Cenzura internetu w UE zapowiada powstanie totalitarnego imperium europejskiego 

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Parlament Europejski zdecyduje dzisiaj o obowiązkowej cenzurze internetu, która jest wprowadzana pod hasłem reformy praw autorskich. Szokujące antywolnościowe prawo zostało już przegłosowane w komisji prawnej PE.Teraz czas na przyklepanie cenzury przez europosłów, którzy zdecydują dzisiaj czy szokujące antywolnościowe prawo trafi jeszcze na negocjacje do komisji czy też zostanie przyjęte w formie zaproponowanej przez komisję prawną PE.

 

 

Przypomnijmy kontekst tego przeprowadzanego właśnie pod hasłem ochrony praw autorskich, zamachu na wolność słowa. Na skutek lobbingu dużych europejskich koncernów medialnych, wyszykowano nową unijną dyrektywę, której skutkiem ma rzekomo być ochrona własności intelektualnej wydawców treści. Jednak sposób w jaki chce się to przeprowadzić będzie prowadzić do eliminacji małych i średnich portali i wzmocnieniu wielkich koncernów medialnych. 

 

Na dodatek planuje się za jednym zamachem delegalizację memów i obowiązek cenzury wypowiedzi komentarzy, bo przecież ktoś może dodać coś co jest objęte prawami autorskimi. Mają tego rzekomo dokonywać tak zwane automaty cenzurujące, które będą musieli zbudować wydawcy.  

Oznacza to, że od malych wydawców treści będzie się oczekiwało stworzenie zaawansowanych rozwiązań opartych o sieci neuronowe, samouczące się i przechowujące ogromne ilości danych w chmurze, aby być w stanie automatycznie wykrywać treści, obrazy, lub filmy podlegające prawu autorskiemu. 

 

Taki automat działa już w serwisie YouTube i wszyscy chyba słyszeli o jego licznych niedoskonałościach. Potrafi blokować nawet hymn polski uważając ten utwór za podlegający ochronie własności intelektualnej. Skutkiem tego Google zatrudnia dziesiątki tysięcy moderatorów, którzy ręcznie dokonują sprawdzenia tego jak działa algprytm i korygują jego idiotyzmy. 

 

Nie trzeba chyba lepszego dowodu na to, że stworzenie automatu cenzurującego jest trudne nawet dla dysponującej nieograniczonymi zasobami korporacji Google. To pokazuje w jakiej sytuacji są obecnie wydawcy. Oczekuje się budowy czegoś co nie udało się jeszcze nikomu. 

Wszystko wskazuje na to, że kontrowersyjna dyrektywa zostanie dzisiaj przegłosowana. A to zobowiąże państwa członkowskie do jej stosowania, tak jak to było w przypadku irracjonalnej dyrektywy GDPR vel RODO. Wszyscy teraz z rezygnacją klikamy dodatkowe pop upy i za rok będzie nam się to wydawało czymś normalnym. Niestety chyba podobnie będzie z kagańcem na Internet. Ludzie przywykną. 

 

Polacy, którzy pamiętają jeszcze PRL z pewnością pamiętają czasy gdy urzędnicy decydowali co wolno opublikować w prasie i telewizji. Wygląda na to, że te czasy wracają i tak jak kiedyś zabronioną prawdę kolportowano w formie wydawnictw podziemnych, duplikowanych na powielaczach, tak teraz pozostaną sieci VPN i znajomość odpowiednich adresów internetowych. 

 

Gdy Unia Europejska wprowadza cenzurę Internetu większą niż w Chinach i Iranie, czas chyba zadać sobie pytanie co będzie dalej? Wyglada na to, że wkrótce UE będzie dysponować armią, która będzie mogła interweniować w zbuntowanych państwach członkowskich. 

Niczym gotowana powoli żaba znaleźliśmy się w sytuacji gdy Parlament Europejski zaczyna otwarcie mówić, że teraz już niepotrzebna jest Unia tylko Imperium. Aby tak się stało państwa narodowe muszą zostać zlikwidowane, bo narody europejskie zostaną rozpuszczone przez nieograniczoną emigrację. 

 

Aby się to udało wolność słowa musi być tylko fasadowa, tak jak obecna polska suwerenność, będzie się o niej tylko mówiło dociskając śrubę. Polityczna poprawność będąca swoistą formą samocenzury, już nie wystarczała, a bez szczelnej cenzury nie da się utrzymać ludzi w niewiedzy. To co dzieje się dzisiaj w Parlamencie Europejskim, to smutny zwiastun naszej przyszłości w państwie totalitarnym, udającym tylko demokratyczne.

 

Aktualizacja z godziny 12:55

Presja ma sens. Wygląda na to, że ACTA 2 nie zostało przegłosowane. Zwolennikom totalitarnych rozwiązań cenzurujących wolnośc wypowiedzi zabrakło 31 głosów. Nie można jednak ogłaszać sukcesu, ponieważ determinacja tych ludzi do wdrożenia cenzury jest tak duża, że po ACTA 2 przyjdzie ACTA3, a potem ACTA 4. Być może zmieni się pretekst, ale unijni biurokraci pokazali już w przypadku Konstytucji UE, że gdy ludzie czegoś nie chcą wystarczy nazwać to Traktatem i przepchnąć przez lokalne parlamenty. Tak samo może być i teraz, dlatego trzeba zachować czujność i bronić się przed utratą wolności słowa.

Źródło: https://twitter.com/D_Sosnierz/status/1014817991328915456

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Kler tzw Katolicki jest taką

Kler tzw Katolicki jest taką samą mafią jak masoneria. Przykład: Poniżej autentyczny tekst proboszcza ks. Stanisława Zagórskiego. Tekst przypomina powiedzenie Pecunia non olet. Wygląda na to, że księżulo chce być bardziej święty od Papieża, jak mówi przysłowie, ponieważ nie ma takiego prawa na jakie się powołuje. Wytyczne urzędu nie sa prawem w Polsce, Już kilkakrotnie sądy odrzucały możliwość prowadzenia segregacji dzieci na podstawie: szczepiony - nieszczepiony.

Szczęść Boże.
W załączeniu przesyłam Kartę Uczestnika letnich Rekolekcji z Tańcem w Kamieniu.
Przypominam, że Rekolekcje są organizowane  zgodnie z obowiązującym prawem oświatowym, dot. wypoczynku dzieci i młodzieży, w związku z tym Karta Uczestnika jest dokumentem, dlatego proszę o dokładne wypełnienie. Proszę o dopilnowanie wpisu roku poszczególnych szczepień [na podstawie książeczki zdrowia dziecka, ewentualnie ksero z tej książeczki] proszę nie pisać wg kalendarza szczepień!, jest to niewłaściwy wpis. Przypominam, że źle wypełniona lub niewłaściwie wypełniona karta, skutkuje nie przyjęciem na turnus.

Portret użytkownika On 47

A czemu ty niekatolik

A czemu ty niekatolik wtrącasz się w sprawy katolików. Przecież to jest chore, graniczy z schizofremią, tobie przeszkadza że katolicy żądzą się swoimi prawami w swojej grupie.Co Ciebie to obchodzi, zajmij się swoją społecznością a nie dyktuj naszej społeczności jak mamy życ.Nie jesteś w naszej grupie więc twoje wywody nie mają dla nas żadnej wartości i sensu, udzielaj się ale u swoich, i tam wylewaj swoje myśli, a tu w grupie katolików jesteś nieproszony, i zachowaj kultórę. Przypominasz mi mrówkę która się dziwi, że człowiek nie buduje mrowiska i nie żyje jak mrówki, wręcz nawołujesz zniszczmy ten dziwny gatunek bo on jest inny od nas. 

Portret użytkownika Odważniak

W sumie, to internet ten z

W sumie, to internet ten z początków lat 2000 był o niebo lepszy. Prymitywny, szczery, kanciasty, brzydki i prawdziwy. Ludzie dzielili się wiedzą za darmo, można było znaleźć cuda i to szybko. Obecny internet ti niekończące się pasmo reklam i filtrowanie wyników wyszukiwania przez korporacje. Wszędzie szablon informacji i ciężko cokolwiek znaleźć zakopanego pod toną śmieci. Wracam do książek, przynajmniej nic mi tam nie mruga obcego z boku. Wracam do spotkań przy wódce, bo od klikania mnie palce bolą. No i to promieniowanie. Mogę tylko 20 minut utrzymać smartfon w ręce, bo zaczynają boleć dłonie i tak coraz wyżej , do łokci. Potrzebuję jakąś  obudowę z betonu, czy coś. Blaszane rękawiczki. Kabel. Ale jak wsadzić kabel internetowy w smartfona?

P.s.: jak przeczytać capcza na telefonie? Chyba się zarejestruję, bo zgadywanka zaczyna być coraz trudniejsza. Jest więcej literek, czy jak? Bo to, że są posiekane, to było zabawne, ale zgadywać  pięć razy zabiera mi pół limitu czasu, zanim paluchy odpadną. Wam też się te telefony tak grzeją? Parzą? Czy ja nie potrafię? 

Portret użytkownika jaca

Moj tez sie grzeje ale czuje

Moj tez sie grzeje ale czuje to cieplo tylko w dloni jak przystawie telefon do twarzy (podczas dluzszego przegladania www) to ma normalna temperature, wiec mysle, ze to na dluzsze oddzialywanie promieniowania z wifi/gsm tak reaguje organizm i temu parzy.

Strony

Skomentuj