Nowy Jedwabny Szlak nie dla Polski? Rosja i Niemcy chcą zbudować "kolejowy Nord Stream 2"

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Wygląda na to, że udział Polski w chińskim projekcie Nowego Jedwabnego Szlaku może być zagrożony. Nasi sąsiedzi są bowiem zainteresowani przekierowaniem szlaku w taki sposób, aby omijał nasz kraj. Niemcy i Rosja chcą stworzyć „kolejowy Nord Stream 2”.

 

Jak donosi Gazeta Polska Codziennie, do portu w Antwerpii dotarł pierwszy pociąg w ramach Nowego Jedwabnego Szlaku. Pociąg ten wyruszył 26 kwietnia z chińskiego miasta Tangshan, a 16 dni później po przejechaniu 11 tysięcy km trasy dotarł do Belgii. Transport przejechał przez Kazachstan, Rosję, Białoruś, Polskę i Niemcy.

Wygląda na to, że Nowy Jedwabny Szlak powoli zaczyna wchodzić w życie. Sam projekt będzie przynosił korzyści dla zaangażowanych państw europejskich. Tu jednak pojawia się problem, ponieważ Niemcy i Rosja chcą, aby chiński szlak omijał Polskę na podobnej zasadzie co gazociąg Nord Stream 2. Dowiadujemy się, że operator rosyjskiej sieci kolejowej Rossijskije Żeleznyje Dorogi (RŻD) oraz niemiecka firma DB Cargo planują przekierować dostawy do portów w Kaliningradzie i Petersburgu, a następnie przesyłać ładunek przez Morze Bałtyckie do portów w Niemczech. Jest to spowodowane między innymi tym, że polska infrastruktura kolejowa mimo modernizacji wciąż nie jest w najlepszym stanie i może powodować opóźnienia w transporcie.

Dla Polski jest to zły znak, gdyż pomysły naszych sąsiadów ostatecznie mogą odebrać nam nowe możliwości, zyski wynikające z udziału w chińskim projekcie i doprowadzić do dalszej izolacji w Europie i na świecie. Z drugiej strony, Chiny nastawione są na współpracę z wieloma państwami, zaś Polskę traktują jako ważnego partnera w swoim wielkim przedsięwzięciu. Jednak udział Polski w Nowym Jedwabnym Szlaku wciąż nie jest pewny – oficjalnie jesteśmy sojusznikami Stanów Zjednoczonych, które przecież zwalczają chińską ekspansję na świecie i planują nawet utworzyć swój własny szlak.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)Komentarze

Portret użytkownika kolo21

Bo się boi że go zestrzelą

Bo się boi że go zestrzelą jak kaczkę. Rosja, czy USA, czy Izrael, PO, PIS itp. To te same żmijowe ajwaje. Tyle że każdy ciągnie dla swojego plemienia jak najwięcej. A jest ich 12ście.  Każdy się zastanawia, jakim cudem ajwaje mogą stworzyć i zasiedlić nowy Polin. Obniżą ceny alkocholu i sprawa załatwiona. 99% Polaków będzie leżeć nawalona w rowach, bo jesteśmy niestety ale narodem pijusów i moczymord. Bo nie ma to jak je...ć se żuberka nafaszerowanego chemia i psychotropami. Np. papierosy poszły szalenie w górę, a akcyza na piwsko czy wódę prawie w ogóle. No i te ciągłe reklamy Żubra ku...a w puszczy, no szlag trafia dosłownie. Ludziom sieczkę w mózgu robią, żeby nie myśleli za dużo. Zresztą był krzyk medialny, że w Niemieckich browarach, wykryto pescytydy, po którym robią się dziury w móżgu. Browary w Polsce są równiez szkopskie, i założę się że skażony chmiel był z tamtąd transportowany do Polskich browarów. Zobaczcie co się dzieję z ludźmi, jaka potworna agresja jest u nich. Policja nie interweniuję, a jak nawet to sądy wypuszczają bandytów. A niech goje wybiją się sami, ku chwale Jahwe i budujmy złotego cielca dla boga Mamona. U mnie w mieście, powstaje mnóstwo nowych osiedli czy apartamentowców, stoją puste czekając na nowych tajemniczych lokatorów. 

