Gigantyczna góra lodowa na wybrzeżu Grenlandii, zmusiła mieszkańców do ewakuacji

Kategorie: 

Źródło: FOBOS PLANET na Youtube.com

Internet obiegła oszałamiająca fotografia przedstawiająca olbrzymią górę lodową nad maleńką wioską z kolorowymi domami, które na jej tle przypominają małe domki dla lalek. Lokalne władze podjęły już działania mające na celu ewakuację osób mieszkających najbliżej wody w wiosce Inaarsuit.

 

Linie brzegowe przy wioskach takich, jak Inaarsuit są bardzo niestabilne i choć góry lodowe to tam dość częsty widok, to w przypadku tak wielkich brył oderwanych od lodowca, należy zachować pewne względy bezpieczeństwa.

 

W ubiegłym roku w północno-zachodniej Grenlandii zginęły 4 osoby właśnie z powodu osuwiska góry lodowej, które spowodowało falę tsunami i zatopiło wiele domów. Gdyby góra lodowa, która podpłynęła do Innarsuit, zaczęła się rozpadać, istnieje bardzo duże ryzyko spowodowania fal, które dosłownie zmyją wioskę z wybrzeża.

 

Jednym z najbardziej zaskakujących fatów na temat ludzi zamieszkujących nadmorskie tereny Grenlandii, jest fakt, że pomimo ich dużego zaangażowania w gospodarkę morską, większość z nich nie potrafi pływać. Woda oceaniczna jest po prostu zbyt zimna, by był sens wykorzystywać tę umiejętność. To istotnie zwiększa ryzyko utraty życia mieszkańców.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika dar

No widać że sie troszki

No widać że sie troszki oberwało tsunami nie było facio z laska na spacer wyszli podziwiać.

Po co ta wieczna paniora, przyplynęła to i odpłynie albo sie stopi nagle się na raz cała nie rozpadnie ale chodzi o to teraz to że jak zobaczysz góre lodowa to powinno cię sparaliżować.

Pamiętacie jak jakis czas temu oderwał się wielki kawał lodu od czegoś tam?, afera na cały internet przez 2 tygodnie i co?

Ano nic płynie gdzieś! ale afera o ociepleniu była spora a ona wciąż sobie płynie tsunami nie było atrakcja turystyczna jest i fajowo.

Portret użytkownika Dr Piotr

Zamiast pokruszyć na drobne

Zamiast pokruszyć na drobne kawałki przy użyciu konwencjonalnych metod, to panika. 15-20 min ostrzłału z helikopterów, myśliwców czy okrętów wojennych i załatwione...przy okazji zaliczyliby mini ćwiczenia wojskowe z precyzyjnego ostrzału. Ale pewnie eko-zjeby zabroniłyby i wielkie aj-waj.

Portret użytkownika euklides

Po to, że jak oberwie się

Po to, że jak oberwie się kawałek góry lodowej to może się to skończyć małym Tsunami, które akurat zaleje domy położone najbliżej wody. Mnie wkurza, że rząd traktuje ludzi dosłownie jak krowy i zarządza ewakuację, tak jakby sami nie mogli zadbać o swoje bezpieczeństwo. To jest problem, który powinien zostać rozwiązany przez lokalną społeczność. Traktując ludzi jak krowy stają się oni stopniowo bezmyślnymi krowami. Ja jestem za tym by odchodzić od hodowli i stopniowo zwracać wolność wszystkim zwierzątom.

Skomentuj