Ebola dotarła do miasta zamieszkiwanego przez milion ludzi. Demokratycznej Republice Konga grozi wielka epidemia!

Kategorie: 

Źródło: CDC/Cynthia Goldsmith

Władze Demokratycznej Republiki Konga, które niedawno ogłosiły epidemię Eboli, z zaniepokojeniem wypowiadają się w kwestii szybkiego rozprzestrzeniania się tego wirusa. Lekarze potwierdzili bowiem pojawienie się Eboli w zamieszkałym przez ponad milion ludzi mieście Mbandaka. Rząd twierdzi, że epidemia weszła właśnie w nową fazę.

 

Pierwsze przypadki zarażenia się wirusem Ebola odnotowano w wiosce niedaleko niewielkiego miasta Bikoro w zachodniej części kraju. Jednak liczba zarażonych cały czas rośnie. W czwartek, Ministerstwo Zdrowia powiadomiło, że liczba zainfekowanych wirusem Ebola wzrosła do 45. Zmarły już 23 osoby.

 

Niestety wirus cały czas rozprzestrzenia się i teraz pojawił się w Mbandaka – wielkim mieście, położonym około 90 km na północ od Bikoro. Tam oficjalnie potwierdzono przypadek zarażenia się Ebolą i wkrótce mogą pojawić się kolejne, gdyż Mbandaka jest dużym skupiskiem ludzi i odnotowuje się tam poważne zaniedbania w kwestii higieny osobistej.

Dla Demokratycznej Republiki Konga i Światowej Organizacji Zdrowia jest to sygnał, że może dojść do poważnej epidemii. Jeśli służby nie zdołają odizolować Eboli, ta z pewnością rozpowszechni się na kolejne miasta, a nawet na sąsiednie kraje. Mbandaka położona jest nad rzeką Kongo, która ma duże znaczenie handlowe i transportowe. Epidemiolodzy starają się za wszelką cenę odnaleźć osoby, które mogły mieć kontakt z zarażonymi, natomiast WHO dostarczyła go kraju 4 tysiące eksperymentalnych szczepionek przeciw Eboli i wkrótce sprowadzi kolejne. W najbliższych dniach, organizacja może uznać epidemię za zagrożenie dla zdrowia publicznego o znaczeniu międzynarodowym.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Bobek

Ja jestem ciekawy skad oni

Ja jestem ciekawy skad oni maja te experymentalne szczepionki skoro epidemia zaczela sie niedawno a maja testowac jeszcze inny zestaw/zestawy skoro normalne badania farmakologiczne prowadzone sa latami?? Komus sie bardzo spieszy bo to juz nawet grubymi nicmi nie jest szyte. Tak samo jak zawlaszczenie ziem bialych osadnikow w RPA. RPA bylo samowystarczalne w produkcji zywnosci i wspomagalo biedniejsze kraje sasiadujace ze "jakos" to funkconowalo, niepodleglosc jednak nie jest im pisana i caly obszar poludniowej afryki skazany zostal na smierc albo emigracje - tak czy owak teren bedzie do wziecia.

Portret użytkownika PędnikNieŁągiewki

Nie wiem na co rząd Niemiec

Nie wiem na co rząd Niemiec czeka - tak czuli na krzywdę Maghreb'usów potomkowie Nietsche'go, Hegla i Kogiel-Mogla powinni natychmist zorganizować most powietrzny p.n. "Herzlich wilkomen" i wszystkich zarażonych przesiedlić do BRD, nast. w ramach relokacji rozprowadzić po UE - i leczyć, leczyć, leczyć, a gdy już ich wyleczą - dać każdemu po domu, samochodzie i solidnym socjalu. Nie powinni mieć z tym najmniejszych problemów - przecież mają to już doskonale przetrenowane!!

Portret użytkownika EkrudyDref

Frau kalif Merkel chętnie

Frau kalif Merkel chętnie przyjmie nachodźców z DR Konga wraz z wirusami, bo czego nie robi się dla multikulti i zniszczenia białych europejskich narodów (podkreślam - europejskich, bo ten azjatycki biały ma zostać na wieki wieków, nieprawdaż?).

--------
Howgh!

Portret użytkownika syriues

Afryka jest pieknym bogatym

Afryka jest pieknym bogatym krajem.Czlowiekzachlanny bedzie zawsze zacieral rece by przejac wszystkie zloza i przeciwstawiac przeciwko sobie afrykanczykow.

Ebola czym jest i skad jest?

Z Laboratorium?

Czy znow beda mowic ,ze to wina zwierzat?

A moze to tylko cykl,w ktorym czlowiek stanie i zobaczy ze to juz sie wydarzylo?

Apokalipsa sw Jana

I pomra od zwierzat.

 

Strony

Skomentuj