Sąd w USA ogłosił, że Iran jest winny zamachu na World Trade Center i musi wypłacić miliardy dolarów odszkodowania

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Henrique Oscar Loeffler/CC BY-NC-ND 2.0

Kwestia zniszczenia dwóch wież World Trade Center wciąż powraca, choć wkrótce minie 20 lat od zamachu. Teraz Stany Zjednoczone próbują wmieszać w dawny atak terrorystyczny swojego największego wroga na Bliskim Wschodzie, choć większość zamachowców pochodziło z Arabii Saudyjskiej.

 

Sędzia federalny z Nowego Jorku, George Daniels, oskarżył Iran o udział w zamachu na WTC z 11 września 2001 roku, który rzekomo polegał na szkoleniu, planowaniu ataku i udzieleniu wsparcia technicznego islamskim terrorystom z sunnickiej al-Kaidy. Zdecydowano, że Teheran powinien wypłacić wysokie rekompensaty dla ponad tysiąca Amerykanów o łącznej kwocie 6 miliardów dolarów.

 

W 2016 roku, Senat przyjął ustawę JASTA, która pozwala mieszkańcom Stanów Zjednoczonych składać pozwy przeciwko Arabii Saudyjskiej. Tak się składa, że większość zamachowców posiadało saudyjskie obywatelstwo. Nie jest również żadną tajemnicą, że monarchia między innymi sfinansowała działalność islamistów. Rodziny ofiar ataku na WTC złożyły masowe pozwy. Co ciekawe, sąd w Nowym Jorku odrzuca ich roszczenia wobec Arabii Saudyjskiej, ale za to zrzuca całą odpowiedzialność na Iran – największego wroga Izraela i państwa Saudów.

Decyzja ma co prawda znaczenie symboliczne i nie posiada wiążącego mechanizmu, który zmusiłby Iran do zapłaty. Istnieje jednak możliwość pobrania tej kwoty z zamrożonych irańskich aktywów na rachunkach międzynarodowych, których całkowita wartość wynosi 100-120 miliardów dolarów. Widać tu ewidentnie, że Stany Zjednoczone próbują upolitycznić wyburzenie wież WTC sprzed wielu lat i obarczyć winą Iran, z którym prowadzą wojny zastępcze w Syrii i Jemenie.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego WschoduKomentarze

Portret użytkownika Dariusz

Nie było żadnego zamachu.To

Nie było żadnego zamachu.To była ,,fałszywa flaga,, żeby rozpętać ,,piekło,, na bliskim wschodzie i położyć żydowskie łapska na zasobach ropy naftowej.Było to też pretekstem do ukarania Iraku,Libii i Syrii za próbę odejścia od papierowego dolara na rzecz wspólnej arabskiej waluty opartej na złocie.Ostatnim krajem który broni się przed ROTHCHILDs-ami jest Iran.Żydostwo jest przygotowane na ewakuację w razie wybuchu wojny.Do Polski vel ,,Polin,,

Historia lubi się powtarzać...Prawda? Nieprawda. Historia nie jest jakimś nadrzędnym ożywionym tworem, nie jest zbiegiem przypadkowych sytuacji. Zdarzenia są skutkiem czegoś, co było wcześniej planowane.

Portret użytkownika Hhh

Tylko dwa kraje na ziemi nie

Tylko dwa kraje na ziemi nie mają dlugu w banku centralnym. Najwięksi tego świata zrobią wszystko żeby wmanipulować w lichwe te bogu ducha winne państwa. Masoneria wyczuwa gdzie leżą pieniążki, tylko trzeba elokwentny sposób na ich podniesienie.

Głosuj za
63
Portret użytkownika inzynier magister

Miasto Paryż nie chce już,

Miasto Paryż nie chce już, żeby zwycięzcom kolarskiego wyścigu Tour de France na podium na Polach Elizejskich składały gratulacje piękne hostessy. Radni uważają ten zwyczaj za "seksistowski stereotyp" i zamierzają wystąpić w tej sprawie do francuskiej minister sportu i organizatora imprezy."

teraz dozwoloni są tylko pederaści i pedofile !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Esende

Tak bo ten Iran jest

Tak bo ten Iran jest strasznie zły i można go oskarżyć o wszystko.

Za to Arabia jest dobra ponieważ prawie wszystkie grupy terrorystyczne na bliskim wschodzie dostają albo dostawały od niej pomoc.ale to nic Arabia wspiera demokrację w Syrii mimo że w swoim kraju panuje reżim religijno\totalitarny.  Brak słów..

 

Strony

Skomentuj