Szalona weganka wtargnęła do siedziby YouTube w USA i zaczęła strzelać z powodu utraty zarobków

Kategorie: 

Źródło: twitter

Wczoraj w San Bruno w Kalifornii doszło do dziwnego zamachu terrorystycznego. Dokonała go niejaka Nasim Aghdam, nazywana "wegańską artystką" i działaczką ruchu praw zwierząt. Nagle wtargnęła ona do siedziby YouTube i zaczęła strzelać.

 

Sprawczyni wczorajszej strzelaniny miała 39 lat i była znaną blogerką, która od lat krytykowała politykę YouTube. Wygląda na to, że taki też był motyw. Z powodu działań platformy utraciła ona źródło dochodu w postaci możliwości zarabiani ana nagraniach, tak zwanej monetyzacji. 

PO kolejnych obostrzeniach lewicowych cenzorów YouTube okazało się, że ich ofiarą padli też ich pobratymcy ideowi z panią Nasim Aghdam włącznie. Nie zamierzała ona jednak pisać do YouTube na przysłowiowy "Berdyczów", tylko chwyciła za broń i aktywistę ruchu praw zwierząt, poszła zabijać ludzi. 

Udało jej się ranić 4 osoby, a potem popełniła samobójstwo. Tym samym można powiedzieć, że YouTube swoimi decyzjami odnośnie zgody lub nie na monetyzację treści wideo dodawanych przez tę nieszczęsną kobietę, wyzwolił sekwencję zdarzeń, która doprowadziła do zamachu i jej śmierci. 

 

Takie są właśnie skutki zgody na monopolistyczne podejście platformy YouTube, która wprowadziła termin "film nieprzyjazny reklamodawcom" nie informując jednocześnie jakie są kryteria, aby nagranie mogło zostać objęte taką stygmatyzacją.

Nie wiadomo właściwie co może zostać uznane za treść niewłaściwą, a odwołania często wpadają w próżnię. Ostatnie zmiany spowodowały spadek przychodów wielu YouTuberów, ale większość nie sięga po broń tylko po prostu rezygnuje z publikowania na tej platformie lub ogranicza swoją obecność. Niestety YouTube sprawując pozycję dominującą na rynku usług wideo może sobie teraz pozwolić niemal na wszystko i dalej pozostanie niezagrożonym liderem. 

 

W kontekście pani Nasim Aghdam pojawia się też bardzo ważne pytanie. Skoro niedawno na całym świecie Polacy zostali nazwani nazistami z powodu nagłośnienia głupiej prowokacji TVN z wafelkową swastyką na torcie spożywanym gdzieś w leśnej głuszy przez kilku wariatów, to czy na zasadzie symetrii można teraz generalizować i nazywać terrorystami wszystkich wegan i aktywistów praw zwierząt?

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ronin

troche to przyklad jak

troche to przyklad jak niebezpieczny jest monopol w takich kwestiach jak wyrazanie swojch opini. na szczescie udalo sie znalesc luke by obejsc massmedia i teraz juz malo kto oglada partyjne szczekaczki po i pisu ale wyobrazcie sobie swiat gdzie jest tylko tvn i tv trwam. a przeciez w internecie jest podobnie. fakt ze jesli to iranka to w gre tu tez moze wchodzic nieudana akcja cia

Portret użytkownika Teresa z Torunia

uduchowniona weganka artystka

uduchowniona weganka artystka uprawiająca publiczny emocjonalny ekshibicjonizm wpadła w szał ponieważ yt obciął jej możliwość zarobkowania. Może strzeliła jej szajba w wyniku permanentnego braku ważnych składników odżywczych albo zbyt mało medytowała albo zbyt mało aktywizowała albo zbyt mocno pokochała łatwą kasę gdzie wystarczy siedzieć i pierdzielić do kamerki przysłowiowe trzy po trzy.

Portret użytkownika SurvivorMan

NIe bardzo rozumiem po co

Nie bardzo rozumiem po co wciągnięto do tego artykułu fakt, że była weganką??? Przecież nie napadła na zakłady przetwórstwa mięsnego, tylko na YT i nie z powodu zabijania zwierząt, tylko monetyzacji! Śmierdzi jakąś propagandą antywegańską i to skuteczną, bo co bardziej podatna na propagandę gawiedź na tym forum nie gada teraz o niczym innym, jak o weganach...

