Naukowcy alarmują. W północnym Atlantyku przestały się rozmnażać wieloryby

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Specjaliści biją na alarm. W Północnym Atlantyku w tym roku nie ma nowonarodzonych wielorybów, albo nie ma ich po prostu zbyt wiele. Chodzi o wieloryby gładkoskóre, które rozmnażają się w zimie.

Naukowcy po raz pierwszy odnotowali podobną sytuację w ciągu ostatnich trzydziestu lat. Sezon godowy rozpoczyna się zwykle w listopadzie, a kończy w kwietniu. Następnie wieloryby migrują do cieplejszych wód - do wybrzeży Karoliny Południowej i wschodniego wybrzeża Florydy.

 

Każdego roku, od 1989, naukowcy rejestrowali średnio siedemnaście młodych. W obecnym sezonie nie zaobserwowano ani jednego. Od 2012 roku populacja tych ssaków maleje. Jeśli ten trend się utrzyma, wieloryby całkowicie wymrą - zauważa biolog Barb Zoodsma.

Łącznie eksperci naliczyli 450 wielorybów gładkoskórych, wśród których tylko 105 osobników osiągnęło dojrzałość płciową.

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika r.abin

Też mają zmartwienie -

Też mają zmartwienie - wieloryby! W całej Europie Chrześcijanie, przestali się rozmnażać i rychło wszędzie zakwitną zielone chorągwie Proroka (Mahometa). Dlaczego o to się nie martwią - tylko wprost przeciwnie?

Portret użytkownika zakaz skretu w lewo

przeciez u nas za pińcet się

przeciez u nas za pińcet się rozmnażają Smile

problem brudncy pedofili muzułmańskich oczywiscie istnieje, ale są też inne równie ważne jak np załamanie się jakiegoś ekosytemu przez działalność człowieka..

Portret użytkownika Eva11

Kim są ci naukowcy którzy

Kim są ci naukowcy którzy głoszą takie okropności ?

Czy są różni od tych którzy tworzą broń sejsmiczna ,atomowa, dopuszczają do użytku plastic, pestycydy ,ratują nas chemia sztucznymi hormonami ,ulepszaja żywność trucizną...Zaglądają poza atmosferę, niszcząc ja i zatruwaja środowisko ?

Czy to nie ci sami którzy wypuszczają w niebo toksyny metale i trucizny ?

z samolotów czy również na morzach ze statków ...

Czy naprawdę my musimy być tak bezradni ...Przecież wystarczy chcieć czyż nie ...

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Skomentuj