Sejm wycofał się z ustawy o IPN. Totalna kapitulacja Polski i wielkie zwycięstwo Izraela

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Wszyscy zastanawiali się dlaczego PiS zwołał dodatkowe posiedzenie Sejmu. Sugerowano, że chodzi o płonące wysypiska śmieci, ale okazało się, że celem była zmiana nowelizacji ustawy o IPN. To właśnie był główny cel zwołania nadzwyczajnego posiedzenia Sejmu organizowanego w trybie pilnym. Nie chodziło wcale o ustawy śmieciowe, tylko o wyrzucenie niechcianej przez środowiska żydowskie ustawy do śmieci, czego od kilku miesięcy domagali się prawdopodobni mocodawcy naszej obecnej polskojęzycznej władzy.

Premier Mateusz Morawiecki podczas posiedzenia stwierdził, że chce, aby Sejm jeszcze dziś zajął się nową ustawą o IPN i wprowadził zmiany, usuwając z nich zapisy penalizujące przypisywanie narodowi polskiemu zbrodni nazistowskich. Zmiany zostały przegłosowane, a media w Izraelu przyjęły to z zadowoleniem i zgodnie sugerują, że w ten sposób polski rząd wreszcie przyznaje się do udziału w holokauście.


Rząd "poprawił" polską ustawę o IPN tak, aby nasi sojusznicy byli zadowoleni z prawa stanowionego w naszym kraju. Gdy 5 miesięcy temu ustawę uchwalono polskojęzyczni politycy twierdzili, że ustawa jest jasna, czytelna i zgodna z prawdą. Teraz pod naciskiem zmieniają ją, de facto legalizując zrównywanie narodu polskiego z rzeczywistymi sprawcami, Niemcami zwanymi dla niepoznaki nazistami. 

Wprowadzając zmiany do ustawy o IPN przyznajemy rację tym, którzy w związku z nią rozkręcili wielką globalną akcję mowy nienawiści skierowanej w stronę Polski i Polaków. Straty wizerunkowe jakich doznał nasz kraj są trudne do oszacowania, a kapitulacja naszych władz z pewnością odbije się echem na całym świecie. Zmiana ustawy o IPN, poprzez usunięcie z niej przepisów karnych, bo przepisy podobno się nie sprawdziły, można traktować tylko jako słaby żart, bo skąd to wiemy skoro nie zostały zastosowane ani razu, a ustawa na życzenie Izraela była przez ostatnie miesiące „zamrożona”?

 

Zastanawiająca jest też koincydencja między wczorajszym wezwaniem żydowskich prawników w Polsce, którzy ogłosili, że ustawa o IPN musi być zmieniona, a dzisiejszą ekspresową kapitulacją polskicg władz. Zdaniem polityków PiS nie jest to kapitulacja i wcale nie wycofują się z nowelizacji ustawy o IPN, tylko odstępują od przepisów karnych, które mogły przesłaniać to, co ta ustawa miała pierwotnie na celu, a miała być według nich instrumentem do walki o prawdę historyczną. Zatem jak będą teraz o nią walczyć bez sankcji?

 

Trzeba przyznać, że cała ta nowelizacja ustawa o IPN, tak jak i przepisy o tak zwanym "kłamstwie oświęcimskim" to zamach na wolność słowa. Nie powinno się w żaden sposób przepisami prawa decydować co wolno mówić lub pisać, a jeśli ktoś nadużywa tej wolności powinien się liczyć ewentualnie z pozwami cywilnymi, a nie działaniem prokuratury z urzędu. Jednak taka zmiana naszego polskiego prawa, pod naciskiem Izraela jest jeszcze bardziej niebezpieczna. Nasi rządzący źle oszacowali swoje siły i przegrali z kretesem upokarzając nas wszystkich.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Max 1983

O ile to co w artykule jest

O ile to co w artykule jest napisane jest prawdą(ostatnio mało sledze wydarzenia w kraju)to zastanawiam się czy można być tak głupim jak obecny rzad??Chyba nie, a więc to celowe działanie.Bo jak można rozpetywać kampanie o której wiadomo że spotka się z mocna odpowiedzią Izraela, a potem kapitulować?Jak ktoś puści bąka w towarzystwie to przynajmniej stara się udawać że to nie on ,a tu najpierw puszczono tego bąka, a teraz bezceremonialnie się przyznano tak to my!!Degradacja wizerunku tego kraju która funduje nam Pis jest straszna!!!

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika Orad

Jak nie wiadomo o co chodzi

Jak nie wiadomo o co chodzi ,to chodzi o pieniądze. Najpierw skompromitoali Polskę a teraz  Ją ,,im'' oddadzą. Ale my Lachy- Słowianie już się obudziliśmy, znamy swoją historię ,wartość i siłę , nie damy się.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika ronin

trzeba glosowac na partie

trzeba glosowac na partie zdecydowanie antyizraelska.[choc o samych wyborach mysle ze i tak sa falszowane i to rola zainteresowanych organizacji zeby to zmienic a my powinismy im w tym pomoc.]  co do holokaustu to jedyne narody jakie tego doswiadczyly do tej pory to polacy,palestynczycy i indianie.

Portret użytkownika Robaczkowa

Jak czytam coś takiego to

Jak czytam coś takiego to ogarnia mnie beznadzieja i bezsilność. W najbliższych wyborach trzeba będzie głosować na małe ugrupowania, które do tej pory miały niewielkie szanse na sukces, bo wielkie partie już się skompromitowały i niestety nie ma z czego wybierać. PIS - pamiętajcie, że nie zapomnimy wam tego! Czuję się oszukana!

Strony

Skomentuj