George Soros ostrzega przed wielkim kryzysem finansowym i upadkiem Unii Europejskiej

Kategorie: 

Foto: stephan-roehl.de/CC BY-SA 2.0

Znany amerykański „filantrop”, George Soros zaalarmował, że światu grozi wielki kryzys finansowy. Bankier uważa, że Unia Europejska zmaga się z zagrożeniem egzystencjalnym, co widać na przykładzie Brexitu, czy sytuacji politycznej we Włoszech.

 

We wtorek w trakcie przemówienia przed Europejską Radą Spraw Zagranicznych w Paryżu, Soros powiedział, że Europa zmierza w złym kierunku. Jego zdaniem Unia Europejska zmaga się z trzema głównymi problemami – są to rozpad terytorialny (Brexit), kryzys migracyjny i kryzys gospodarczy, spowodowany polityką oszczędnościową.

Żydowski miliarder wskazał, że wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej nie przysłuży się żadnej ze stron. Dla Unii oznacza to dezintegrację terytorialną. Kolejna kwestia to kryzys z uchodźcami. Zdaniem George'a Sorosa, UE powinna była pilnować swoich granic zewnętrznych, a teraz nie może zmuszać poszczególnych państw do przyjmowania imigrantów. Ruchy antyimigracyjne wykorzystują to, aby przejmować władzę w kolejnych krajach. Ostatnio populiści zwyciężyli we Włoszech, a w przyszłości mogą odnosić sukcesy w następnych państwach.

Według „filantropa”, także decyzja Donalda Trumpa o wycofaniu się z umowy nuklearnej z Iranem zepsuła relacje na linii USA-Europa i może pogrzebać sojusz transatlantycki. Soros twierdzi, że Unia Europejska powinna przyjąć „Plan Marshalla dla Afryki” - przeznaczać każdego roku około 30 miliardy euro, aby ograniczyć migrację. Europa musi również wykonać jakiś drastyczny krok, aby wyjść z sytuacji kryzysowej.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego WschoduKomentarze

Portret użytkownika Mojeimię44

Za przeproszeniem. Niech spie

Za przeproszeniem. Niech spie....la ten żyd. Kryzys imigrantow to jego robota i jego ulotek a w brexicie też pewnie palce maczał. Eventy światu sponsoruje a potem rozwiązania przynosi. Co za kanalia. Spalić truchło. Ciekawy jestem czy też nie macza palców w zamianie Polski na Polin? Coś mi się wydaje, że takie przedsięwzięcie też jest rozrysowywane przez tego skur.....a. 

Portret użytkownika Randoop

Sorosowi przygotowują nam

Sorosowi przygotowują nam kryzys.Wyłączą drukarnie pieniądza.Kiedy będzie już bardzo źle powrócą w roli mesjaszy niby naprawiać a tak naprawdę zniewalać.

Jedyne wyjście to radykalne odżydzenie planety.

Likwidacja fikcyjnego imperium Rotschildów, Rockefellera i wszystkich z nimi powiązanych.

Sytuacja bardzo szybko wróci do normy jak po wycięciu wrzoda.

Portret użytkownika Creed1

Sądzę, że to akurat pozytywna

Sądzę, że to akurat pozytywna wiadomość. Jeżeli Soros "alarmuje" o nadchodzącym kryzysie, oznacza to, iż możemy spać spokojnie. Byłbym przerażony, gdyby stwierdził, że wszystko zmierza w dobrym kierunku...

Głosuj przeciw
-10
Portret użytkownika alojzy

I tak sie kończy jak bogaty

I tak sie kończy jak bogaty psychopata otoczy się wyłącznie skundlonymi lizusami rodzaju ludzkiego, którzy będą przytakiwać najbardziej głupim pomysłom.
Zapomniał, że w zabawie w "problem - rozwiązanie" to stwarzający problem i "przynoszący cudowne rady na jego rozwiązanie" - nie powinni być tą sama osobą i to głoszącą te dwie różne rzeczy w tym samym czasie.
Taka już jest właściwość świata: masz za dużo pieniędzy, jesteś głupim i aroganckim burakiem, otaczasz się lizusami - prędzej lub później skończysz jako idiota na oczach publiczności.

Strony

Skomentuj