Szwecja chwali się „wielkim sukcesem” integracji - imigrantka po 16 latach poszła do pracy

Kategorie: 

Zdjęcie poglądowe - źródło: Flickr/Photo Unit/CC BY-NC 2.0

Może to zabrzmieć jak żart, ale Szwecja, która aktualnie ma spore problemy z przestępczością i bezrobociem wśród imigrantów, pochwaliła się „sukcesem” w zintegrowaniu jednej osoby. Telewizja publiczna SVT przedstawiła historię kobiety, która poszła właśnie do pracy.

 

35-letnia Esma Aksungur, Kurdyjka pochodząca z Turcji oraz matka pięciorga dzieci została przedstawiona niczym bohaterka. Faktem jest, że pracujący imigrant to jak na Szwecję dosyć rzadkie zjawisko. To jest sedno całego problemu - przyjezdni „uchodźcy” w dużej mierze wolą pobierać zasiłki zamiast szukać zatrudnienia.

 

Telewizja SVT opisała historię Esmy Aksungur, która żyje w Szwecji już od 2001 roku i dopiero teraz postanowiła pójść do pracy - po 16 latach. Kobieta otrzymała szkolenie i została sprzątaczką. To wystarczyło, aby Szwecja przedstawiła ją jako sukces integracji.

Należy oczywiście zadać pytanie: co władze Szwecji mają zamiar zrobić z pozostałymi nieintegrującymi się imigrantami? Aksungur została przedstawiona jako dobry przykład, który miałby zachęcić pozostałych „uchodźców” do szukania zatrudnienia. Państwo przeznacza gigantyczne kwoty na system opieki społecznej, ale powoli zaczyna brakować pieniędzy, więc władze planują podnieść wiek emerytalny oraz podwyższyć podatki. Związek Szwedzkich Gmin i Regionów (SKL) szacuje, że w 2020 roku państwo będzie musiało przeznaczyć aż 850 miliardów koron szwedzkich na system socjalny, tj. ponad 341 miliardów złotych. Będzie to wzrost o około 250 miliardów koron w porównaniu do 2015 roku, a zatem Szwecja przeznacza wielokrotnie więcej pieniędzy na system socjalny, niż na zbrojenia.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika reklama

1 Czerwca wszyscy głodujemy

1 Czerwca wszyscy głodujemy żeby usunięto telewizory z placówek gdzie przebywają chore dzieci. Zapraszam do wspólnej głodówki. Zapraszam wszystkich do wspólnego protestu żeby usunięto telewizory z placówek gdzie przebywają chore dzieci, razem protestujmy, głodujmy oraz nadajmy na żywo na YouTube oraz organizujmy protesty w swoich okolicach.  możecie protestować nawet w domu wystarczy nadawać na żywo na YouTube, Facebooku lub innych stronach internetowych tylko żeby  usunięto telewizory z placówek gdzie przebywają chore dzieci.

Napiszcie kartony z napisami - Usunąć telewizory z placówek gdzie przebywają chore dzieci.

Portret użytkownika 3plabc

Ale 5 dzieci wychowała, więc

Ale 5 dzieci wychowała, więc jako "Matka Polka" by się odnalazła hehehe. Przy 500+ to by dostawała z 2000 pln i to co stary do chaty przyniesie.... Hmmm... dziwicie się? To trzeba by pożyć wśród polskiej diaspory np. w UK i człowiek przestaje się dziwić. Niezmienia to faktu, że wzrastająca migracja jest problemem. Dodajmy do tego brak integracji społecznej, często antagonistyczne wzorce kulturowe, oraz nastawienie zachodnich gospodarek na ekspansywne wykorzystanie przybyszy jako taniej siły roboczej. Taki wybuchowy koktaj musi prowadzić do katastrofy.

Portret użytkownika inzynier magister

chciałbym napisać tu w

chciałbym napisać tu w temacie, bo coś ostatnio mnie kasują adminy, chodzi o to że szwecja to państwo które najlepiej opisać jako kraj kołchozu ! szwecki kołchoz należy do eurokołchozu i przekształcą szwedzki kołchoz w zlepek multi kulti by ostatecznie wszystkoch zaczipować ! Słowo kołchoz jest skrótem od nazwy kollektywnoje choziajstwo (коллективное хозяйство), które w języku rosyjskim oznacza gospodarstwo kolektywne tak jak kolektywny umysł eurokołchoznicy majązamiar stać sięzbiorm umysłów podłączonyh do sztucznej inteligencji ale wpierw muszą zniszczyć wszystko islamem ! Po wprowadzeniu w ZSRR obowiązku posiadania dokumentów osobistych (paszport wewnętrzny) w 1932 roku aż do 1976 nie wydawano ich chłopom, co uniemożliwiało lub utrudniało im odejście z kołchozu (chłop mógł tylko wyjechać czasowo na podstawie tymczasowych dokumentów, które były ważne tylko w wyszczególnionych miejscach i dniach) tak teraz nikt nie będzie mógł kupować ani sprzedawać w nowym kołchozie NWO jeśli nie będzie miał znamienia bestii ! o tym jest ten filmik tu

https://www.youtube.com/watch?v=A4DKgWPYhK8

były jeszcze oprócz kołchozów sowchozy ! Sowchoz (ros. совхоз, ukr. радгосп) – państwowe gospodarstwo rolne, charakterystyczne dlagospodarki ZSRR.  W sowchozie obowiązywało centralne planowanie oraz prowadzono częściowo fikcyjny rozrachunek finansowy. Przez cały czas istnienia sowchozy napotykały problemy gospodarcze. Dzisiejsze sowchozy eurokalifatu robią to samo, ukrywają swój cel jakim jest planowana gospodarka NWO, mająca zrobić z ludzi niewolników sowchozowych !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj