Nadchodzi czas wielkiej opozycji Marsa

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Profesjonalni i amatorscy astronomowie czekają na koniec lipca, kiedy będzie można zobaczyć rzadkie zjawisko astronomiczne. Będzie to tak zwana wielka opozycja Marsa. Czerwona Planeta raz na 15-17 lat znajduje się wtedy bardzo blisko Ziemi. W 2018 roku taka wielka opozycja Marsa nastąpi w dniu 27 lipca.

 

Naukowcy obliczyli, że w tym roku Mars znajdzie się w odległości około 57,8 milionów kilometrów od Ziemi. Jest to czas, kiedy najlepiej wykonywać wszelkie loty w kierunku Marsa, ponieważ dystans jest najkrótszy i jednocześnie czas lotu.

Ostatnio wielka opozycja Czerwonej Planety względem Ziemi została stwierdzona przez astronomów w dniu 28 sierpnia 2003 roku. Wtedy, 15 lat temu, odległość jaką osiągnął Mars wyniosła 55,79 milionów kilometrów.

Mars to czwarta planeta licząc od Słońca. Naukowcy od zawsze byli nią zainteresowani. W kierunku Marsa wysłano do tej pory kilkadziesiąt misji kosmicznych. Na jego orbicie umieszczono wiele orbiterów, które dostarczyły bezcennych danych.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Zenek ;)

O jejku panikujecie, jak

O jejku panikujecie, jak wybuchnie wojna to się wielu podżegaczy do niej szybko przekona iż:
A--próżnią się jednak NIE DAJE ODDYCHAĆ
B--androidyzacja ciał jest GÓWNO WARTA przeciwko PROMIENIOWANIU ze słoneczka
C--na latającej skale wielkości orzeszka SIĘ NIE DA ZBUDOWAĆ WYPASIONEJ WILLI
D--Walkirie NIE LECĄ na FLAKI NA WIERZCHU nawet u najeweropejskiego adonisa
E--że Bóg JAK MIAŁ TAK NADAL MA ŻYDÓW W ŻYCI.... i ich do siebie, do dziewic NIE ZABIERZE...

a dzięki temu SPARZENIU może kolejni ZMĄDRZEJĄ w co wątpię Acute

INNI w INNYCH GALAKTYKACH oczywiście. ;p
bo na tej planecie ZBIOROWE IQ już dawno przekroczyło poziom ZERA ABSOLUTNEGO
a to przecież dopiero POCZĄTEK DROGI "rozwoju" tej pedałonacji biblijnej

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Jest wiele historycznych

Jest wiele historycznych wskazówek, że te różne zabobony rytuały magia oraz mesjanizm wraz z wieszczeniem końca świata mają swoje źródło właśnie w elitach żydowskich. Przykład pierwszy z brzegu to TAROT - czyli uproszczona wersja Kabały. Wiecznie wracający ''koniec świata'' to nic innego jak uproszczone dla pospólstwa wersy z Talmudu, to tam właśnie pisze, że trzeba zarznąć wszystko co żyje (skończyć z tym) żeby w końcu pokazał się stwórca tej planety zraniony do żywego faktem że mordują jego bezbronne i niewinne stworzenia... To dlatego szatani mordują i piją krew. A do astrologii i numerologii się nie czepiam bo one były na tej planecie przed wynalezieniem szatanów, którzy tą wiedzę zwyczajne ukradli i używają w sposób wypaczony czyli po swojemu.

Portret użytkownika MiterMann

astrologia to moze dla was

astrologia to moze dla was bajka... lecz posiadam ksiazke ktorej wieku nie da sie odgadnac.... lecz cale grono moich znajomych potwiedzilo fakty w niej zawarte.... czlowiek podczas urodzin, dostaje dawke energii zawirowanej ukladem planet.... i opisze z tej ksiazki czlowieka po dacie urodzin.....

Portret użytkownika mirjam

Czy dane są gdzieś

Czy dane są gdzieś opublikowane? i czego dotyczą, patrząc jako Ufolog amator mam wtpliwości czy te Seciuryty // dane też zostaną opublikowane chciaż częsciowo, bo jak na razie jest tak zwana czarna dziura w naszych informacjach.

Portret użytkownika nel35

W piątek, 27 lipca 2018 r. od

W piątek, 27 lipca 2018 r. od godziny 21:30 będzie też miało miejsce całkowite zaćmienie księżyca, który będzie w apogeum, czyli  najbardziej oddalony od Ziemi. Zaćmienie potrwa aż 1 godzinę 42 minuty i 57 sekund - najdłużej w całym XXI wieku. Faza całkowita potrwa do 23:13.

Portret użytkownika Marsjanin

Kilka zbiegów okoliczności

Kilka zbiegów okoliczności odnośnie lat z wielkimi opozycjami Czerwonej Planety jakie miały ostatnio miejsce.

2018 - 15 = 2003  (Inwazja na Irak)

2018 - 15 - 17 - 15 - 17 - 15 = 1939 (początek II wojny światowej) 

Dla chętnych warto zagłębić się jakie symboliczne ma znaczenie ta planeta dla świata i elit, a ma duże. Sama oś orbrtu Marsa i w jakim kierunku kosmosu ona celuje mówi wszystko o jego znaczeniu dla ludzkości. 

Portret użytkownika cogito ergo sum

Gwiazdowy okres obiegu Marsa

Gwiazdowy okres obiegu Marsa wokół Słońca wynosi 686,9601 dni.

Synodyczny okres obiegu Marsa wokół Słońca wynosi 779, 96 dni.

Okres planetarny Marsa wynosi 47 lat - 7dni

Drugi okres planetarny Marsa wynosi 79 lat + 4 dni.

