Izrael zestrzelił syryjski myśliwiec nad Wzgórzami Golan!

Kategorie: 

Źródło: Kadr z YouTube

Kilka godzin temu, izraelskie systemy obrony przeciwlotniczej Patriot zestrzeliły syryjski myśliwiec nad Wzgórzami Golan. Samolot wojskowy rozbił się niedaleko granicy z Izraelem i Jordanem, jeden pilot został zabity, a drugi zaginął.

 

Informacja ta została potwierdzona przez obie strony. Jednak Izrael oskarżył Syrię o naruszenie granicy i zdecydował się zestrzelić samolot. Z kolei syryjska armia twierdzi, że myśliwiec wykonywał w tym czasie naloty na terrorystów ale pozostał w tym czasie w przestrzeni powietrznej Syrii.

 

Systemy Patriot, które stacjonują na Wzgórzach Golan, odpaliły dwie rakiety w kierunku myśliwca – był to prawdopodobnie Su-22. Maszyna rozbiła się w Syrii w strefie kontrolowanej przez ISIS. Pierwszy pilot zginął, natomiast drugi zdołał się katapultować i również wylądował gdzieś na terytorium kontrolowanym przez islamistów. Jeśli Syria nie pospieszy się z operacją ratunkową, żołnierz może zostać schwytany i zamordowany.

Co ciekawe, Izraelskie Siły Obronne doskonale wiedziały, że maszyna należała do syryjskich sił powietrznych, o czym powiadomił rzecznik prasowy IDF, Jonathan Conricus. W przeszłości, gdy w pobliżu Wzgórz Golan operowały samoloty wojskowe, Izrael nie chciał reagować obawiając się, że zestrzelona maszyna mogłaby należeć do Rosji. W tym przypadku było inaczej – IDF śledził ruch myśliwca, który wystartował z syryjskiej bazy wojskowej T-4.

Już wielokrotnie mieliśmy okazję się przekonać, jaką pokrętną logiką posługuje się Izrael. IDF dowolnie przeprowadza różne operacje, w tym militarne, na terenie sąsiednich państw i buntuje się, gdy ktoś strzela do izraelskich samolotów. Dosłownie kilka dni temu, żołnierze Izraela tak po prostu weszli sobie do Syrii i ewakuowali setki osób powiązanych z organizacją Białe Hełmy, która niejednokrotnie współpracowała z opozycją i terrorystami. A teraz Izrael wścieka się, bo syryjski samolot naruszył granicę.

 

Wydarzenie to jest poniekąd związane z ostatnimi ważnymi sukcesami syryjskiej armii, która dzięki szybkiej ofensywie odzyskała niemal wszystkie terytoria w południowo-zachodniej części kraju. Oznacza to, że syryjskie siły zbrojne kontrolują praktycznie całą granicę z Izraelem i Jordanem – państwami, które cały czas uczestniczyły w antysyryjskiej kampanii przeciwko Baszarowi Assadowi. Teraz sytuacja odwróciła się o 180 stopni – całkiem niedawno Izrael stwierdził, że nie będzie już działał przeciwko Syrii, ale pod warunkiem, że Assad wyrzuci ze swojego kraju Irańczyków.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika kajko

Gdyby nie Rosja, już nie

Gdyby nie Rosja, już nie byłoby Syrii takiej, jaka jest, tylko byłby bandycki twór opanowany przez terrorystyczne bojówki isis sponsorowane przez usa, izrael i ich licznych sługusów.
Gdyby Rosja była "na glinianych nogach" nie doprowadziłaby do tego, do czego doprowadziła, czyli do pokrzyżowania planów amerykańskich, izraelskich, saudyjskich, itp. Na dodatek na pewno nie kursowaliby bezustannie do Moskwy netanjahu, erdogan i inni aktorzy z Bliskiego Wschodu. Trump też nie zawracałby sobie gitary w spotkaniach z "glinianym kolosem'.
Albo nie masz nic wspólnego z prawdą, o której mówi twój nick, albo jesteś po prostu - delikatnie mówiąc - mało spostrzegawczy, a mniej delikatnie po prostu tępy.

Portret użytkownika hyh

Obawiam sie ,ze jak tak dalej

Obawiam sie ,ze jak tak dalej pojdzie to Chiny zaprosi Iran. Rosja nie podoba mi sie od kilku ostatnich lat

Cos sie z nia dzieje finansowo. Oddala Kosowo a teraz chce zeby bylo serbskie. Pozwala atakowac Syrie mimo ,e jest tam na miejscu i jeszcze Ukraina , ktorej nie moga przejac ani w lewo ani w prawo.

Syria blysneli tez na zasadzie ,ze przeprowadzili akcje przegonienia ISIS ale nie calkowitego zniszczenia.

Tak to robia Polacy ,ze nie wykanczaja do ostatniej  nogi wroga ( np oblezenie Malborka) ale Rosja zawsze ciela do ostatniego...od tego byli Kozacy... Zobaczymy co bedzie dalej bo jest nieciekawie.

 

Portret użytkownika hyh

No coz nie dowiem sie lepiej

No coz nie dowiem sie lepiej postawic minusy niz zmusic sie do odpowiedzi co robi Rosja w tym czasie

Zatem jest kurnik pilnuje go przed lisami izraelskimi z jednej strony pies syryjski z drugiej pies rosyjski

co sie okazuje pies syryjski walczy z kazdym izraelskim lisem , krwawi i lis i pies

a rosyjski lezy sobie i oglada wiadomosci z PUTINEM a w tym czasie lis izraelski wchodzi do kurnika.. i wybiera piekne dziewczyny kurki ...

Po co mi taki pies ?

Portret użytkownika majster

Syria kontroluje juz

Syria kontroluje juz praktycznie cale swoje teretorium bez pomocy Rosji byloby to niewykonalne, wykurzyli z tamtad ameryke turcje izrael i ich dziecko isis wiec juz jest zadanie wykonane, teraz pewnie Rosja pomoze w odbudowie Syrii czego zapewne sie nie dowiesz z mainstreamu. Rosja jeszcze nie moze pozwolic sobie na zatargi z izraelem, ale gdy Syria juz bedzie na silach to kto wie.

Portret użytkownika hyh

Majster dziekuje za

Majster dziekuje za wyjasnienie , Syria odzyskuje terytorium bo Rosja im pomogla a teraz Rosja boi sie im pomoc to Izrael im zacznie zabierac ....cos jak syzyfowa praca ...jeden pies odgoniony pojawia sie kolejny..

Portret użytkownika Atylla

No to coz na dniach niech

No to coz na dniach niech zydzi sie szykuja na arabska ofensywe , pewnie Syria ,Iran,Hamas ,Palestyna,Hezbollah ,Egipt ,Turcja ,to bedzie szybka bardzo operacja ,ruskie zabawki sa juz rozdane ,nawet Zelazna Kopula ich nie uratuje,ale sami tego chcieli .  Na bank USA nic nie zrobi ,nie wystapi przeciwko Turkom ,zaloze ,sie tylko potepi i przyjmie uchodzcow jakis  z pejsami . 

Portret użytkownika Mojeimię44

Mam nadzieję, że pewnego dnia

Mam nadzieję, że pewnego dnia żydzi się doigrają. Karma wraca. Już nie raz odpowiedzialność za swoje czyny ponosili. Od czasów biblijnych co jakiś czas ktoś im robi eksterminację i morduje ich w milionach. Myslicie ze to przypadek? Nie. To terroryści i mordercy a dla pieniedzy zrobią wszystko. Dla mnie to bardzo skażone nasienie które tylko podjudza innych do wojen. Żmijowe plemię a nie naród wybrany. Czuje do nich niechęć i wiem, że przez właśnie te plemię wybuchają w koło wojny.

Portret użytkownika hfdh

Ponieważ jest 16 odłamów

Ponieważ jest 16 odłamów judaizmu i nie każdy z tych odłamów jest lubiany przez inne odłamy twierdzę że Hitler działał w porozumieniu z Amerykańskimi żydami(pożyczki) a ich celem było wybicie odłamu judaizmu zwanego hasydzkim(ci z pejsami zamieszkujacy kiedys na terenach Polski i innych krajów środkowej Europy), co udało się a przy okazji upiekli drugą pieczeń bo dzięki temu mogli ogłosić się narodem prześladowanym potrzebującym specjalnej ochrony i dalej robić w bambuko całą resztę świata.

Strony

Skomentuj