Rosjanie są instruowani co zabrać ze sobą do schronu przeciwatomowego

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W rosyjskiej rządowej telewizji Rossija-24 wemitowano materiał, w którym wyjaśniono jak przygotować się na wypadek wybuchu wojny jądrowej. Władze Federacji Rosyjskiej sugerują zatem oficjalnie swoim obywatelom, że trzeba się liczyć z atakiem nuklearnym państw NATO.

Reporterzy stacji Rossija-24 w praktycznym materiale filmowym sugerują, że nie trzeba wydawać zbyt wielu pieniędzy, aby przygotować się na ewentualna wojnę atomową. Zwrócono uwagę, że zamiast kupować produkty zawierające cukier trzeba raczej postawić na zrobienie zapasu wody pitnej.

Rzeczywiście na wypadek nagłego załamania się łańcuchów dostaw, problem z dostępem do wody pitnej może być przyczyną rozmaitych problemów. Dorosły człowiek, aby się nie odwodnić, potrzebuje wypić dziennie minimum 2,5 litra wody, a bez pożywienia przeżyje nawet do 8 tygodni. Woda jest też potrzebna aby przygotowywać posiłki oraz w celach sanitarnych. 

Jeśli chodzi o żywność to zaleca się przechowywanie na wszelki wypadek przede wszystkim ryżu oraz kaszy owsianej. Rosyjska państwowa telewizja sugeruje również zaopatrzenie się w konserwy, olej i mleko w proszku. Ze względu na krótki okres ważności nie zaleca się robić zapasów z makaronu, czekolady i innych tego typu produktów.

 

Warto zwrócić uwagę, że Rosja posiadając 8000  głowic nuklearnych jest największym mocarstwem jądrowym na Ziemi. Poza tym kraj ten zmienił niedawno doktrynę wojskową, która pozwala obecnie na użycie tej broni również względem państw jej nieposiadających. Może zatem Rosjanie przygotowujący się tak ostentacyjnie na wojnę jądrową wcale niekoniecznie instruują obywateli bo obawiają się, że padną ofiarą konfliktu z bronią jądrową lecz, że ktoś może odpowiedzieć na ich atak. 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)


Komentarze

Portret użytkownika SurvivorMan

Nie będę wchodził z Tobą w

Nie będę wchodził z Tobą w polemikę... Wiesz przecież lepiej...
Coś Ci powiem... Gdybym miał twój pokrętny tok rozumowania, nie zdołałbym zmagazynować żadnej żywności... A magazynuję już od kilku ładnych lat... I wolę słuchać, co mają w tym temacie do powiedzenia fachowcy, niż słuchać Twoich mądrości w tej sprawie...
Zmagazynuj w notesie na wypadek wojny numery telefonów do pizzerii... Tego mole nie ruszą...
Bez odbioru.
 

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika euklides

To, że w mące owsianej

To, że w mące owsianej zdarzają się mole to nie mój pokrętny tok rozumowania, tylko fakt. Magazynuj sobie co chcesz i słuchaj kogo chcesz. Naprawdę mam to gdzieś! Nie piszę komentarza specjalnie dla ciebie! Jak ktoś ma rozum to wyciągnie wnioski, jak ktoś go nie ma to niech sobie magazynuje owsiankę, oranżadę w proszku czy co tam chce.

Portret użytkownika SurvivorMan

W normalnych krajach

W normalnych krajach instruuje się obywateli, co mają robić na wypadek sytuacji ekstremalnej...
W quasi państwach zarządzanych przez obce rządy, nikt się ludźmni nie przejmuje, ewentualnie wmawia się ludziom że uratują ich "przyjaciele"...

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika Eva11

Jeśli Ty i ci co tak tu

Jeśli Ty i ci co tak tu bardzo uwielbiają putie uważacie ,że to są powody do tego aby zbombardowac bronią nuklearną Nasz Kraj wymordowac Polaków wogole kogokolwiek to jesteście psychopatami nie lepszymi od tych na górze !

A jeśli putia miałby choćby przebłysk takiej myśli to tylko potwierdza to co myślę o nim !

Ale wy nawet jesteście gorsi ,że nie razi was ta myśl ,a usprawiedliwiacie te podle domniemania !

Wstyd ,że piszecie to jako Polacy na tym portalu !

Każdy rozlew krwi to zbrodnia ,a wy popieracie plan rozlewu krwi waszej rodziny !

Angelusie do ciebie to już słów barkuje!

A ten swój art o puti to sobie wsadź !

Poczytaj komentarze to może zrozumiesz!

Chcesz klekac ,a jak nie to putia może rozwalić twój dom ? 

Szkoda że nie za Polskę tak walczysz !

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika Arya

Eva wytłumacz mi jedną rzecz.

Eva wytłumacz mi jedną rzecz. Dlaczego tak bardzo starasz się udowodnić Polakom, że są antypolscy? Ja patrzę na całą sytuację obiektywnie i wiem, że Putin może tak zrobić nie dlatego, że tak będzie chciał, ale z powodu ogólnej retoryki polskich polityków-jak nie wiesz o co chodzi, to tym razem nie będę tłumaczył. 

 

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Strony

Skomentuj