kolo21

Portret użytkownika Max 1983

Dodam do tego ciągłe reklamy

Dodam do tego ciągłe reklamy środków na potencje::)Bo zadowolony Polak będzie dopiero jak się nawali i zaliczy....a jak na tym jeszcze 500 zarobi to już szczyt szcześcia::).Należy sie tylko zastanowić czy naród który tak łatwo się daje rozgrywać faktycznie jest narodem, czy tylko zlepkiem ludzi którzy poza wspólnym jezykiem i rejonem urodzenia nie mają ze soba nic wspólnego.Ja się juz z patriotyzmu wyleczyłem ,może historykiem nie jestem ,ale znam historię na tyle żeby wiedzieć że na końcu zawsze dostajemy po dupie i ile razy byśmy nie dostali to wniosków nigdy nie wyciągniemy.Co do robienia sieczki z mózgu za pomoca pestycydów to wcale nie jest to koniecznie 90% ludzi to debile z urodzenia ,a nawet jeśli był w nich jakis potencjał to kośćiół katolicki od malego dbał by go zdusić.Zreszta nie uważam że ludzie na zachodzie są jacyś szczególnie bystrzejszy od nas ,ale maja więcej szczęścia do swoich elit.A u nas nie dośc że baran na baranie w samym sposłeczeństwie, to rządzą nami totalne niedorozwoje.

Gdyby Bóg był doskonały i nieomylny ,to po świecie by nie chodziło tylu kretynów.

Portret użytkownika Wlodi

Nie wolno ufac ani niemcom

Nie wolno ufac ani niemcom ani ruskim - widać USA wie co robi - nie ufa tym psubratom spod znaku nazi i bolszewii. Za opór przeciw podobnym projektom mieliśmy "wypadek" delegacji w Smolensku. Czas wyplenic ruskie plemie z polskiej ziemi. Raz na zawsze!

Portret użytkownika lido

A yankesom można ufać? A kto

A yankesom można ufać? A kto ostatnio podejmuje wrogie działania wobec Polski? Kto żąda od Polski wypłacenia środowiskom żydowskim w usa olbrzymiej kwoty 300 mld $, pomimo, że jest to bezprawie, a na dodatek sprawa roszczeń żydowskich wobec Polski została uregulowana w 1960 roku i yankesi podpisali dokument w którym wyraźnie mówią, że nie będą w przyszłości wysuwać żadnych roszczeń finansowych w tej kwestii? Druga sprawa, to kto wspiera właśnie NAZIZM i banderyzm na ukrainie? No przecież yankesi. Nie robi tego Rosja, tylko właśnie USA. To USA także nakazuje niby-polskim władzom wspieranie V kolumny banderowskiej w Polsce, która jest wielkim zagrożeniem dla Polaków. 

To więc, co tu wypisujesz pokazuje, że nie reprezentujesz interesu Polski, tylko interes amerykański lub ukraiński, które są sprzeczne z polskim interesem.

Portret użytkownika euklides

Samolot był na przeglądach w

Samolot był na przeglądach w Samarze. Tam skopali robotę, być może celowo, żeby zrobić psikus. Jak było tak było, ale trzeba być idiotą by jednocześnie prowadzić walkę z Kremlem oraz latać ruskim samolotem, serwisowanym w Rosji. To tak jakby kupić uzbrojenie od wroga i liczyć na to, że wróg sprzeda nam uzbrojenie najwyższej jakości.

Portret użytkownika alojzy

"ale trzeba być idiotą by ...

"ale trzeba być idiotą by .... To tak jakby kupić uzbrojenie od wroga i liczyć na to, że wróg sprzeda nam uzbrojenie najwyższej jakości."

Cała zabawa polega na tym, że my tak non stop robimy. Choćby ostatnie: kupiliśmy za niebotyczne pieniądze rakiety których jeszcze nie ma od gości co wprowadzili ustawę pozwalającą legalnie obrabować Polskę.

Strony

Skomentuj