Izrael rozmieścił czołgi na granicy z Syrią. Czy wkrótce dojdzie do inwazji?

Kategorie: 

Zdjęcie poglądowe - źródło: IDF

Jak pisaliśmy ostatnio, wojna Izraela z Iranem może wybuchnąć w każdej chwili. Konflikt zbrojny z dużym prawdopodobieństwem będzie toczył się na terytorium Syrii. Po ostatnich bombardowaniach wokół Damaszku dowiadujemy się, że Izrael rozmieścił swoje czołgi na Wzgórzach Golan. Niestety jesteśmy coraz bliżej wojny, która może podpalić cały Bliski Wschód.

 

W nocy ze środy na czwartek, Izrael dał jasno do zrozumienia, że nie będzie tolerował irańskiej aktywności w Syrii. Potężne naloty na szeroką skalę spowodowały wielkie szkody po stronie Iranu. Państwo żydowskie twierdzi, że w wyniku bombardowań zniszczono wszystkie irańskie bazy w Damaszku i w okolicach tego miasta. Wygląda jednak, że na tym się nie skończy.

 

Lokalne źródła podają, że na Wzgórzach Golan niedaleko granicy z Syrią pojawiły się izraelskie czołgi. Aktywność ta sugeruje, że naloty z 10 maja mogły być jedynie wstępem dla nadchodzącej inwazji lądowej. Zwróćmy uwagę, że wojska IDF, aby dotrzeć do Damaszku, musiałyby pokonać zaledwie 60 km. Co więcej, syryjska stolica i pobliskie rejony znajdują się w zasięgu rażenia izraelskich samolotów i wyrzutni rakiet.

Tymczasem amerykański lotniskowiec z napędem atomowym USS Harry S. Truman wraz z towarzyszącymi mu niszczycielami i krążownikami dotarł niedawno do wschodniej części Morza Śródziemnego. W drugiej połowie 2016 roku, grupa bojowa z USS Harry'm S. Trumanem na czele przez 8 miesięcy prowadziła działania bojowe, wymierzone przeciwko bojownikom Państwa Islamskiego. Załoga nabrała doświadczenia w operacjach nad Syrią. ISIS już praktycznie nie istnieje, więc kogo amerykańskie okręty będą teraz atakować?

Źródło: US Navy

Izrael sugeruje ostatnio, aby Syria usunęła Irańczyków ze swojego terytorium, jeśli chce przetrwać. Baszar Assad z pewnością tego nie zrobi. Jak powiedział ostatnio premier Benjamin Netanjahu: lepiej, aby wojna wybuchła teraz, niż później. Dziwne milczenie ze strony Władimira Putina może wskazywać, że Rosja rzeczywiście nie będzie przeszkadzać Izraelowi w walce z Iranem.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Jekyllman

Wnioskuj , wnioskuj Alojzy -

Wnioskuj , wnioskuj Alojzy - pewnie dlatego los cie tu sprowadził abyś poważnie nam tu to wszystko po swojemu wywnioskował. Inni ci dadzą plusa, ty sobie podniesiesz morale i pojdziesz dalej sobie wnioskowac - niczego przy tym nie omijając. A jak juz sobie podumasz to nie omieszkaj podzielic sie z nami tymi wnioskami okraszonymi przednim żartem. Nie zapomne ci odpisac, bo tyle twojego starania nie moze sie zmarnowac.

Portret użytkownika Jekyllman

Jezus ich tak nazwał -

Jezus ich tak nazwał - oczywiście ale... ty wyrywkowo to powiedziałes, gdybys przytoczyl cala czesc w Biblii, wiadomo apropo czego sie ta wypowiedz tyczyla. Szatan z greki czy tam z aramejskiego znaczy przeciwnik takze nie powiekszaj znaczenia. 

Portret użytkownika euklides

Zazdroszcze im buty i

Zazdroszcze im buty i umiejętności kłamania. Też chciałbym kogoś umieć bezczelnie okraść na 1 miliard złotych, robiąc z siebie przy tym ofiarę, jednocześnie go przezywając. To jest naprawdę niebywała sztuka!

Portret użytkownika Angelus

maluczki ciałem i duchem

maluczki ciałem i duchem żydku... Wasz "Stwórca" to ino kaszkę manne stworzył i pogrzebał wam w genach. To Bandyta i terrorysta ten bożek-Demon Jahwe. Do Boga, to mu tak daleko, jak z twojej jamy ustnej do odbytu... Dlatego was kocha, bo takie potworki jak wy to mu pasują. Bez czci i ducha, kłamcy, oszuści, lichwiarze i mordercy bez skrupułów. Nawet między sobą sie wyrzynacie, jak czujecie zagrożenie swego parchatego życia...

Portret użytkownika Jekyllman

Nie jestem Żydem. Byłem

Nie jestem Żydem. Byłem katolikiem dopóki nie zrozumiałem ze koscioly maryjne i klepanie różańców nijak sie ma do prawdy z Pisma Świętego. Nie do końca wiem jacy są Żydzi bo nawet nie wiem czy jakiegos w życiu poznałem. Najezdzałem na nich tak jak WY dopóki pewien (bodajze protestant ) youtuber robiący programy chrzescijanskie na podstawie Biblii ( persona non grata) nie otworzył mi oczu. Uważaj Angelusie bo czesto duma prowadzi do upadku takze nie obrazaj Boga - On wszystko wie.Ktos madry powiedział - "w trudnych chwilach sa dwie drogi do wyboru : kiedy prosze Boga o wsparcie albo kiedy obwiniam Go za wszystko i sie wogole nie modlę. Zdecydowanie lepiej wychodziłem wybierając pierwszą opcję".

Portret użytkownika alojzy

"Ktos madry powiedział - "w

"Ktos madry powiedział - "w trudnych chwilach sa dwie drogi do wyboru "

Bądź mądrzejszy i wiedz, że zawsze są przynajmniej trzy drogi:
a) zrobić coś,
b) zrobić coś odwrotnego,
c) nic nie zrobić

Pozwolę sobie przedstawić pewną myśl: jeżeli ktoś na tym świecie mówi, że ma jakąkolwiek metodę na cokolwiek na tym świecie, to może być co najwyżej autorytetem dla kur Wink

Strony

Skomentuj