W 75 rocznicę rzezi Polaków na Wołyniu, Ukraińcy domagają się rezygnacji z penalizacji banderyzmu w Polsce

Kategorie: 

Źródło: internet

Po spektakularnej kapitulacji polskiego rządu względem Izraela i amerykańskich Żydów, przyszedł czas na żądania zmiany polskiej ustawy o IPN, penalizującej formę nazizmu zwaną banderyzmem. 

 

Mimo, że polskie władze cynicznie ogłosiły, że klęska z przeprocedowaną w 9 godzin ustawą o IPN w formie oczekiwanej przez Izrael to wielki sukces, okazało się, że to po prostu jawny objaw polskiej słabości, jako państwa kolonialnego. Ukraińcy ośmieleni przez ten sukces Izraela również zażądali rezygnacji Polski z wprowadzonego ustawą karania banderyzmu.

"Wspieramy inicjatywy zmian w nowelizacji polskiej ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Oczekujemy, że zostaną w niej także poprawione zapisy, które dotyczą Ukraińców" - powiedział Poroszenko

Ukraiński prezydent Petro Poroszenko zażądał zmiany polskiej ustawy akurat w 75 rocznicę Krwawej Niedzieli, gdy Ukraińska Powstańcza Armia wspomagana przez ukraińskich chłopów, zwanych też "czernią", ruszyła do masowego mordowania Polaków w kościołach i wioskach Wołynia. Trudno nie traktować tego żądania, akurat tego dnia, jako wielką potwarz, prawdopodobnie zamierzoną. 

Zresztą gdy dzień wcześniej na Ukrainie przebywał polski prezydent Andrzej Duda, nie towarzyszył mu prezydent Poroszenko, co w świecie dyplomatycznym ma dość jasny przekaz negatywny. Ukraińcy nie zamierzają przepraszać za zbrodnię wolynską. Co więcej, są z niej dumni. 

Wygląda na to, że uważają oni, że krew ponad stu tysięcy Polaków, zamordowanych na setki bestialskich sposobów przez Ukraińców, stanowi budulec ich państwowości. Mordercy z UPA są obecnie uważani na Ukrainie za bohaterów. 

 

Jest to oficjalna retoryka i od ponad dwóch lat działa tam ustawa, wedle której każdy kto znieważa UPA i banderowców, może mieć tam problemy prawne z odsiadką włącznie. Wielu Polaków, historyków i badaczy Zbrodni Wołyńskiej, nie wpuszczono z tego powodu na terytorium Ukrainy, ponieważ znaleźli się na czarnej liście wrogów UPA. 

 

W międzyczasie polski rząd prezentował zdumiewająco uległą postawę, a jego rozmaici propagandyści przekonywali, że Ukraińców trzeba kochać, bo to nasi bracia i walczą z Rosją, a z tego powodu wolno im więcej. Otworzono im szeroko przejścia graniczne i w ciągu roku Polska została zalana milionami Ukraińców, którzy znajdują się już niemal w każdym zakątku naszego kraju. Pod tym względem w II RP było lepiej, bo Ukraińcy mieszkali we wschodniej części kraju i dlatego to tylko tam doszło do rzezi Polaków. 

 

Przez długi czas polskiemu rządowi nie przeszkadzały też nazistowskie marsze, przechodzące po ulicach ukraińskich miast. Paradują w nich ludzie poprzebierani w mundury SS Galizien i tak zwani weterani UPA. Co ciekawe zamiast na Ukrainę, międzynarodowa opinia publiczna jako kraj jawnie nazistowski wskazała Polskę, po naszym Marszu Niepodległości. 

 

Tłumaczono nam też, że demonizujemy UPA, bo formacja ta walczyła z Sowietami, a wiadomo, że rusofobia to obecnie największa cnota, a każdy kto twierdzi, że UPA to zbrodniarze, uważa tak dlatego, że jest ruskim agentem. Poza tym przekonywano nas, że Ukraińcy potrzebują swoich bohaterów i akurat takich mają i trzeba sie z tym pogodzić. 

Trzeba przyznać, że ostatnio stało się coś, co zmieniło podejście naszych władz. Otwarcie padają żądania przeproszenia za Wołyń i potępienia zbrodniarzy UPA. Wreszcie wolno mówić o ludobójstwie z Wołynia i nie jest się automatycznie stygmatyzowanym jako agent Moskwy. 

 

Publicznie zwraca się uwagę na to, że strona ukraińska nie zamierza za nic przepraszać, a wręcz przeciwnie, są dumni ze swoich zbrodniarzy, którzy żyją sobie do dzisiaj bezpiecznie w glorii i chwale. Co więcej, domagają się od nas zmiany ustawy o IPN jednocześnie utrzymując swoją z sankcjami za krytykę zbrodniczych formacji Ukraińskiej Powstańczej Armii. 

 

Gdyby Polska była państwem poważnym, traktowalibyśmy wołyńską tragedię tak jak Żydzi traktują Holokaust i już dawno wyłapywalibyśmy zbrodniarzy UPA, po czym sprowadzono by ich do Polski pod sąd. Przez wiele lat robił tak Izrael tropiąc po całym świecie niemieckich i austriackich nazistów. 

 

Jednak Polska jest państwem słabym i nie jest w stanie wyegzekwować od Ukrainy niczego, nawet przeprosin. Wręcz przeciwnie, polski podatnik zasila jeszcze to wrogie państwo pieniędzmi, ofiarowywanymi im w formie "bezzwrotnych pożyczek". Odwdzięczając się, Ukraina cynicznie zabroniła ekshumacji polskich ofiar i ich godnego pochowania oraz dalszego badania Zbrodni Wołyńskiej.

 

Prezydent Poroszenko dał do zrozumienia, że nie będzie Polaków przepraszał za Wołyń i Ukraina nie zamierza przestać gloryfikować zbrodniarzy z UPA. Przy okazji nakazał wręcz wycofanie nowelizacji polskiej ustawy o IPN, w kwestii sankcji za propagowanie banderyzmu. 

 

Po 75 latach od Zbrodni Wołyńskiej, znaleźliśmy się w sytuacji, gdy znowu wśród nas mieszkają miliony Ukraińców. Z pewnością wielu z nich nas nienawidzi i są dumni z zabijania Polaków, ale wielu zintegruje się z naszym społeczeństwem. Jednak jeśli zło nie zostanie nazwane po imieniu, może to kiedyś eksplodować w formie kolejnego ludobójstwa Polaków. Historia niestety lubi się powtarzać. 

 

 

 

 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika hyh

Niemcy nie gazowali nikogo na

Niemcy nie gazowali nikogo na masowa skale , bo bylo to zwyczajnie bez sensu , powielasz religie holocaustu ? zatem jestes zydem... bo tylko zydowi zalezy klamac w historii polskiej jak i ukrainskiej ...

Nie masz zadnych dowodow , ani jednego zdjecia , filmu oraz zaklamujesz falszywymi liczbami.

Sobieski tez urodzil sie na Ukranie czyli wg ciebie byl Ukraincem czy Polakiem?

.. i proponuje ci poczytac wpierw zbrodnie niemieckie i potem porownac je do zbrodni ukrainskich... a na deser wez zbrodnie japonskie..

i NIE ZAPOMNIJ o swoich sojusznikach zbrodniach jankeskich ...

PS. Gdybym byl Ukraincem to bym z toba nie pisal bo bys byl dla mnie nikim.

Portret użytkownika Max 1983

Hm zależy co rozumemy przez

Hm zależy co rozumemy przez narod.Czy naród to większośc osób w danym kraju czy wszystkie?Kiedy stwierdzamy że zbrodni dokonał już naród?Faktycznie nie przypominam sobie z historii by Polacy dokonywali masowych rzezi na jakims społeczeństwie ,ale jeśli wierzysz w to że jesteśmy czysci i bez skazy to jesteś naiwny, bo w nie jednej wojnie uczestniczyliśmy, a wojna i okrucieństwo się ze sobą łączy.Oczywiscie trochę inna sytuacją jest gdy zbrodni dokonuje armia niejako poddana szałowi zabijania, a gdy robią to sąsiedzi ludnośc cywilna ,gdy uczestniczą w tym nawet kobiety i dzieci.Jednak naprawde  trzy proste przykłady z tych mniej znanych .Poczytaj sobie co się działo w miejscowościach Goniądz Wąsosz czy Rajgród .Jestem pewien że gdyby znaleść dobrego historyka to w całej długiej historii Polski by takich miejsc znalazł setki!!To że o tym nie wiemy albo wiemy mało wynika z dwóch rzeczy.Pierwsza nie każdemu chce się uczyc historii...zwłaszcza jak ma 10-12 lat.A po drugie no cóż jak pisałem wyżej, mało który kraj lubi pisać podręczniki o swoich winach ,uczyć o nich dzieci w szkołach .Oczywiscie jest róznica czy okrutnych rzezi(w przykładach ktore podalem mordy były równie okrutne jak na Wołyniu)dokonuje grupa ludzi np kolaborujacych z Hitlerem, czy zwykli ludzie.Ale nawet ci kolaborujacy ,nawet jeśli to tylko grupa, to kosmitami nie są i innych genów nie mają!!!

Dlatego uważam że przy odpowiedniej propagandzie ,wbijaniu do głow systematyczne nienawiści do nnego narodu czy wyznania ,w każdym narodzie znajdzie się naprawdę masa ludzi zdolna do najgorszych zbrodni.Mimo wszystko z tego co znam historię(a nie znam tak dobrze jakby chciał ,człowiek dziś czyta ksiazki w szkole woleli uczyć budowy błony komórkowej ameby niż istotnych rzeczy)Polska na tle czy to Rosji czy Niemiec czy Ukrainy, czy wielu nnych państw wypada naprawdę dobrze i tylko się z tego cieszyć .Choć jak widze dziś nastroje wobec Żydów czy imigrantów(żeby nie było nie mówie ze nie są uzasadnione, przynajmniej cześc argumentów)to nie mam wątpliwosci że gdyby szał zabijania ruszył to trudno by go było zatrzymać.

Gdyby Bóg był doskonały i nieomylny ,to po świecie by nie chodziło tylu kretynów.

Portret użytkownika hunter

Byc moze Maxie pragniesz by

Byc moze Maxie pragniesz by obiektywnym ale nagie fakty sa takie:

1. Rzezi nie dokonali Norwegowie lub Eskimosi. Rzezi dokonalii zach. Ukraincy.

2. Polacy uciekajacy na wschod znajdowali wspolczucie i pomoc wsrod rosyjskojezycznej ludnosci Ukrainy. Rzad Republiki Donieckiej organizuje corocznie upamietnienie polskich ofiar ludobojstwa Polakow przez Ukraincow. Postawiana jest warta honorowa i skladane sa wience. Byl o tym reportaz na portalu Kresy.pl.

3. Sadysci sa wszedzie. Polacy w UB katowali Polakow. ZOMO bezlitosnie bilo studentow. To ze rozkazywali Zydzi nie zmienia prawdy: polscy sadysci dreczyli Polakow.

4. Nie bylo w polskiej historii masowego pospolitego ruszenia polskiej ludnosci by tak potwornie mordowac inna narodowosc.  Nawet ludobojstwa Ormian nie dokonywala turecka ludnosc lecz umundurowane formacje tureckie. Na Kresach, wspomagana przez UPA mordowala i katowala ukrainska ludnosc swoich polskich sasiadow.

5. W odroznienie od Niemcow, ktorzy sie pokajali, Ukraincy zaprzeczaja, klamia, falszuja historie i czcza katow Polakow . Przez to pokazuja nam, ze sa naszymi smiertelnymi wrogami, obecnie gorszymi od Niemcow.

 

 

Portret użytkownika hyh

Nie przypominasz sobie czy

Nie przypominasz sobie czy nie chcesz sobie przypomniec?

Pomoge w takim razie:

1) wymordowanie Ukraincow podczas Chmieleszczyzny , Kozakow itd straty do dzis nie do sprawdzenia

2) wymordowanie Moskwiczan , kobiet i dzieci w 1620-1621 przez rok panowania zalogi polskiej  straty nie do ustalenia

3) wymordowanie wiosek podczas pojawienia sie oddzialow Lisowczykow by pozbyc sie swiadkow az do Syberii wioska po wiosce.... straty moga przekraczac nawet 30tys ludzi

4) dolicz najazdy na Rus Kijowska , walki w Lwowie przez lata

5) mordowanie zydow w RP

6) mordowanie przez Polakow pod obca jurysdykcja ( przymus ale robili to Polacy) nie da sie tego zliczyc ustalic Polacy walczyli prawie wszedzie w roznych wojskach... Doszlo nawet do takiej sytuacji pod Monte Cassino,ze walczyli ze swoimi po przeciwnych stronach Slazacy z Wermachtu...

7) Znalazlo by sie jeszcze wiele zbrodni ktore , mozna zaliczyc do Polakow : wybuch PW 44 i smierc 250 tys cywili bez ich ewakuacji narazenie miasta na pewna smierc , brak pomocy od wojsk AK na Wolyniu ( zamknieto magazyny broni)

Krew na rekach jest tez u Polakow z NSZ - mordowanie zydow , Polakow ...

Wiec przypomnialem Ci najwazniejsze bo wiecej mi sie nie chce ... dopisal bym jeszcze zdrade Andersa w KATYNIU .. i wiele innych spraw ktore zostawily na polskich rekach krew

i nie zaslaniajmy sie haslem BOG , Honor Ojczyzna bo ci co to krzycza nie maja raczej honoru i z religia u nich na bakier i jak to powiedzial swiadek zabitego brata bandyty Kurasia z NSZ ktos nie rozumie slowa Ojczyzna..i Polak ma to do siebie ,ze zawsze wybiela swoich nie umiac przyznac sie do prawdy.

 

 

Portret użytkownika hunter

Nieprawda, Ukraincu Hrycko

Nieprawda, Ukraincu Hrycko hyhu. Za czasow Chmielnickiego nie bylo Ukrainy i nie bylo Ukraincow. Twor panstwowy, ciagle o niezdefiniowanych granicach, powstal w styczniu 1918 r. z inicjatywy niemieckiego sztabu generalnego po zobowiazaniu hetmana Skoropadskiego do dostaw zaprowiantowania dla armii niemieckiej. Nic co Polacy lacznie z ubowskimi mordercami wyrabiali nie dorownuje potwornym masowym bestialstwom, ktorych dopuscili sie Ukraincy na setkach tysiecy polskiej ludnosci rolniczej. Nic tego nie usprawiedliwia. Plonne sa twe wysilki barbarzynskie zbrodnie ukrainskie usprawiedlic, porownawczo umniejszyc, zrelatywizowac i zatupac.

Oto wspomnienia Polaka, którego matkę Ukraińcy przepiłowali żywcem. Jest w nim podane imię i nazwisko jednego z Ukraińców którzy ją piłowali: Iwan Rybczuk. Ten krwawy zbir żyje sobie spokojnie w Gruszówce na Ukrainie, na Wołyniu.

 '...Mamusia nie mogła uciekać. Postanowiłem z nią zostać. Jeden z Ukraińców trzymał mnie za rękę, a trzech położyło matkę na ziemi i zaczęło ją przerzynać! Jak bluznęła krew, mama krzyknęła - Wacek uciekaj! - Wyrwałem się tym bandziorom i zacząłem uciekać. Strzelali za mną, ale nie trafili. Twarze ukraińskich morderców , którzy przerzynali mamę piłą, zapamiętałem na całe życie! Wciąż w moich uszach rozbrzmiewa krzyk mordowanej matki. Niektórych ze zbirów zadających jej śmierć w męczarniach rozpoznałem. Jeden z nich Iwan Rybczuk żyje jeszcze i mieszka w Gruszówce [na Ukrainie]. To on przerzynał matkę piłą...'
( http://www.kresy.pl/kresopedia,historia,ii-wojna-swiatowa?zobacz%2Fwaclaw-gasiorowski ).
 Można go odwiedzić lub napisać  do niego tak:  Кривавий вбивцo - твоє жертви чекають тебе. Ты збираєтесь Божему суду скоро. Oto on: Іван Pибчук , 45065 Грушівка, Ukraina.

"Zemsta, zemsta na wroga, z Bogiem i choćby mimo Boga" (Adam Mickiewicz, "Dziady", cz. III)

Portret użytkownika hunter

Biorac pod uwage, ze podczas

Biorac pod uwage, ze podczas masowych rzezi Polakow w Malopolsce Wschodniej Ukraincy zniszczyli ok. 7000 polskich miejscowosci, liczba polskich ofiar ukrainskich bestialstw siega miliona.

