Dziesiątki ludzi aresztowanych na Hawajach, z powodu robienia sobie selfie z lawą

Kategorie: 

Źródło: US Military News TV na Youtube.com

Niektórzy ludzie są w stanie sporo zaryzykować dla zrobienia imponującego zdjęcia w nietypowych warunkach, a wszystko tylko po to, aby móc pochwalić się w Internecie. Przykładem może być niedawna „moda” na selfie z lawą wulkaniczną, która zapanowała na Hawajach.

Dziesiątki ludzi na Hawajach spotkały się z karą finansową lub nawet aresztowaniem z powodu niepowstrzymanej chęci zasłynięcia w sieci. Od czasu wybuchu wulkanu Kīlauea co najmniej 40 turystów oraz mieszkańców Hawajów zostało aresztowanych, ponieważ chcieli zrobić sobie zdjęcie „ze specjalnymi efektami”.

 

Według Departamentu Zasobów Ziemskich i Naturalnych (DLNR) w ciągu ostatnich 10 dni kilkunastu ludzi włóczyło się w strefach lawy, zwyczajnie robiąc sobie zdjęcia. Aby chronić nierozsądnych „łowców sławy”, ale także ich potencjalnych ratowników, zmodyfikowano prawo, stosując nowe, surowsze kary.

 

Gubernator Hawajów ogłosił politykę „zerowej tolerancji” dla każdego, kto wkracza na niebezpieczne obszary, zamknięte z powodu erupcji wulkanu. Osoby, które złamią zakaz mogą liczyć na grzywnę w wysokości 5 tysięcy dolarów, a nawet na rok więzienia.  

Źródło: instagram.com/wanderwife/

 

Podczas patrolowania obszarów funkcjonariusze muszą nosić maski przeciwgazowe, aby chronić się przed szkodliwymi gazami wulkanicznymi. Szybko płynące i nieprzewidywalne strumienie lawy osiągają prędkość do 27 km/h. Zdarzały się już przypadki, gdy po ryzykantów trzeba było wysyłać helikopter.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika Odważniak

Najbardziej przeraża mnie to

Najbardziej przeraża mnie to bezmyslne suszenie paszczy na fotkach. Zauważyliście, że teraz normą, w każdym filmie ludzie mają niedomknięte gęby. Normalnie albo mają polipy w nosie, albo chcą być seksi?  Co jest pociągającego w niedomkniętej buzi?  Problemy z filtracją powietrza, bo nos jest od tego, ciągle te zęby szczerzą, rozumiem, sporo zainwestowali, to się chcą pochwalić, ale nie zasycha im w gębie? Albo ilu jest debili, co nie panują nad zdziwieniem i z otwartym ryjem się gapią. Mnie tam babcia uczyła, że to nieelegancko mieć niedomknięte usta, bo można kogoś narawić na wyziew z trzewi, a to niezaprzyjemne. A teraz nikt nie domyka. Może za duże zęby sobie robią?

Jak ktoś jest tak durny że włazi do lawy, to po kiego go ratować?  Żeby  się rozmnożył?  Aaa, tak, będzie łykał wszystkie ustawy bezrefleksyjnie... ech, kupię las, sprzedam internet, bo coraz mniej dzierżę głupotę i marnotrawstwo. Śmiecą wszędzie.

Portret użytkownika Spooky Unlogged

"Mnie tam babcia uczyła, że

"Mnie tam babcia uczyła, że to nieelegancko mieć niedomknięte usta, bo można kogoś narawić na wyziew z trzewi, a to niezaprzyjemne" - najwyraźniej babcia nie nauczyła Cię, że należy także regularnie myć zęby Smile

Portret użytkownika polakk

Skandaliczne bezprawie w

Skandaliczne bezprawie w lewackiej ameryce. Mają tam chyba broń, neich obalą tego obłakanego gubernatora. Swoim dzieciom nieletnim możę zakazywać podchodzenia do wulkanu , nie innym wolnym ludziom, nikt mu nie dał takiego prawa. Oczywiście można postanowić, że ewentualna pomoc będzie udzielana w tym przypadku tylko odpłatnie a ratownik nie bedzie miał obowiązku ratować.Wtedy każdy sie  zastanowi czy chce ryzykować.

Portret użytkownika euklides

" Oczywiście można postanowić

" Oczywiście można postanowić, że ewentualna pomoc będzie udzielana w tym przypadku tylko odpłatnie a ratownik nie bedzie miał obowiązku ratować "

To po ch.. są te wszystkie pańswowe służby? Czy uzasadnieniem ich istnienia nie jest to, że oferują wszystko za "darmo"? Tak się kończy państwo opiekuńcze - płać haracz podatkowy, a zamiast opieki, dowalą ci jeszcze karę.

Portret użytkownika Nicco

„To po ch.. są te wszystkie

„To po ch.. są te wszystkie pańswowe służby? Czy uzasadnieniem ich istnienia nie jest to, że oferują wszystko za "darmo"?”

Co prawda płacimy za to w podatkach, ale nie jest to uzasadnieniem by ratownik miał narażać swoje życie dla kogoś kto świadomie podjął się ryzyka... cyknięcia selfi. Poza tym w tym czasie mógłby się on przydać gdzieś indziej. Gdzieś gdzie ktoś na serio tej pomocy potrzebuje i nie wynikła ona z chęci karmienia własnego ego, bądź zaspokajania ciekawości (wciąż jednak świadomie podejmując ryzyka).
Zamiast tego będą kary i patrol, który musi narażać swoje życie, by delikwenta złapać i ukarać grzywną. No super.

Portret użytkownika euklides

Ja właśnie nabijam się z tego

Ja właśnie nabijam się z tego, że doszliśmy do miejsca, gdzie "co prawda płacimy za to w podatkach, ale" .. Tak zawsze kończy się podpucha państwa, które na początku mówi, że przejmuje kontrolę nad całym sektorem ratownictwa, bo państwo będzie oferować wszystko "za darmo". Uzasadnienie jest takie, że ludzkie życie jest bezcenne niezależnie od tego czy ktoś jest majętny i mądry czy biedny i głupi bla, bla, bla. Państwo będzie ratować bezwarunkowo i nie dla zysku. Wszystkim będzie cudownie.

A jak się kończy? Kończy się tak, że państwowi ratownicy nie będa ratować NIKOGO, a obywatel dostanie jeszcze karę za to, że np. wybrał się w góry. Zawsze można przecież uzasadnić, że ktoś znalazł się w krytycznej sytuacji z własnej winy. Mógł przecież nie wychodzić z domu, słuchać prognozy pogody itp., a ratownik zawsze może przecież przydać się gdzie indziej... Będzie tak, że służby ratunkowe to będzie cała armia urzędników i jeden gość, którego od czasu do czasu dla picu poślą na akcję ratunkową wyciągnięcia z rowu Mietka żula. Możesz mi nie wierzyć, ale ja za kilka lat znowu będę musiał powiedzieć, "a nie mówiłem?"

Strony

Skomentuj