Najmniejszy pies świata został sklonowany już 49 razy

Kategorie: 

Źródło: AOWR/CATERS NEWS

Naukowcom z koreańskiego laboratorium udało się sklonować najmniejszego psa na świecie. Badacze stworzyli 49 kopii genetycznych sześcioletniej chihuahuy o imieniu „Miracle Milly”, która mieszka ze swoją na Florydzie.

Po urodzeniu pies ważył niecałe 30 gram. Milly waży obecnie około 500 gram i mierzy niecałe 10 cm. Z tego powodu, w 2013 roku, została ona umieszczona w księdze rekordów Guinnessa jako najmniejszy pies na świecie.

Ze względu na swoje niezwykłe parametry, Milly została sklonowana w Sooam Biotech Research Foundation w Seulu w Korei Południowej w sierpniu zeszłego roku. Naukowcy chcą dowiedzieć się, które geny odpowiadają za niezwykłe rozmiary psa.

 

Pierwotny projekt zakładał stworzenie dziesięciu klonów – 9 do badań oraz jednego dla właścicielki, jednak ostatecznie Milly została sklonowana aż 49 razy. 38-letnia właścicielka mieszka obecnie z dwunastoma klonami – Molly, Mally, Melly, Molly, Mumu, Mila, Mary, Mimi, Moni, Mini, Mela i Mulan.

Koreańska firma zajmuje się klonowaniem i „przywracaniem do życia” zwierząt domowych. Cena takiej usługi to kosz rzędu 100 tys. dolarów amerykańskich. Ośrodek badawczy klonował również psy tropiące używane przez rosyjskie służby bezpieczeństwa i ma ambitne plany, aby w przyszłości sklonować i odtworzyć DNA mamuta.

 

Komercyjne klonowanie zwierząt pozostaje kontrowersyjnym tematem ze względu na kwestie etyczne, jednak wciąż nie brakuje chętnych do przeprowadzenia tego typu operacji.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika tonydml

Jak by moje dziecko było na

Jak by moje dziecko było na tyle genialne, że nauczylo by się klonować samo siebie i pewnego dnia wracjaąc do domu zobaczył bym 49 skolonowanych ganiajacych po salonie, to odstrzelił bym wszystkich, zostawił jednego i nie przejmował się czy to akurat jest ten orginał. Nawet 500+ by mnie nie powstrzymało.

Skomentuj