojsk zachodnich w tym konflikcie do tej pory nie było, pomijając incydenty graniczne z Turcją i IDF. Gdyby doszło do ataku Izraela i USA mogłoby to oznaczać nawet ryzyko otwartego konfliktu z Iranem i Syria stanie się pierwszym frontem tej zdecydowanie większej wojny.

 

Biorąc pod uwagę przeniesienie na północ baterii Iron Dome, jakimi dysponuje IDF oznacza to kierunek na Liban i na Syrię. Zresztą Żydzi tego specjalnie nie ukrywają i na przykład premier Izraela, Benjamin Netanjahu powiedział w wywiadzie dla gazety Haaretz:

"Musimy patrzyć na to, co się dzieje wokół nas z Iranem i z bronią w ręku Syrii, która się rozpada. Bliski Wschód nie będzie czekać aż do końca naszej debaty wyborczej. Musimy odpowiedzieć na szereg zagrożeń i wyzwań a rzeczywistość wciąż się zmienia i musimy być przygotowani na każdą ewentualność."

Barack Obama również wyrażał się ostatnio bardzo wojowniczo w stosunku do Syrii. W wywiadzie dla The New Statesman przedstawił to tak, że interwencja wojskowa ma zapobiec nakręcaniu spirali przemocy i wymknięciu się broni chemicznej. Obama dodał, że udana interwencja militarna pozwoliłaby "na stworzenie stabilnego reżimu postassadowskiego." Ciekawe czy taki stabilny reżim nie został wcześniej zainstalowany w Iraku i w Afganistanie. Oba te kraje przypominają raczej anarchie niż demokracje. Z pewnością przyszłość Syrii wygląda obecnie w podobnych barwach.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika ZimaTysiąclecia

A nie było by prościej,

A nie było by prościej, taniej i uczciwiej przestać wspierać terrorystów i pozwolić władzy zaprowadzić porządek? Jakoś przez oststnie dziesięciolecia nie było problemu z syryjską bronią chemiczną.

Portret użytkownika FML

Puki co to miała być wojna z

Puki co to miała być wojna z Iranem.Powiem tylko tyle że dużo zależy od Matuszki Rasiji czy znajdziemy się w czasach wielkiej wojny(a ta zbliża się wielkimi krokami).Moim zdaniem musi powstać jakiś konflikt.Wiadomo jest kryzys to i będzie wojna ale kiedy ta wojna,to pozostaje nam tylko obserwować i czekać na rozwój sytuacji.Pozdrawiam.

Portret użytkownika ekscelencja

 Myślę że Izrael wypowiadając

 Myślę że Izrael wypowiadając wojnę musi być sprzymierzony z USA bo kto miałby walczyć - żołnierze izraelscy? Przecież oni od zachodu słońca w piątek  do niedzieli włącznie obchodzą szabas. Czy w trakcie działań wojennych też by świętowali szabas? Przecież im w tym pokresie nie wolno machnąć ręką i nogą, mogą ewentualnie przejść sto kroków lub przejechać sto metrów. Dlatego potrzebują gojów. A kto miałby nimi być? Może nawet polacy którzy dają się wykorzystywać na różnych frontach? Oni myślą, manipulują ale ktoś inny będzie wykonawcą tych pomysłów. Czy powinniśmy się bać.....?

Portret użytkownika P.

Ta interwencja w sprawie

Ta interwencja w sprawie syryjskiej broni chemicznej nie jest nowym tematem. Ostatnio nawet rosjanie stwierdzili, że ich oddziały specnazu zabepieczyły składy z ową bronią. Ale powrót tego tematu moze być spowodowany zaogniającą sie sytuacją w zwiazku z informacją wedle, której podobno doszło do eksplozji w jednym z zakładów wzbogacających uran w iranie i traf chciał, że płk. który dowodzi jednostką Sayaret Maktal dostaje awans na generała majora 3 dni po rzekomej eksplozji w owym zakładzie. W teorii jeżeli były prowadzone miedzy USA a Iranem rozmowy w sprawie syrii i w ogóle przyszłosci bliskiego wschodu, to szlag te knowania mógł trafić i stąd znowu bardzo bojowe nastawinie.

Portret użytkownika MARGO

" USA i Izrael wcale nie

" USA i Izrael wcale nie przegrałyby tej wojny...
Przegrałaby ją cała ludzka cywilizacja! "
______________________________________
Np dokładnie.
W naszym kraju także dzieją się >dziwne rzeczy<...
Najdobitniej o tym świadczą słowa prof.  J.M. Rymkiewicza, w którym tak oto się wypowiada...
 
 
Cyt.Próbując wydostać się z ciemności, powiedzieć, co to zawsze znaczyło i co to jeszcze znaczy – być Polakiem.
Dwie są sprężyny, potężne sprężyny życia, które poruszają niewolniczą społeczność, żyjącą tuż obok nas, wokół nas, na granicy polskości, obie ukryte i utajone – nikt nie chce o nich mówić, nawet wiedzieć nikt o nich nie chce.
Pierwsza sprężyna to Strach. Druga sprężyna to Tchórzostwo.
To właśnie te dwie ukryte sprężyny decydują o tym, że ci, którzy wyrzekli się (albo chcą się wyrzec – to nie takie łatwe) polskiej tożsamości i zdradzili wielką ideę wolności, ideę, która powołała do istnienia Rzeczpospolitą, stają się, bo muszą się stać, niewolnikami.
Strach mówi, że przylecą samoloty i będą bombardować, i wjadą czołgi, i znów będą strzelać, będą pożary i zgliszcza, i będą egzekucje, i znów poleje się krew, i znów będzie nędza.
Tchórzostwo mówi, że trzeba będzie wybierać, uciekać lub zostać, wziąć udział lub nie wziąć udziału, coś zaryzykować, może coś stracić, może nawet życie.
Tchórzostwo mówi, że najlepiej nic nie ryzykować – najlepiej pokornie godzić się na wszystko, co przynosi życie, czyli, otóż to, zostać niewolnikiem.
Można oczywiście powiedzieć, że Strach i Tchórzostwo są zakodowane w głębi istnienia naszego gatunku, nawet więcej, w głębi wszelkiego życia – zając boi się jastrzębia, a wiewiórka ucieka przed kotem.
Nawet rośliny się boją.  No dobrze.
  Ale wolność to jest właśnie to, a nawet tylko to, co mówi nam, że nie wolno poddać się swojemu Strachowi i trzeba zapanować nad swoim Tchórzostwem.
Wtedy zapanuje się nad swoim życiem i będzie się wolnym człowiekiem. A jeśli mówi nam to nasza wolność, to znaczy, że mówi nam to nasza polskość.
     Właśnie dlatego wiele wieków temu stworzyliśmy tu, na tej ziemi, państwo odwiecznej (teraz już odwiecznej) wolności – Rzeczpospolitą Wolnych Polaków... "       
Polecam wszystkim zapoznanie się z całością wywiadu, składającego się z dwóch części.
Link do cz. II  poniżej
http://niezalezna.pl/37775-jakies-obce-smoki-druga-czesc-rozmowy-z-prof-jaroslawem-m-rymkiewiczem

Kimże jest człowiek jeśli nie potomkiem Boga?  
Tak, jak dąb zawarty jest w żołędziu - tak Bóg  ukryty jest w Człowieku...

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem