Europa obawia się inwazji wilków mutantów z Czarnobyla

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Po badaniu eksperci z Uniwersytetu Missouri w Stanach Zjednoczonych obawiają się rozprzestrzeniania wilków mutantów, które powoli wykraczają poza strefę wykluczenia Czarnobyla. W ten sposób zwierzęta mogą rozprzestrzeniać zmutowane geny w całej Europie.

Z czasem Czarnobyl zamienił się w prawdziwy rezerwat. W dużych ilościach można było zobaczyć tam takie zwierzęta, jak rysie, dziki i wilki. Obecnie w strefie zamkniętej występuje siedmiokrotnie więcej drapieżników niż w pobliskich lasach.

 

Zwierzęta zaczęły migrować w celu poszukiwania nowych siedlisk. Eksperci złapali czternaście wilków i umieścili na nich nadajniki GPS. Jeden drapieżnik przez 21 dni przeszedł ponad trzysta kilometrów. Mógł z łatwością znaleźć samicę i przekazać jej swoje geny.

 

Temat wilka w ostatnich tygodniach trafił na czołówki polskich gazet. O dziwnym zachowaniu drapieżnika w Bieszczadach było głośno w polskich mediach (RMF FM, Nowiny24.pl, TVN24). Pod koniec czerwca br. w Strzebowiskach wilk zaatakował dwójkę bawiących się dzieci. 

 

Prawdopodobnie ten sam osobnik na początku czerwca pogryzł turystkę na polu namiotowym w Wetlinie. Czy przypadek tego stworzenia może wpisywać się w teorię głoszoną przez amerykańskich naukowców?

 

Zwierzę zostało odstrzelone, a truchło trafiło do laboratorium. Badania próbek pobranych ze zwierzęcia w Zakładzie Higieny Weterynaryjnej w Krośnie wykluczyły wściekliznę. Eksperci ocenili zachowanie wilka jako nietypowe.

Większość specjalistów twierdzi, że wilk mógł być wychowywany przez człowieka, a gdy właściciel sobie z nim nie radził, wypuścił na wolność. Ale to tylko hipoteza. Wbrew stereotypom wilki boja się ludzi i ich unikają.

 

Być może mamy więc do czynienia z migrującym osobnikiem, który odłączył się od jakiejś czarnobylskiej watahy w myśl ustaleń badaczy z Uniwersytetu Missouri.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika lill

"Jeden drapieżnik przez 21

"Jeden drapieżnik przez 21 dni przeszedł ponad 300 km.Mógł z łatwościa znaleźć samice i przekazać jej swoje geny" - i tu sie kłania poziom wiedzy autora o wilkach wszak wilki tak jak muchy bzykają się zawsze i wszędzie i wcale nie interesuje ich los potomstwa.

Gdyby ktos miał wątpliwosci - mój komentaż do zacytowanego fragmentu to sarkazm.

Skomentuj