DARPA przedstawiła nowy pojazd opancerzony, który może dostosowywać zawieszenie do terenu

Kategorie: 

Źródło: DARPA

Agencja Zaawansowanych Projektów Badawczych w Obszarze Obronności – DARPA przedstawiła szereg projektów dotyczących pojazdów opancerzonych. Wśród nich znajduje się niesamowity pojazd, który dostosowuje swoje zawieszenie do podłoża.

Opancerzony pojazd będzie mógł transformować swoje zawieszenie oraz rozstaw kół, dzięki którym samochód może jeździć po wzniesieniach, nierównych powierzchniach, a nawet po pionowych ścianach.

 

Zawieszenie zostało opracowane przez specjalistów z Carnegie-Mellon University. Podczas demonstracji zostało ono zamontowane na samochodzie HMMWV. Oprócz niesamowitej elastyczności zawieszenia, zespół inżynierów opracował koła, które mogą zamieniać się w gąsienice w razie potrzeby.

Proces transformacji trwa tylko kilka sekund. W filmie zamieszczonym przez DARPA zademonstrowano sposób działania nowatorskiego wynalazku. Samochód wyposażony w tego typu zawieszenie będzie mógł poruszać się z dużą prędkością zarówno wzdłuż utwardzanej drogi, jak i w terenie.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika euklides

USA są u schyłku i

USA są u schyłku i przypominają ZSRR. Tam też opracowywano dziwne państwowe projekty za krwawicę ludzi, którzy wytwarzali coś użytecznego.

Głosuj przeciw
-31

Skomentuj