Rosyjska agencja Roskosmos ostrzega przed zmutowaną bakterią z kosmosu

Kategorie: 

Źródło: Roskosmos, pixabay.com, NCI/NIH

Bakterie, które zostały wysłane w kosmos w celu zbadania ich w środowisku kosmicznym, wróciły na Ziemię i, jak się okazuje, mogą stanowić niebezpieczeństwo. Rosyjscy naukowcy zwracają uwagę na środki, które należy podjąć, by powstrzymać ich rozwój.

Rosyjski eksperyment o nazwie „Biorisk” pokazał, że ziemskie mikroorganizmy mogły przetrwać w trudnych warunkach kosmicznych na powierzchni Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Badania rozpoczęły się w styczniu 2005 r., w rosyjskim segmencie ISS. Obserwacji poddano 68 różnych organizmów, w tym bakterie, owady, kręgowce oraz rośliny.

Jak donosi rosyjski raport przygotowany na posiedzenie Międzynarodowego Komitetu Badań Kosmicznych w USA, zmutowane bakterie po powrocie na Ziemię wykazały wysoką odporność na antybiotyki. Rosyjscy naukowcy chcą wykorzystać wyniki swoich badań do opracowania środków mających na celu ochronę Ziemi przed tym zagrożeniem.

Wyniki eksperymentu „Biorisk” są nie tylko bardzo ważne z naukowego punktu widzenia, ale również z powodów czysto praktycznych. W przyszłości, w przypadku skażenia biologicznego w kosmosie, kwarantanna astronautów na Ziemi będzie mogła zostać przeprowadzona w oparciu o wyniki owych badań.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika Arya

AMR wiele informacji wskazuje

AMR wiele informacji wskazuje na to, że faktycznie jest tak jak piszesz. Ale zastanawiam się nad tym, czy ktoś nie zadał sobie wiele trudu i nie sprefabrykował tych wszystkich informacji by ukryć przed nami prawdę. No i zastanawiem się nad tym po co miałby to robić (jeśli oczywiście faktycznie to zrobił).

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika zakaz skretu w lewo

podaj jakieś przykładowe

podaj jakieś przykładowe kłamstwa o budowie naszej planety proszę

mogą być tez na temat kosmosu, bo rozumiem, że obadałeś temat i chcesz się podzielić wiadomościami, tak?

Głosuj przeciw
-25
Portret użytkownika Ax

Mam nadzieję, że nie masz

Mam nadzieję, że nie masz dzieci. Dobrze, żeby takie wąskie horyzonty w ludziach umarły już w Twojej generacji. 
Jak wytłumaczysz zmianę pór roku i pór dnia jednocześnie, bez obrotu ? 
Jak wytłumaczysz przesuwające się fronty powietrzne, tworzące huragany ?
Jak wytłumaczysz spłaszczenie ziemi na biegunach ? Czy nie, ziemia jest płaska tak ? Biggrin

Strony

Skomentuj