Rosja zapowiada zestrzeliwanie rakiet wystrzelonych na Syrię. Donald Trump grozi konsekwencjami

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W ostatnich tygodniach nastąpił szereg zdarzeń, które niebezpiecznie zbliżyły nas do wojny z Rosją. Tak się składa, że wszystkie mają związek z zastosowaniem broni chemicznej. Chodzi o zatrucie byłego rosyjskiego agenta Siergieja Skripala oraz atak chemiczny w mieście Duma.

 

W przypadku Skripala brytyjskie władze twierdza, że co prawda nie maja na to dowodów, że to Rosjanie dokonali zamachu na swojego byłego szpiega i jego córkę, ale wydaje im się to bardzo prawdopodobne. Cała ta sprawa już na pierwszy rzut oka wygląda na prowokację, ale mimo to społeczność międzynarodowa wydaje się wierzyć w brytyjską wersję zdarzeń i to bez jakichkolwiek dowodów. Skutkowało to serią demonstracyjnych wydaleń dyplomatów przez kilkanaście państw świata.

 

Fakt rzekomego otrucia podwójnego agenta i jego córki również budzi wątpliwości, bo zastosowano podobno substancję paraliżująco drgawkową typu "nowiczok", a jak mówił przebywający w USA twórca tej broni chemicznej, Wił Marzjanow, uszkodzenia systemu nerwowego zaatakowanych nią osób są ciężkie i nieodwracalne. Okazuje się jednak, że zarówno Julia jak i Siergiej Skripal czują się na tyle dobrze, że CIA planuje zabrać ich do USA. 

 

Jeśli nasze rusofobiczne polskie serca nie wyczuwają w tym niczego dziwnego, to warto spojrzeć na to co dzieje się obecnie w kontekście Syrii. Po raz kolejny doszło tam do sytuacji gdy sunnickie bojówki zaczęły przegrywać wojnę i po raz kolejny wyprodukowano pretekst, który uzasadni wsparcie wahabickich najemników z państw arabskich.

Aby uzasadnić tą planowaną właśnie interwencję posłużono się dobrze znanym schematem opowieści o mitycznej broni masowej zagłady, którą posiada szalony dyktator i dlatego trzeba go obalić wprowadzając demokrację. Tak przynajmniej biegnie nić zachodniej propagandy. Ten straszny syryjski prezydent Baszir Assad zabija ludzi bronią chemiczną, zupełnie jak inny zły dyktator Saddam Hussain, którego obalenie sprowadziło na Irak same dobre rzeczy. Nie ma zatem innego wyjścia, trzeba zabić Assada, a w jego kraju wprowadzić demokrację, tak jak w Iraku. To wcale nie ironia, bo najwyraźniej właśnie taki jest plan. 

Rosja zamiast wspierać sunnitów wsparła rządzących w Syrii szyitów powiązanych z Iranem. Zapewniona przewaga militarna umożliwiła pokonanie panoszącego się w Syrii Państwa Islamskiego. Pozostało już tylko kilka ostatnich enklaw tych islamskich barbarzyńców i nagle w momencie gdy mogłoby dojść do zakończenia wojny w Syrii ktoś wpadł na pomysł, aby użyć broni chemicznej.  Zachodnia propaganda chce nas przekonać, że to głupi Assad wygrywając wojnę, już po raz trzeci użył broni chemicznej zabijając kilkadziesiąt osób w tymi wiele dzieci. Każe nam się wierzyć, że to nie żadna ordynarna prowokacja podżegaczy wojennych dążących do zniszczenia Syrii, tylko dowód na to, że zachodnia koalicja musi zniszczyć kolejny kraj.

Rosjanie, którzy zwykle grają ostro w polityce międzynarodowej i tym razem nie żałowali sobie. Ustami ambasadora Rosji w Libanie wypowiedzieli groźbę, wedle której każda wystrzelona w kierunku Syrii rakieta zostanie zestrzelona przez rosyjskie systemy obrony lotniczej, które pozostały na terenie tego kraju. Zagrożono też zniszczeniem miejsc z których wystrzelone będą te rakiety. To może sprowadzić zagrożenie atakiem rakietowym na przykład na Cypr. 

"Rosja zapewnia, że zestrzeli dowolny i każdy pocisk wystrzelony w kierunku Syrii. Przygotuj się Rosjo, bo one nadejdą, będą ładne, nowe i inteligentne! Nie powinnaś być partnerką zwierzęcia zabijającego gazem, które zabija swoich ludzi i znajduje w tym przyjemność!" napisał na Twitterze prezydent Trump

Takie postawienie sprawy nie pozostawia wątpliwości. Świat stanął w obliczu ryzyka poważnego konfliktu zbrojnego, który obecnie przybiera formy wojen pośrednich takich jak ta na Ukrainie albo w Syrii, ale z łatwością może się to rozlać w formie wojny światowej.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Eva11

My Slowianie równiez

My Slowianie równiez modliliśmy się do przodków . ..

Składaliśmy im nawet dary...

Kult przodków był równie silny ...A przeciezto właśnie do zmarłych się modliliśmy.....

Może właśnie terazniejsi ateiści oddalają się od swoich korzeni ostatecznie....

Może to zwiedzenie ma jakiś większy cel...

Może to wyparcie tego co przeciez było znani od zawsze...

Bo ostatnie więzi właśnie ze Slowianstwem są ukryte w chrześcijaństwie ...

Choć więź natury , ta bardzo ważna została prawie zerwana ,choć nie do końca ....Teraz zaczyna docierać coś więcej ...

Widzisz jednak się myliles....Jest coś co łączy Slowianstwo z Chrześcijaństwem....

Ale cel jest taki ,żeby każdy Słowianin znienawidzil wszystko co może choć mu przypomniec o Jego wierzeniach Przodków ....

 

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika marco 36

To tylko katolikom tak

To tylko katolikom tak podsunięto wizerunek proroka, Boga który jest przybity do krzyża. Nie wiem jak to jest w prawosławiu?  Ale spójrzcie na kościół wschodni Koptyjski w Etiopii i Egipcie. Tam są piękne krzyże. Tam są korzenie chrześcijaństwa Byłem kiedyś w Grecji w Meteorach i widziałem podobne. Jaki z tego morał?  Prawdziwe chrzescijaństwo to najstarsze i najmniej zmutowane nie jest taie jak tu u nas. Chwała królowi królów!  zwycięzkiemu lwu z plemienia Judy!

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

pierdzielisz głupoty.

pierdzielisz głupoty. Nieważne jakie jest kk i jak interpretuje i nagina NT. NT powstał 300 lat po śmierci jakiego buntownika o imieniu jezus, z nadpisaniem historii narodzin Horusa i jego matki Izydy. Zupełnie przypadkowo wybrany jako bohater scenariusza szatana, jakim jest całe chrzescijaństwo od samego jego poczatku.

Portret użytkownika Loops

Do dziś dnia żyją na Ziemi

Do dziś dnia żyją na Ziemi ludzie, którzy wierzą w mity, legendy i opowiastki ludzi ze średniowiecza i czasów, gdy ludziom wydawało się, że bogowie mieszkają w chmurach, albo wysokich górach, a Ziemia jest płaska. Dziw bierze, że jak brodacze z jakiejś bliskowschodniej pustyni coś powiedzieli kilka tysięcy lat temu, to ktoś to bierze za pewnik, a jak Wiesiek z Cześkiem ze wsi pod Lublinem coś po wymyślą, to nikt ich nie traktuje poważnie. Po prostu trzeba zaakceptować ten rodzaj wyobraźni, którą już za swoich czasów Napoleon nazywał zacofaniem i wstecznictwem.

Czeka nas zapewne większy konflikt zbrojny. Coś wisi w powietrzu.

Strony

Skomentuj