Amerykańska firma komercjalizuje loty na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Koszt podróży też będą "kosmiczne"

Kategorie: 

Źródło: Axiom Space

Już niebawem podróż na Międzynarodową Stację Kosmiczną może stać się dostępna dla każdego. Pewna amerykańska firma ma zamiar skomercjalizować loty na ISS, jednak za taką wyprawę trzeba będzie zapłacić niebotyczną sumę pieniędzy.

Axiom Space z siedzibą w Houston to prywatna firma zajmująca się organizowaniem komercjalnych wypraw kosmicznych na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Pierwsze loty mają odbyć się już w 2020 roku.

Taka podróż będzie się jednak wiązać z ogromnymi kosztami, które szacuje się na kwotę 41 milionów funtów (ok. 55 milionów dolarów amerykańskich). W koszt wycieczki wliczony zostanie 15-tygodniowy program szkoleniowy, transport na ISS oraz sam pobyt na stacji kosmicznej.

Michael Suffredini, właściciel Axiom Space, stwierdził, że to zaszczyt kontynuować pracę, którą rozpoczęło NASA i jej partnerzy. 

Chcemy uświadamiać ludzi o głębokich korzyściach płynących z eksploracji kosmosu i zaangażować więcej krajów w tego typu przedsięwzięcia.”

 

Oprócz wycieczek na ISS, Axiom Space rozwija także własną, prywatną stację kosmiczną, która może stać się kosmicznym hotelem już w 2022 roku. Nie jest to jednak jedyna firma działająca w tym sektorze. Inny startup, zwany Orion Span, ogłosił plany uruchomienia luksusowej stacji kosmicznejdo 2022 roku.

Komercjalizacja kosmosu staje się normą we współczesnym świecie, a podróże kosmiczne coraz bardziej przystępne dla zwykłych ludzi. Póki co cena tego typu przedsięwzięcia jest ogromna, jednak prawdopodobnie z biegiem czasu eksploracja kosmosu przez zwykłych obywateli stanie się normą.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika pleban

Sprzedadzą jakiemuś

Sprzedadzą jakiemuś naiwniakowi hologra imficzny kit tak żeby czuł sie ze leci na orbitę ziemi potem że jest w stacji itp niczym kręcenie filmu i efektow specjalnych w Hollywood 

Portret użytkownika Mikezz

Przypomina mi się z

Przypomina mi się z dzieciństwa jeden odcinek smerfów. W którym to jeden ze smerfów "poleciał w kosmos". Oglądałem to ponad 20lat temu. Ale sądze, te loty będą podobne Język kojarzy ktoś ten odcinek? Tylko nie pier... że nie ogladaliscie smerfów. Pozdro dla kumatych

Portret użytkownika Exart

Oczywiście. To takie życiowe,

Oczywiście. To takie życiowe, bo Ziemia jest płaska. A z resztą ci co tam polecą nie będą z pośród prostego ludu, więc wiadomo, że sami będą podstawieni. A jak ktoś jednak z prostego ludu się dorobi albo wygra na loterii i zwróci się o wykup lotu, to albo mu znajdą odpowiednie przeciwwskazania zdrowotne, albo zastąpią sobowtórem , czy innym klonem, w ostateczności hologramem.

 

Litości.

Skomentuj