Baszar Assad ogłosił, że jeśli wojska USA nie opuszczą Syrii dobrowolnie to zostaną zmuszone siłą

Kategorie: 

Źródło: Kadr z YouTube

Sytuacja w Syrii powoli stabilizuje się. Armia rządowa odnosi ważne sukcesy i zdołała między innymi odzyskać pełną kontrolę nad Damaszkiem i sąsiednimi regionami. „Umiarkowani rebelianci” stacjonują jeszcze tylko w dwóch regionach – na północy w muhafazie Idlib oraz na południu w muhafazie Dara. Jednak w najnowszym wywiadzie, prezydent Syrii powiedział, że Kurdowie i wojska USA to ostatni problem, który należy rozwiązać.

 

Baszar Assad stwierdził, że wojna w Syrii zakończyłaby się już w ciągu 12 miesięcy, gdyby Stany Zjednoczone, Europa i niektóre państwa na Bliskim Wschodzie nie wspierały terrorystów. Od dawna wiadomo, że Zachód wspierał „opozycję”, która składała się między innymi z najemników i obcokrajowców, aby obalić rząd. A skoro nie udało się tego dokonać, USA robią wszystko, aby zakłócić proces stabilizacji państwa.

Jednak prezydent Syrii powtórzył, że jego zamiarem jest odzyskanie całego kraju a prędzej czy później, przyjdzie również czas na Kurdów i wojska Stanów Zjednoczonych, które okupują północno-wschodnią część państwa. Assad wskazał, że rząd prowadzi z Kurdami negocjacje. Większość z nich to Syryjczycy, którzy w każdej chwili mogą odejść od sojuszu z Amerykanami. Jednak jeśli rozmowy nie przyniosą żadnych korzyści, armia rządowa będzie starała się odzyskać ten region siłą, bez względu na obecność wojsk USA.

 

Prezydent stwierdził, że te ziemie należą do Syrii i jest to jego obowiązek, aby wyzwolić je od nielegalnej okupacji. Amerykanie, zdaniem Assada, tak czy inaczej będą musieli opuścić Syrię i zostaną w jakiś sposób do tego zmuszeni. Władze raczej nie zrealizują tego celu samodzielnie, więc będą musiały liczyć na pomoc z zewnątrz. Nie trzeba raczej przypominać, że zlikwidowaniem tego kurdyjskiego quasi-państwa zainteresowana jest nie tylko Syria, ale również Turcja, Irak i Iran.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu

loading...


Komentarze

Portret użytkownika Niby nikt

Coś plany pasożydów

Coś plany pasożydów hamerykańskich o podboju świata powoli się sypie ciekawe co szuje wymyślą żeby w dalszym ciągu okupować Syrie? Dobrze wiadomo że ISIS zostały wyszkolone i uzbrojone przez CIA . Hillary Clinton w kongresie hamerykańskim mówiła że potrzebni byli żeby Ruskim dokopać w Afganistanie . Generalnie po wyzwoleniu pól makowych w Afganistanie hamerykańska armia okupuje ten kraj i tym samym pozbyła się posredników w handlu i produkcji opium które wojskowymi transporterami przylatują do USA . Tak więc niech Asad pozbędzie się tego wrzoda ze swojego kraju zanim będzie za późno. 

Strony

Skomentuj