Pierwszy kosmiczny hotel ma zostać otwarty już w 2022 roku

Kategorie: 

Źródło:

Rozwój komercyjnej branży lot kosmicznych doprowadził już do tego, że zaplanowano otwarcie pierwszego na świecie hotelu na orbicie okołoziemskiej. Stworzenie nadającej się do tej roli stacji kosmicznej zaplanowano na 2022 rok.

 

Nowatorski orbitalny hotel projektuje amerykańska firma Orion Span. Komercyjna stacja kosmiczna będzie się nazywać Aurora i ma mieć powierzchnie 42 metrów kwadratowych. Według założeń będzie w stanie pomieścić do czterech osób i dwóch stałych członków załogi. 

Goście tego nietypowego hotelu będą na orbicie w hotelu znajdującym się na oszałamiającej wysokości 320 kilometrów nad powierzchnią Ziemi. Z tego powodu cały czas będą pozostawać w stanie nieważkości. Według założeń konstrukcyjnych, hotel ma dokonywać obrót wokół Ziemi co 90 minut. Skutkiem tego jego mieszkańcy będą mogli oglądać codziennie 16 wschodów i zachodów Słońca.

Według pierwszych informacji, bilet uprawniający do 12 dni pobytu w orbitalnym hotelu będzie kosztować około 9,5 miliona dolarów. Kwota ta obejmuje też trzy miesiące szkolenia przed lotem oraz transfer na stację kosmiczną i z powrotem. 

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Israfel

Co rozumiesz przez "długi

Co rozumiesz przez "długi pobyt"? Bo dwa tygodnie, to raczej nie będzie miało aż tak wielkiego wpływu? Podobny wpływ na układ mięśniowy i szkieletowy ma długotrwała choroba (związana z leżeniem w łóżku). I pe rekonwalescencji jest już OK.

Na układ mięśniowy i szkieletowy zły wpływ ma także siedzienie przy komputerze i długotrwałe korzystanie ze smartfona.

" ...nauka prowadzi nas do zrozumienia tego, jaki jest świat, a nie tego, jaki chcielibyśmy, by był ... "
- Carl Sagan

Portret użytkownika Israfel

1. Przeceniasz mnie z tym

1. Przeceniasz mnie z tym udziałem w zyskach :D.

2. Nie bronię żadnego projektu. Stwierdzam tylko, że tak w ogóle to życie szkodzi zdrowiu ;). Nie tylko loty na stację kosmiczną, ale również wiele codziennych czynności. Aż się ciśnie przypomnienie tytułu pewniego filmu: "Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową" :).

" ...nauka prowadzi nas do zrozumienia tego, jaki jest świat, a nie tego, jaki chcielibyśmy, by był ... "
- Carl Sagan

Portret użytkownika Israfel

W ten sposób o tym nie

W ten sposób o tym nie myślałem :).

Z pewnością jest to zabawa obciążona dużym ryzykiem, szczególnie ze względu na przeciążenia podczas startu i lądowania, oraz szanse na wypadek pojazdu.

Ja bym bardziej porównał pobyt na stacji kosmicznej do rozrywek ekstremalnych (nie sportów), np. takich jak skok na bungee :).

Na skok mnie stać, ale mnie tam nie ciągnie.

Na pobyt na stacji mnie nie stać, ale chciałbym to przeżyć.

Jednak z wszystkiego na świecie lubię ... życie :D, więc rozum mówi, że ani bungee, ani stacja nie są mi potrzebne. Tam każdy błąd może spowodować, że będzie to ostatnia zabawa w życiu.
Pierwsze samochody autonomiczne już spowodowały śmierć ludzi. Zobaczymy kiedy pojawi się pierwsza ofiara turystycznych lotów kosmicznych i ilu uch będzie w gronie pierwszych 100 osób lecących na stację.

" ...nauka prowadzi nas do zrozumienia tego, jaki jest świat, a nie tego, jaki chcielibyśmy, by był ... "
- Carl Sagan

Skomentuj