Sąd w Korei Południowej uznał, że zabijanie psów na mięso jest nielegalne

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Podczas gdy w Chinach rozpoczął się coroczny Festiwal Psiego Mięsa, Korea Południowa może wkrótce wprowadzić zakaz zabijania psów z przeznaczeniem do spożycia. Sąd w Bucheon niespodziewanie orzekł, że uśmiercanie tych zwierząt do celów kulinarnych jest nielegalne, a nawet wymierzył karę grzywny.

 

Jedzenie psiego mięsa jest tradycją nie tylko w Chinach, ale też w Korei Południowej. Szacuje się, że w tym kraju zabija się na mięso około milion psów rocznie. Jednak w ostatnich latach, konsumpcja psiego mięsa wyraźnie spadła.

 

Jedzenie psiego mięsa w Korei Południowej nie jest zakazane. Rząd wprowadził jedynie przepisy dotyczące ochrony zwierząt, przestrzegania higieny sanitarnej oraz zakazujące stosowania okrutnych metod uboju, aby przeciwdziałać znęcaniu się.

 

W 2017 roku, grupa działająca na rzecz ochrony zwierząt Care złożyła pozew przeciwko hodowcy psów w Bucheon. Oskarżono go o zabijanie zwierząt bez powodu, a także naruszenie przepisów budowlanych i higieniczno-sanitarnych. Tamtejszy sąd orzekł, że zabijanie psów celem uzyskania mięsa nie jest wystarczającym powodem i nałożył na niego karę finansową w wysokości trzech milionów wonów południowokoreańskich, tj. ponad 10 tysięcy złotych. Choć decyzja została wydana w kwietniu, informacja do mediów trafiła dopiero w tym tygodniu.

Orzeczenie sądu spotkało się z wielkim niezadowoleniem ze strony hodowców psów, którzy argumentują, że ludzie jedzą mięso krów, świń, kur i innych zwierząt, więc dlaczego nie można jeść mięsa z psów? Co więcej, w tym tygodniu do parlamentu Korei Południowej wpłynęła ustawa, która po przyjęciu może prawnie zakazać uśmiercania psów na mięso.

 

Tymczasem w Chinach, 21 czerwca rozpoczął się coroczny Festiwal Psiego Mięsa w mieście Yulin w regionie Kuangsi, który potrwa do 30 czerwca. W ciągu 10 dni, Chińczycy zjadają około 10 tysięcy psów i kotów. Są to zwierzęta bezdomne lub skradzione właścicielom, które są przetrzymywane w klatkach w fatalnych warunkach oraz brutalnie traktowane przez hodowców. „Święto” psiego mięsa każdego roku przykuwa uwagę organizacji ochrony zwierząt z całego świata, które domagają się, aby rząd zakazał tego procederu.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika zodiak

Został mi ostatni,,Tak,to mój

Został mi ostatni,,Tak,to mój brat\członek rodziny,prawie jak ja,rozumie czuwa czuje co się wokół Niego dzieje.Za żadne skarby bym go nie oddał ani skrzywdził i nie pozwolił bym na taki proceder...

Głosuj przeciw
-19

Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło
..T.Straszy..

Portret użytkownika r.abin

Co kraj, to obyczaj - w

Co kraj, to obyczaj - w Indiach, za zjedzenie krowy - też kara. Jesteśmy świadkami nowych religijnych tradycji, a po praktycznej realizacji ustawy 447 spodziewam się (niedługo) zakazu jedzenia świniny (w Szwecji już były excesy)

Skomentuj