Osuwiska i zapadliska występują na całym świecie, w tym i w Polsce

Kategorie: 

Od jakiegoś czasu na całym świecie obserwowane są spektakularne zapadliska. Niektórzy widzą w tym efekt zmian geologicznych, jakie mają następować pod ziemią w istocie większość z tych zapadnięć lub osunięć gruntu jest spowodowana działalnością człowieka lub odpowiednio dolegliwą pogodą obfitującą w opady deszczu.

 

Dzisiaj cała Polska wstrzymała oddech obserwując zapadlisko w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zapadł się tam spory fragment jednej z głównych dróg w mieście i nie dość, że zwały ziemi zasypały znajdujące się w dole garaże to jeszcze powiększający się krater zagraża pobliskiemu Gimnazjum.

W tym konkretnym przypadku nie wiadomo do końca, co mogło być przyczyna tak nagłego i rozległego zapadliska, ale zwykle winna jest sącząca się woda z którejś z korodujących rur. W tej chwili trudno powiedzieć, które z urwanych rur mogły to spowodować, bo część z pewnością urwało się podczas osuwiska.

Bardzo dużo tego typu problemów z gruntem mają Chińczycy. Buduje się tam bardzo dużo i czasami bez dołożenia staranności do tworzonych obiektów. Efekt jest taki, że nowe drogi potrafią się zapadać a dochodzi do tak wielu tego typu wypadków, że stało się to w państwie środka wręcz masowe.

Wielokrotnie informowaliśmy o spektakularnych zapadliskach w USA. Część z nich jak na przykład sinkhole w Assumption Parish, w Luizjanie nadal się powiększa a mieszkańcy domagają się działań ze strony jednej z firm wydobywczych. W Stanach zapadliska bywają wiązane ze szczelinowaniem hydraulicznym, ale brakuje na to przekonujących dowodów.

Powyżej widzimy osuwisko w Ohio, ale widzimy, że znajduje się tam tez w okolicy kopalnia odkrywkowa, trudno się, zatem dziwić, że ziemia się osunęła.

 

Mnogość takich zjawisk determinuje jedne czynnik, poziom rozwoju cywilizacyjnego. Zapadliska, które powinny być szczególnie badane nie zdarzają się w obszarach zurbanizowanych tylko występują w oddaleniu od skupisk ludzkich.

 

 

Źródła:

http://www.winnipegfreepress.com/local/Highway-83-reopens-after-sinkhole-repaired-184087971.html

http://theadvocate.com/news/ascension/4718520-123/monitoring-projections-of-sinkhole-draw

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika ooooooooo

Jeśli w Ohio jest kopalania

Jeśli w Ohio jest kopalania to pewnie od kopalni coś ja wiem że już paranoja narasta odnośnie jutra . A w Ostrowcu Świętokrzyskim to wg mnie jakieś wody gruntowe albo coś . Jak chce tu ktoś siać paranoję odnośnie jutra niech do super expresu dołączy .

Portret użytkownika Hesper

Jeśli nic globalnego jutro

Jeśli nic globalnego jutro się nie wydarzy to sceptycy nadal będa trwonić życie na odwodzenie innych od duchowego świata a iluminati nadal będą się mieli dobrze i będą bezkarni, czy to dla nas dobrze? To będzie tragedia, kręcimy się w maraźmie i dekadentyźmie, które najwyższa pora zakończyć, jeśli nic spektakularnego nie ocknie ludzi to co z naszą cywilizacją będzie?
Tworzony na kłamstwach, manipulacji i antyduchowych zasadach świat jest koszmarem!
http://www.youtube.com/watch?v=JaflAj-WNUc
 
ta duchowa pustka i tęsknota za głębszym istnieniem woła o globalne wydarzenie!
 
 

Portret użytkownika b@ron

takie osuwiska trzeba

takie osuwiska trzeba dokładnie zbadać zanim się powie że to normalne zjawisko...bo to jest nienormalne...za często się o takich przypadkach słyszy teraz a coś jest tego powodem (niekoniecznie 21 grudzień Smile )

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika buckseb

DEREK przestań chrzanić,

DEREK przestań chrzanić, przeczytałeś chociaż ten artykuł na stronie NASA? Mówi on o rozbłyskach wydobywających się z czarnej dziury znajdującej się w centrum naszej galaktyki. Takie rozbłyski rentgenowskie mają miejsce co jakiś czas i nie stanowią dla nas zagrożenia. Przestań więc trolować!!!

Portret użytkownika DEREK

Artykuł NASA jest wstępem do

Artykuł NASA jest wstępem do zrozumienia zjawisk i wstępem do filmów jakie przedstawiłem . Jeżeli jest to rozbłysk spowodowany Betelgezą to tym bardziej mamy się czym martwić . Taka Supernova pojawia się raz na 11000 tyś lat . Nie wiem skąd kolega widzi je co jakiś czas . Mało tego wznowino misję Eunis w której nie chodzi o słońce a właśnie o ten rozbłysk . I wcale nie troluje po prosyu Twój angielski kuleje...

Portret użytkownika buckseb

Mój angielski ma się dobrze i

Mój angielski ma się dobrze i nie potrzebuję tłumaczy elektronicznych aby przeczytać ten artykuł. W artykule napisano , że "When black holes consume fuel -- whether a star, a gas cloud or, as recent Chandra observations have suggested, even an asteroid -- they erupt with extra energy." I to są właśnie te rozbłyski energii o jakich jest mowa w artrykule. Więc twój post nie miał nic wspólnego z tym artykułem. Żadna cytuję "przerażająca fala" nam nie zagraża.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
 • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
         _____     
__ __ /\ /\ |___ / _ _
\ \ / / / / \ \ |_ \ | | | |
\ V / \ \_/ / ___) | | |_| |
\_/ \___/ |____/ \__, |
|___/
Przepisz kod wyrażony w postaci znaków ASCII