Rosja szykuje manewry rakietowe w pobliżu Polski!

Kategorie: 

Źródło: Wikipedia

Rosja organizuje kolejne manewry wojskowe. Tym razem, rosyjscy żołnierze będą ćwiczyć na Morzu Bałtyckim tuż obok Polski i Szwecji. W tle mamy bardzo napięte relacje na linii Zachód-Rosja. Czy mocarstwa przygotowują się do wielkiej wojny?

 

Kilka dni temu ze strony Rosji pojawiła się zapowiedź ćwiczeń rakietowych, które odbędą się w dniach 4-6 kwietnia. Weźmie w nich udział ponad 10 tysięcy żołnierzy. Rosja utworzy trzy zamknięte strefy w pobliżu Polski, Łotwy i Szwecji, w których będzie trzeba wstrzymać wszelki ruch lotniczy na okres trzech dni.

Oczywiście Rosja ma pełne prawo organizować manewry na wodach międzynarodowych. Rzecz w tym, że te bezprecedensowe ćwiczenia rakietowe odbędą się niezwykle blisko naszego państwa. Ministerstwo Obrony Szwecji wskazuje, że Rosja po raz pierwszy będzie ćwiczyć w tej części Morza Bałtyckiego i jest to bardzo nietypowa sytuacja, którą należy monitorować.

Zbliżające się ćwiczenia rakietowe odbędą się w trakcie pogarszających się stosunków na linii Zachód-Rosja - chodzi o oskarżenia o otrucie podwójnego agenta Siergieja Skripala i wydalenia rosyjskich dyplomatów z ponad 23 państw oraz o podpisanie przez Polskę umowy o zakupie rakietowego systemu Patriot. Ponadto, rosyjskie manewry będą miały miejsce w rejonie, przez który będzie przebiegać gazociąg Nord Stream 2 – Niemcy wydały niedawno zezwolenie na jego budowę mimo sprzeciwu Polski i kilku państw bałtyckich.

 

Po ponad 70 latach od zakończenia II wojny światowej, Polska znów znalazła się w niekorzystnym położeniu – jest dosłownie między młotem a kowadłem. Pozostaje nam mieć nadzieję, że w godzinie wybuchu wojny, Polska nie zostanie ponownie zdradzona przez swoich „sojuszników”, tak jak miało to miejsce po inwazji hitlerowskich Niemiec. Pozostaje mieć nadzieję, że bezwzględna antyrosyjska polityka polskojęzycznego rządu nie przyniesie nam zagłady.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu

loading...


Komentarze

Portret użytkownika U_P_Adlina

Po równo? Plujesz po równo na

Po równo? Plujesz po równo na tych, którzy obecnie Polskę wspierają (Rosja zwalcza banderyzm i hamuje uSSmańskiego bandytę wspierającego ten banderyzm, a także wsparła Polskę w kwestii ustawy IPN, czego jakoś nie chcesz talmudycznie zauważyć) i na tych, którzy ją brutalnie atakują, jak obecnie uSSman? O czym ty bredzisz? Księstwo Moskiewskie? W czasach jałty nie było żadnego Księstwa Moskiewskiego. Nie ściemniaj. A w histerię to ty wpadasz, gdy tylko zobaczysz, że ktoś SŁUSZNIE popiera politykę Putina.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Medium

Niestety kiedy moje słuszne

Niestety kiedy moje słuszne plwociny padają na Księstwo Moskiewskie to jest histeria.

Widać należysz do niesłowiańskich mieszkańców Polski. Bo słowiańskim Twoje plwociny w tym kierunku przeszkadzają.

Dodam, że plucie jako takie jest obrzydliwe. Pogadzam takimi, co plują którędykolwiek idą, albo gdziekolwiek stoją.

Portret użytkownika euklides

Och jaka ty jesteś nieskalana

Och jaka ty jesteś nieskalana... Ociekające rynsztokowym językiem wypowiedzi andżelusika i padliny jakoś ci nie przeszkadzają. A jaki ja jestem niesłowiański, bo nie popieram bandyty Putina! Masz jeszcze coś ciekawego do powiedzenia?

Portret użytkownika U_P_Adlina

Uważaj na to, jak nazywasz

Uważaj na to, jak nazywasz innych trollu, bo ja cię do tej pory nie wyzywałem. Co, nerwy ci puściły? 

Bandyty Putina? Na czym polega ten jego "bandytyzm"? Na tym, że zwalcza banderyzm i wspiera Polskę w kwestii ustawy IPN? To ci przeszkadza? To jest ten "bandytyzm"? W takim razie kim jesteś i co reprezentujesz już wiadomo. 

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika euklides

Kiedy mówię o Księstwie

Kiedy mówię o Księstwie Moskiewskim, to nie będę tak jak wy przy każdej możliwej okazji pluł na USA. Ponieważ w przeciwieństwie do typowego ruskiego trolla na mam fobii na punkcie żadnego państwa i musiałbym także pluć na UK, Niemcy czy Austrię. Halo, artykuł jest o manewrach rosyjskich wojsk rakietowych w pobliżu Polski!

Strony

Skomentuj