NATO ostrzega, że nie obroni Izraela w razie ataku ze strony Iranu

Kategorie: 

Źródło: NATO

W związku z ostatnimi poważnymi napięciami na Bliskim Wschodzie, sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg przypomniał, że Izrael nie należy do sojuszu i z tego powodu nie będzie mógł liczyć na pomoc, jeśli zostanie zaatakowany przez Iran. Choć wydaje się to oczywiste, oświadczenie szefa NATO wywołało pewne zaniepokojenie.

 

Stoltenberg powiedział w wywiadzie dla Der Spiegel, że gwarancja bezpieczeństwa nie obejmuje Izrael. Państwo żydowskie faktycznie nie należy do NATO, ale jest członkiem tzw. Dialogu Śródziemnomorskiego. Szef tej organizacji przypomniał o tym w kontekście konfliktu między Izraelem a Iranem, który toczy się na terenie Syrii i mógłby przeobrazić się w otwartą wojnę.

 

Warto zwrócić uwagę, że NATO w żaden sposób nie komentuje poważnych spięć, które obserwuje się wśród państw członkowskich. Od dłuższego czasu, Turcja zachowuje się bardzo agresywnie wobec Grecji i co najmniej kilka razy zagroziła zajęciem spornych wysp. Konflikt wewnątrz NATO obserwuje się również na naszym kontynencie – podczas gdy Zachodnia Europa zamierza stworzyć europejską armię, wschodniej części Europy bliżej jest do NATO.

Wypowiedź Jensa Stoltenberga jest poniekąd zaskakująca. NATO wysłało wyraźny sygnał, że nie pomoże Izraelowi, jeśli ten zostanie zaatakowany przez Iran, choć państwo jest członkiem natowskiego Dialogu Śródziemnomorskiego. Z kolei Ukraina, która zamierza dopiero przyłączyć się do sojuszu, od dłuższego czasu jest bardzo aktywnie wspierana przez NATO – między innymi w kwestii cyberbezpieczeństwa i uzbrojenia.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.3 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Wmordepchaj Szekiel

Spoko!!! Sojusz z pomocą nie

Spoko!!! Sojusz z pomocą nie przyjdzie - Polonia prostituta się nadstawi! Umiłowanie przez obecnie rządzącą Polin Żydowską VKalumnię złożoną z coraz butniej sobie tu poczynających i nami rządzących Synów Przymierza i Cór Efezu nie pozwoli, by ta chora, zboczona miłość miała się ograniczyć wyłącznie do nich. Żydowski Rząd Polinie nie pozwoli, by za Eretz Srulsrahell mieli ginąć wyłącznie tamtejsi syjonaziści, więc ku obronie świętych, wciąż metodami pełzającej okupacji poszerzanych granic Eretz Srulsrahell  do już tam stale stacjonującego 4/5 stanu naszych F'ów dorzucą pozostałe resztki F-16 - i na dodatek kilka pułków lądowych gojim-ofiar chorej miłości rządzących Polin Żydów do syjonazistowskiej Chazarii. Pułków gojim złożonych ze znanych z waleczności "Za waszą i naszą" Podlaków-katoholików z mocy ustawy miłujących Żyda swego na karku mu siedzącego  jak siebie samego a żołd w dolarach - nade wszystko... Nie bez kozery - w Torze JHWH kazał zapisać że "gojim będą walcować za Israela" - i spójrzcie Państwo: jak świat długi i szeroki miliony gojim stowarzyszonych w prożydowskich Sojuszach wojskowych stoją w gotowości bądź na bieżąco (Afganistan, Libia, Irak, Syria) giną i ginąć będą za US'rahell i Eretz Srulsrahell Złoty Zbrojeniowy i Terytorialnie Okupowany Interes!!

Portret użytkownika Wmordepchaj Dollar

 I daj boże - niech NATO

 I daj boże - niech NATO'wskie jełopy pilują JEW'ropy a nie od dekad krwawiącego i ropę toczącego srulsrahell'skiego wrzoda co to szczuciem i wzniecaniem konfliktów swoje "gorące kasztany" zwykł wyjmować z ognia czyimiś recyma i palcyma!!! NATO być może nie obroni, ale Polin stanie mężnie a potężnie i każdy atak na Świętą Ziemię wraz z braćmi-Żydami ręcyma i palcyma poslkich gojów odeprze, tak jej dopomóż Buk Abramgutmana, Icchaka i Jakubiaka! Ps. Czyż ręką tych samych żydów co wpisali sobie boskie wybraństwo i niejedno inne draństwo nie napisano, że "Gojim będą walczyć z Izraela"?!

"Pokaż jak sikasz, a powiem ci gdzie jest twoja synagoga".

Portret użytkownika ronin

i ty mozesz omoc zaczni

i ty mozesz omoc zaczni kupowac produkty z iranu a bojkotuj te z izraela ogolnie kupuj produkty tylko z rynkow krajow dla ciebie przyjaznych[priorytetowo dla wspomagania] i neutralnych a ignoruj rynki ciemnych interesow to jest krajow ktore zbyt aktywnie wspieraja izrael.

Portret użytkownika Prawda boli

NATO może i nie. Polska

NATO może i nie. Polska jednak na 100% ruszy Izraelskim panom na pomoc.

W pierwszej kolejności otworzy granicę dla "uciekinierów", puste i wyposażone mieszkania już czekają. Wystarczy ustawa "wojenna" o zajęciu pustostanów po osobach które wyjechały do pracy poza Polskę.

Portret użytkownika ronin

piersza zasada polityki

piersza zasada polityki zostawcie sobie otwarte dzwi proste i logiczne tylko pis uparcie tego nie widzi i slepo prze do konfliktow z sasiadami. no ale polin to juz od dawna kolonia. republika ziemniaczana [bananowa].

Strony

Skomentuj