Jeżeli weźmiemy pod uwagę okres 79 lat + 4 dni, to wynika z tego, że poprzednie  opozycje Marsa miały  miejsce :23 lipca 1939 roku; 19 lipca 1860 roku; 15 lipca 1781 roku ...

22 lipca Ziemia znajduje się między Słońcem i Altairem, gwiazdą oddaloną od Słońca 16,7 lat świetlnych, o masie = 1,79 masy Słońca. Czy przypadkiem oddziaływania między tymi gwiazdami nie powodują, że odległość między Marsem a Ziemią jest najmniejsza? 

Proszę sprawdzić w Wikipedii w Wikipedii co się działo w tym czasie na Ziemi w latach 1939, 1860, 1781 .

Czy i tym razem dojdzie do kolejnej wielkiej wojny? Miejmy nadzieję, że historia sie nie powtórzy.

 

 

Portret użytkownika Max 1983

Człowiek to ma jednak

Człowiek to ma jednak intuicję jakąś!!.Wchodzę na ten artykuł i czułem że pojawi się jakiś baran dodający i odejmujący cyferki::)Możecie wierzyć albo nie ale widziałem że tak będzie.Posłuchaj o ile do twojego łba coś jeszcze dojdzie.Nie ma takiego roku w którym by się coś ważnego nie wydarzyło ,nie było jakiejś wojny ,inwazji ,katastrofy naturalnej itp.Tak więc jakbyś się tymi swoimi cyferkami nie bawił to zawsze ci wyjdzie jakieś ważne zdarzenie.

Tak świat elit nic innego nie robi ,tylko na cyferki patrzy i według nich ustala plan wojen.Najpotężniejsi ,najbogatsi i najokrutniejsi ludzie na ziemi patrza w gwiazdy ,sprawdzają horoskopy, patrzą na orbite Marsa i na tej podstawie planują swoje masakry.

K...a autentycznie w depresje mnie wpędza że mamy 21 wiek ,a połowa ludzi jak nie więcej tkwi w jakimś zabobonie, a jak pomyśle że tacy zacofańcy mają prawa wyborcze i pośrednio o moim życiu decydują to mam dosyć wszystkiego.Teraz mi napisz jeszcze kiedy 3 wojna światowa i koniec świata ,tylko tego mi brakuje do kompletu .

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Miałbyś reację, gdyby

Miałbyś rację, gdyby kierujący się zabobonami elity nie rządziły światem. Nikt bardziej od nich nie kieruje sie scenariuszami historycznymi jak oni. Onio wierzą i kierują sie przepowiedniami róznych demonów i języczkiem u wargi jest figura Wisznu przed obiektem zwanym CERN... PUKNIJ SIE W GŁOWE I ZASKOCZ, ŻE TE GUSŁA WCALE NIE SA GUSŁAMI...

 Nikt inny, jak faraonowie w Egipcie kierowali sie zjawiskami astronomicznymi do wykonywania swoich niecnych planów wzgledem poddanych. Tak jest iu teraz, więc nie imputuj koledze ciemnoty...

Portret użytkownika Max 1983

Miałbyś rację gdyby ...nie to

Miałbyś rację gdyby ...nie to że jej nie masz::)Fantastyczna konstrucja, co prawda pozbawiona logiki ale ostatnio ci się to często zdarza.Wiesz jaki jest problem w dyskusji z tobą?Uważasz się za nieomylnego ,masz jakąś wizje świata bo jak sam to kiedys określiłeś zrozumiałeś plan Boga i w związku z tym usadawiając siebie na takiej "Boskiej"pozycji każdy kto ma inne zdanie jest debilem.Tymczasem twoje koncepcje choć czasem ciekawe są tylko koncepcjami, które można przyjmować najwyżej na wiarę, bo poważnych dowodów na nie nie ma .Choć gardzisz ludzmi wierzącymi w różnych Bogów (których nazywasz demonami)czy np Jezusa, to tak naprawdę rozmowa z tobą nie wiele się różni z od rozmowy z katolikiem ktory na końcu każdej dyskusji i tak wyskoczy z niesmiertelnymi "musisz to przyjąć na wiare" albo"to tajemnica wiary"Tak więc gusła w które ty wierzysz są dobre ,gusła innych to debilizm .Zreszta pare wpisów pod tym jest koleś który coś o jakiś bramach pisze, to juz mu pojechałeś....bo to nie twoje gusła.

A co do Egipcjan ,to nie wiem czy zauważyłeś że pare lat od tego czasu mineło.Właśnie na tym to polegało że kapłani mądrzejsi od "ciemniego ludu"wykorzystywali zjawiska astronomiczne żeby straszyć ciemniaków i nimi rządzić.W obecnych czasach nie da się ludzi straszyć zacmieniem słońca ,czy ułożeniem planet(tzn da, ale to są debile )tak wiec osobiście wymagam by przestać wierzyć że to ma jakieś znaczenie.

Tak jak pisałem co byś nie dodawał i nie odejmował ,zawsze ci wyjdzie jakaś "magiczna"data .Tak sie bawił Nostradamus i jego bełkot zawsze da sie interpretować na 1000 dowolnych sposobów i każdy kto wierzy w te jego przepowiednie już tak ją sobie dostosuje do jakiegoś wydarzenia na świecie że mu się zgadza.Chcesz żebym w to uwierzył?To na podstawie tych liczb ,planet ,symboli napiszcie co będzie.Wskażcie jakieś daty w których powinno sie wydarzyć coś wyjątkowego .Z tym że proszę niech ktos potem nie naciąga jakiegoś ....pierdnięcia muchy na końcu świata do swojej teoryjki.Chce konkretu ,wybuch dużej wojny ,użycie jakiejś broni chemicznej itp.Są tacy co próbują ,nowa przepowiednia co tydzień....i co na baranów wychodza.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Strony

Skomentuj