Edward Prus szacował ilość polskich ofiar Ukraincow na pół miliona. Ukrainiec Wiktor Poliszczuk: "Gorzka Prawda", strona 279: "Jeśli uwzględnić, że ogólne straty zadane Polakom przez OUN-UPA na kresach wschodnich sięgają 300-400 tyś. zamordowanych, to na Wołyniu były one największe". Za minimalną liczbę polskich ofiar będących wynikiem działań OUN-UPA Poliszczuk przyjmuje 120 tys. osób, których relacje zostały udokumentowane. Nie zgadza się to z szacunkami niektórych polskich historyków, m.in. A. Kormana i E. Prusa, którzy mówią nawet o 500 tys. zamordowanych Polaków, uważając, iż nie znajdują one pokrycia w faktach, a przynajmniej nie zostały wystarczająco udokumentowane." http://wolna-polska.pl/wiadomosci/poliszczuka-gorzka-prawda-cien-bandery-zbrodnia-ludobojstwa-2014-03. Wbrew uporczywemu zaniżaniu liczby ofiar polskich do 200 000 i mniej, ilość polskich ofiar przekroczyła 500 000 a nawet była blisko miliona, gdy uwzględni się mordy Polaków popełnione przez Ukraińcow od 22 czerwca 1941 r. '...  Jakże polscy „znawcy” tematu mogą napisać o 200 000 ofiar, skoro tylko od 1 do 16 września 1939 roku ukraińscy nacjonaliści [oraz pospolite ruszenie Ukraińców; mój przypisek] zamordowali około 550 000 polskich uciekinierów na Kresy i polskich żołnierzy, będących w mniejszych zgrupowaniach, powracających do swoich rodzin na Kresach. [Ukraińcy] rozbrajali ich zabierając ubrania i buty, gołych wiązali kolczastym drutem i żywcem zakopywali w ziemi...' ( http://www.cracovia-leopolis.pl/index.php?pokaz=art&id=2392  za    'Kresy Wschodnie we krwi polskiej tonące', praca zbiorowa pod red. Jana Sokoła i Józefa Sado, Chicago, Poznań, ISBN 83-9008523-1-4 ). Nalezy zauwazyc, ze rzezie ludnosci polskiej w Malopolsce Wcshodniej w latach 40-tych 20-go wieku byly dokonywane tylko czesciowo przez nacjonalistow ukrainskich. Glownie bylo to pospolite ruszenie ukrainskiej ludnosci przeciwko polskiej ludnosci rolniczej. Masowe bestialstwo Ukraincow jest dobrze udokumentowane przez licznych swiadkow i fotografie. Dzieli nas od Ukraincow morze przelanej przez nich polskiej krwi. Ukraincy to nasi wrogowie. Albo oni nas albo my ich.

www.youtube.com/watch?v=cxtxB3wJhmw

Portret użytkownika hunter

Procz tego dziadek

Procz tego dziadek Fajgenbauma byl nagrodzonym oficerem UPA. Zwraca uwage jego podobienstwo do dziadka-rezuna. Nazwisko zydowskie zmienili dawno. Niektore materialy juz zniknely z sieci. Ktos ma dlugie rece. Oto kilka jeszcze pozostalych odsylaczy. Radze skopiowac. Moga tez zniknac.

www.youtube.com/watch?v=vCAI33-TgpE

forumemjot.wordpress.com/2016/08/24/rezydent-polin-andrzej-juda-jestem-polakiem-ale-obowiazki-mam-zydowskie/

gloria.tv/article/XGnS1mZ9WaKB3ACSgkpS78N9v

piotrbein.wordpress.com/2015/05/05/dziad-a-dudy-to-zydowski-oficer-upa/

 

Portret użytkownika hyh

to ciekawe mial dwoch ojcow

to ciekawe mial dwoch ojcow bo dziadek byl podobno DUDA UPa podoficer... wiec cos tutaj nie halo ale sluchamy dalej co kanapowi detektywi jeszcze dowioda... teraz zamek z drona w Stobnicy chca obserwowac zamiast sie tam wybrac i sobie go obejrzec az do podziemi...

Portret użytkownika alojzy

No brawo:

No brawo:
- żydzi kazali nam wyrzucić z prawa możliwość karania za szkalowanie Polaków i nazywanie ich mordercami (ciekawe, bo jeżeli nie zamierzam kraść to nie przeszkadza mi możliwość karania za złodziejstwo) - dostali od Polski już ponad 200 milionów,
- banderowskie bydło żąda prawnego przyzwolenia na szerzenie ideologii morderców - dostali ileśset milonów od Polski.

Wydaje mi się, że już można rozpowszechnić ogłoszenie w stylu:
"jeżeli ktoś jeszcze nie wyruchał kraju nad Wisłą a ma ochotę, jeżeli ktokolwiek ma jakieś nietypowe fetysze seksualne, jeżeli ktoś czuje potrzebę notorycznego spluwania w usmiechniętą mordę mówiącą "dziękuję, zaraz się wytrę i zapłacę" - to proszę się zgłaszać do wszelkich siedzib przez złośliwców nazywanych polskim rżądem. Jeżeli chwilowo nikogo nie będzie to prosimy cierpliwie zaczekać, gdyż najprawdopodobniej tzw. elementy reprezentujące właśnie wycierają się po obsłudze poprzedniego klienta"

Strony

Skomentuj