Nad stolicą Arabii Saudyjskiej przechwycono rakiety, które wystrzelono z Jemenu

Kategorie: 

Źródło: Twitter

W dniu wczorajszym Arabia Saudyjska została zaatakowana przez zbrojną opozycję z sąsiedniego Jemenu. Tym razem w ruch poszły nie tylko rakiety balistyczne, ale także uzbrojone drony, które mogły zostać wyprodukowane z pomocą Iranu.

 

Lokalne media podają, że nad stolicą Rijadem obrona przeciwrakietowa zneutralizowała pocisk balistyczny. Mieszkańcy słyszeli kilka głośnych eksplozji. Niektórzy świadkowie wskazują, że Arabia Saudyjska mogła zestrzelić nawet kilka rakiet.

Tego samego dnia, siły zbrojne zniszczyły dwa uzbrojone drony - pierwszy z nich zamierzał ostrzelać port lotniczy Abha w południowej części kraju, zaś drugi chciał dokonać ataku na rafinerię ropy naftowej koncernu Aramco w mieście Dżizan.

 

Sytuacja pokazuje, że Arabia Saudyjska mimo swego bogactwa, sojuszy i uzbrojenia, które zakupuje od krajów zachodnich nie potrafi zapewnić sobie bezpieczeństwa przed atakami rakietowymi z sąsiedniego Jemenu i nie jest w stanie pokonać proirańskich bojówek, które okupują sporą część tego państwa.

 

Należy zwrócić uwagę, że ataki rakietowe na Arabię Saudyjską zbiegają się w czasie z poważnym kryzysem w Syrii, która w najbliższym czasie może zostać zbombardowana przez Stany Zjednoczone, Francję, i Wielką Brytanię za domniemane użycie broni chemicznej na cywilach. Sytuacja może w każdej chwili wymknąć się spod kontroli.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika trgtgrtrgtgrtrg

1 Czerwca wszyscy głodujemy

1 Czerwca wszyscy głodujemy żeby usunięto telewizory z placówek gdzie przebywają chore dzieci. Zapraszam do wspólnej głodówki. Zapraszam wszystkich do wspólnego protestu żeby usunięto telewizory z placówek gdzie przebywają chore dzieci, razem protestujmy, głodujmy oraz nadajmy na żywo na YouTube oraz organizujmy protesty w swoich okolicach. możecie protestować nawet w domu wystarczy nadawać na żywo na YouTube, Facebooku lub innych stronach internetowych tylko żeby usunięto telewizory z placówek gdzie przebywają chore dzieci.
Napiszcie kartony z napisami - Usunąć telewizory z placówek gdzie przebywają chore dzieci.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Wspólnie z autorami filmu

Wspólnie z autorami filmu zaczynam mieć wątpliwości co do sferyczności Ziemi.. Jednak przedstawione dowody, dostarczone urządzeniami pomiarowymi mogą nie uwzględniać faktu, że zarówno optyka światła jak i fale elektromagnetyczne nie biegną po matematycznej prostej, lecz układają się równolegle do krzywizny Ziemi zgodnie z oddziaływaniem grawitacyjno-magnetycznym... To nie są 100% dowody... Natomiast obraz nieuzbrojonym okiem powstaje wzdłuż prostej teoretycznej.

Strony

Skomentuj