Facebook zablokował wizerunek ukrzyżowanego Jezusa z powodu „przesadnej brutalności”

Kategorie: 

Źródło: Tom Crowe

Facebook ocenzurował reklamę katolickiego koledżu, która pokazywała grafika przedstawiającą ukrzyżowanego Jezusa Chrystusa, ktora promowała kurs teologii. Nieoczekiwanie została uznana za zbyt "szokującą i brutalną".

W Wielki Piątek Uniwersytet Franciszkański w Steubenville próbował opublikować na Facebooku reklamy promujące kursy online uczelni. Jedna z reklam zawierała zdjęcie krucyfiksu z San Damiano – średniowiecznego dzieła sztuki związanego z zakonem Franciszkanów.

 

Według administratora strony uniwersytetu na Facebooku, Toma Crowe’a, portal odrzucił reklamę ponieważ nie może ona zawierać treści „szokujących, sensacyjnych czy brutalnych”.

Oryginalny dwunastowieczny krzyż z San Damiano, znajdujący się w Bazylice św. Klary w Asyżu we Włoszech jest symbolem Franciszkanów. Według podań, to przed tym obrazem modlił się w roku 1206 św. Franciszek, kiedy miał otrzymać swoje polecenie od Jezusa aby odbudować jego Kościół.

 

Crowe twierdzi, że to pierwsza tego typu sytuacja, a wszystkie poprzednie reklamy pojawiały się na Facebooku bez żadnych problemów. W swoim wpisie na blogu na ten temat, mężczyzna wskazał również na ironię tej sytuacji – wizerunek Chrystusa został wycofany w Wielki Piątek, czyli dzień, w którym Jezus został ukrzyżowany.

Jeden z profesorów Uniwersytetu Franciszkańskiego, Benjamin Wiker, powiedział, że wątpi, jakoby miało to stać się to przez przypadek. „Podziękował” on jednak Facebookowi za bezpłatną reklamę uniwersytetu, dzięki rażącej dyskryminacji z powodów religijnych.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika Adaada

Kretyństwem jest

Kretyństwem jest nadinterpretacja najważniejszego co się wydarzyło ok. 2000 lat wstecz, zrozumieć odkupienie jest trudne, a wręcz niemożliwe. Łatwo można zbluźnić, bo jesteśmy tylko ludźmi i po ludzku staramy się coś wytłumaczyć o czym nie mamy zielonego pojęcia.

Portret użytkownika Mojeimię44

Wystarczy zadać sobie pytanie

Wystarczy zadać sobie pytanie w jakiego Boga wierzysz? Wierzysz w Boga żywego który przedstawiany jest jako oko opaczności czy martwego ukrzyżowanego? Jeśli w Boga żywego to będziesz zawsze odtrącał krzyż. Ja wierzę w Boga żywego i nienawidzę jak go przedstawiają martwego . Boga nie da sie zabić. Wystarczy to zrozumieć. Człowiek jest tylko jego wytworem wyobraźni to jak można go zabić? Swoją śmierć na krzyżu musiał tez wyreżyserować zrozumcie. Ja osobiście wierzę w wersję Światowida który rządził wielka Lachią. Każdy inny wszyscy lachy. All Lach. 

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

Pejsaty blondasku wyznawco

[...] blondasku [...] ,Związek Plemion Słowiańskich jak go zwali to już kwestia kronikarzy i epoki w jakiej był opisywany, ale istniał naprawdę, co zostało niejednokrotnie udowodnione, a Lechita-Lach w Wedach zapisanych sanskrytem jako Lahi oznaczał Pana lub pasterza, Wielka Lechia to związek wolnych Panów - PoLach na zagrodzie równy Wojewodzie. A co do Jezusa to zdejmijcie go z Świętego Krzyża Słonecznego który nam zaje****ście

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Strony

Skomentuj