NASA planuje stworzenie pola siłowego, które umożliwiłoby funkcjonowanie ludzi w kosmosie

Kategorie: 

 

Wszelkie dane przekazywane przez rozmaity ziemskie próbniki, które zapuściły się w okolice innych planet wskazują na to, że poziomy promieniowania kosmicznego oraz słonecznego są tak duże, że bez odpowiedniego zabezpieczenia marzenia o podboju kosmosu przez człowieka pękają jak mydlana bańka. Aby takie dalekie podróże były możliwe i aby ludzkie oczy mogły zobaczyć Saturna potrzebne jest solidne zabezpieczenie przed kosmicznymi niebezpieczeństwami, na przykład pole siłowe.

 

Agencja kosmiczna NASA planuje stworzenie przenośnego pola magnetycznego, które powodowałoby, że osoby znajdujące się w jego wnętrzu są bezpieczne zupełnie na tej samej zasadzie, na której ziemskie pole magnetyczne chroni nas, na co dzień dokładnie przed tymi samymi niebezpieczeństwami kosmosu.

 

Pisarze science fiction już dawno wymyślili specjalne pola siłowe stanowiące osłony dla wyimaginowanych statków kosmicznych. Zwykle pola tego typu chronią dzielnych odkrywców przestrzeni przed meteorytami, promieniowaniem i laserami wrogów.  NASA chce wdrożyć te fantazję w rzeczywistość.  Pierwszym celem jest rozmieszczenie w pojeździe kosmicznym ochronnych pól magnetycznych, takich jak te, które chronią Ziemię przed śmiertelnym promieniowaniem kosmicznym.  Pozwoli to na długoterminowe podróże kosmiczne bez obawy o zdrowie ludzi.  Dzisiaj, promieniowanie kosmiczne jest głównym problemem powstrzymującym ludzkość przed opanowaniem Układu Słonecznego, ponieważ ograniczony jest czas, jaki można przebywać w przestrzeni bez poważnego uszczerbku na zdrowiu.

 

NASA postanowiła zbadać możliwość wykorzystania magnesów nadprzewodzących tworzących potężne lokalne pola magnetyczne wokół przedziałów mieszkalnych statku kosmicznego.  Zastosowanie cewek nadprzewodzących zawsze uważane było za obiecujące podejście do stworzenia osłon tego typu. Takie silne pole magnetyczne może odchylać niebezpieczne cząstki wiatru słonecznego. Jednak przez ponad 40 lat pracy stworzenie magnetycznej ochrony dla astronautów nie powiodło się.  Jednak eksperci z Johnson Space Center twierdzą, że technologia nadprzewodnikowa w ostatniej dekadzie stała się o wiele bardziej dostępna i warto spróbować takiej budowy jeszcze raz.

 

NASA przydzieliła pół miliona dolarów na badania w celu rozwoju nadprzewodzącej cewki magnetycznej, który wytwarza pole magnetyczne, wystarczające dla ochrony statku kosmicznego.  Choć się do rzeczywistego wykorzystania nadprzewodzących magnesów jest jeszcze długa droga to istnieją plany, aby zbudować prototyp i przetestować jego działanie. Należy również ocenić wpływ takich pól magnetycznych na zdrowie załogi i elektronikę. 

 

 

Źródłohttp://www.rnd.cnews.ru/tech/news/top/index_science.shtml?2013/01/17/515845

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika promyk

No nie wiem, nie wiem czy

No nie wiem, nie wiem czy taka bzdura. Nie wiadomo czy sami takiego ochronnego pola nie będziemy potrzebować jak oberwiemy jakieś promieniowanie kosmiczne. Heljosfera sie kurczy a i nie wiadomo co ze stratosferą.

Portret użytkownika MonaLisa

Coś mi się zdaje, że te

Coś mi się zdaje, że te wszystkie nasilające się w ostatnim czasie wzmianki o UFO - te cylindryczne (widywane na tle tarczy słonecznej) pojazdy, czy piramidalne, czy spodko-krztałtne - to nie są wymysł, czy wyssane z palca utopie rodzajem z opowieści SF, tylko to realne pojazdy, już wybudowane (czy przez NASA, czy przez Pentagon - bez znaczenia), i teraz testowane na masową skale, a nam wciska się kit o Marsjanach.
Ale sam już fakt, że pojawiają się w mediach wzmianki o tych pojazdach - świadczy o tym, że realnie coś się dzieje. Czy te pojazdy będą służyć do celów wojennych, czy do podróży kosmicznych - to już inne pytanie, nikt nam tej tajemnicy na razie nie zdradzi. Ale mam przeczucie, że już niedługo ukaże się wiadomość, która wstrząśnie całym światem - że to nie Ufo-ludków widzieliśmy, tylko nasze rodzime ziemskie pojazdy z napędem grawitacyjnym. I wcale mnie to nie zdziwiłoby, dawno czekam na tą informacje. Z ogromną tęsknotą...
Właśnie z tymi pojazdami kojarzy się mnie odgłosy dźwiękowe o silnym natężeniu, częstsze niż zwykle trzęsienia ziemi i inne anomalię pogodowe. Czy się mylę? To się okaże.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Używasz Adblock? Blokujesz reklamy, ale podoba ci się to co tu czytasz? Wpłać cegiełkę na utrzymanie portalu, albo odblokuj reklamy na ZnZ