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Max 1983

Bo to choroba pod tytułem

Bo to choroba pod tytułem "Widze lewaka"na taką sama choroba cierpi i druga strona.Np feministki wszedzie widza atak na kobiety i molestowanie(np jak powiesz takiej ,ze sie ładnie ubrała to napewno ma podtekst seksualny!!)a antyrasisci rzuca się na ciebie gdy nazwiesz czarnego...murzynem.Rozsądek wyparowuje z tej planety w tempie niespotykanym.Tak więc dla chorych na chorobę "Widzę lewaka)podejrzany jest weganin ,ale tez np rowerzysta ,a zapewne i noszacy kalesony .

Każdego sie od razu klasyfikuje ,jest zakaz posiadania poglądów, bo te od razu wrzucą cię do jakiegoś worka.Jeśli ja np napiszę ,że wole budowac pozytywne relacje sąsiadami niż 70 lat po wojnie wykłucac się o reparacje ktorych i tak nie dostaniemy, to zaraz zostane nazwany zdrajcą Polski i sługusem Niemców.

Problemem sa tez media bo w nich obiektywizm już nie istnieje i one uczą społeczeństwo tak się zachowywać.Na TVP usłyszysz ,że Tusk to ruda kanalia, a na TVN że prezes to kurdupel i ma kota zamiast kobiety......a gdzie tu merytoryczny przekaz ,gdzie treść???Krzykliwe tytuły ,mające na celu podtrzymywanie wojenek plemiennych, które tylko nas jako naród niszczą.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika Cassie

Zgodzę się ze wszystkim, co

Zgodzę się ze wszystkim, co napisałeś powyżej tekstu "Gdyby Bóg był doskonały i nieomylny, to po świecie by nie chodziło tylu kretynów."

Za wszystko wyżej 6,  za ten tekst na koniec pała.

Powód prosty. Jeśli rodzic powołał do życia, załóżmy ośmioro dzieci. Wszystkich stara się jednakowo wychować mądrze. Przekazuje odpowiednie wskazówki, rady wszystkim jednakowo. Większość idzie przez życie drogą "właściwą", jednak Jaś i Małgosia niestety mają własne spojrzenie na świat i własne grymasy,  wizje, często burzące się ze zdrowym rozsądkiem. To co wtedy? Winny jest ojciec, bo źle wychował, bądź zbyt mało karcił? Miałby go zabić, bo źle postępują? Nie. Każdy z nas dostał wolną wolę i każdy postępuje według własnych upodobań i zasad, często nie zgodnych z wychowaniem oraz nie zgodnych z sumieniem. A wszak wiadomo, nie każdy sumienie to posiada. Ojciec dał swoim dzieciom wszystko najlepsze, co mógł. To jego działka. Dzieci wykonują swoją własną robotę później. Wybór. Wolny wybór między tym, co właściwe, a co nie.

Wniosek jeden:

Bóg nie jest odpowiedzialny za kretynizm i kretynów. To jest indywidualna sprawa każdej jednostki.... Panie Max 1983 ;) 

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Oglądnąłem jej kilka filmików

Oglądnąłem jej kilka filmików. Fajna zdrowa dziewucha. Ona kontestuje w nich na swój babski sposób tą zwyrodniałą cywilizację opartą na zysku. U mnie na wsi każdy by chciał taką piękną zdrową i mądrą żonkę.

PS

Co do krytyków wegetarianizmu to ludzie ogarnijcie się bo szajba wam bije w dekiel, to było na świecie przed wynalezieniem ''lewactwa.'' Przykład. Słowianie za których się podajecie (raczej podcieracie się nimi) praktykowali takie coś jak bycie JAROSZEM. Znaczy się to właśnie wasi przodkowie jedli białko w formie rybek i nabiału czyli masła i sera. Rezygnując z jakiś powodów z mięsa. Od tysięcy lat wiadomo że świna jest szkodliwa. Lansujecie się na wielkich miłośników Rosji i Słowian, a nie rozumiecie nawet sensu słowa JARY?

Strony

Skomentuj