Mieszkańcy Rosji widzieli jasną kulę ognia. Meteor eksplodował w atmosferze

Kategorie: 

Źródło: Kadr z YouTube

W sobotę rano, mieszkańcy kilku rosyjskich obwodów widzieli na niebie niezwykle jasną kulę ognia. Eksplozja meteoru i towarzyszący jej hałas wywołał spore zaniepokojenie.

 

Całe zdarzenie trwało zaledwie kilka sekund. Najpierw obserwowano przelatującą kulę ognia, po czym nastąpił wybuch. Na nagraniach zamieszczonych w sieci można usłyszeć dźwięk, który powstał w momencie eksplozji.

Upadek meteoru był widziany przez mieszkańców obwodu orłowskiego, woroneskiego, lipieckiego i kurskiego w zachodniej części Rosji. Lokalne służby otrzymały wiele telefonów w sprawie tego zdarzenia.

 

Nie wiadomo jednak, czy na powierzchnię Ziemi dotarły jakiekolwiek fragmenty meteoru. Rosjanie doskonale pamiętają incydent z początku 2013 roku, gdy dość niewielki meteor czelabiński eksplodował nad południowym Uralem, a silna fala uderzeniowa doprowadziła do rozległych zniszczeń. Na szczęście, tym razem upadek meteoru nie wyrządził żadnych szkód.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Skomentuj