Mączniki mogą zastąpić wołowinę, wieprzowinę i drób, jako źródło białka na Ziemi

Kategorie: 

Naukowcy odkryli niedawno, że mączniki mogą być żywnością przyszłości. Zastąpią wiele przysmaków pochodzenia zwierzęcego. Według nowego badania opublikowanego w PLoS ONE, zespół holenderskich i belgijskich naukowców twierdzi, że spożywanie mącznika młynarka (lac. tenebrio molitor) i larw drewnojada (lac. zophobas morio), będzie ekologiczną alternatywą dla zwierząt gospodarskich.

 

Badacze porównali wpływ na środowisko produkcji mięsa z larw chrząszczy i mączników, a także produkcję w tradycyjnych farmach zwierzęcych za pomocą trzech parametrów: użytkowania gruntów, zapotrzebowanie na energię i emisje gazów cieplarnianych. Odkryli, że mączniki mają więcej białka niż tradycyjne kurczaki, wieprzowina, wołowina, czy nawet mleko, biorąc pod uwagę tą samą ilość gruntów wykorzystywaną w produkcji.

 

Tradycyjna hodowla zwierząt przyczynia sie do emisji okolo 15 % niebezpiecznych gazów cieplarnianych wytwarzanych przez człowieka. Jedzenie robaków może być dobrym sposobem na pozyskiwanie białka zwierzęcego, unikając jednocześnie negatywnych skutków wiążących się z tradycyjną produkcją zwierzęcą.

 

Większość ludzi uważa, że mączniki to główne źródło pokarmu dla zwierząt, ryb, gadów i ptaków. Jednak owady są już dostępne do spożycia także dla ludzi. Istnieją przepisy na pieczenie ciasteczek i pieczywa, zasmaża się je z ziemniakami, robi się z nich zdrowe frytki i przekąski. Badanie zostało przeprowadzone na Wageningen University Dennis Oonincx w Holandii.


Najważniejszym odkryciem badania jest wykazanie, iż z robaków na niewielkiej ilości gruntów można wyprodukować dużo białka. Populacja naszej planety rośnie, a ilość gruntów na Ziemi jest ograniczona. Konieczne jest wdrożenie bardziej wydajnych i bardziej zrównoważonych systemow produkcji żywności w miarę narastających potrzeb.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Ja

Widziałem ten filmik :P o tym

Widziałem ten filmik Język o tym króliku to z tąd, ale głównym inspiratorem dla mnie był William Cooper na jednym z wykładów, szkoda że taka postac została zamordowana przez FBI :/ Miał ogromna wiedzę o tym co się dzieje w świecie i o realnych zagrożeniach jakie wówczas miały miejsce...

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Portret użytkownika brutal

ja wiedziałem że tak będzie ,

ja wiedziałem że tak będzie , najpierw żydzi nas wygnają z ziemi obiecanej ,a potem będziemy szukać pożywienia ,ale oni nie są tacy bezwzględni i dają nam perspektywe przetrwania na larwach i robalach a te żyją na całym świecie

Portret użytkownika SurvivorMan

Wyjaśnij mi proszę, co 

Wyjaśnij mi proszę, co  wspólnego mają Żydzi ze światowym problemem demograficznym, jakim jest stały wzrost populacji ludzkiej? ...A jak już mówimy o konkretnych nacjach, to tak się składa, że póki co,  to Muzułmanie pierd...lą się jak małe króliczki rozmnażając się w zawrotnym tempie, i zalewając cały Świat swoimi karmionymi religią bahorami ! Jeszcze żeby chociaż z tego był jakiś pożytek...  Tymczasem większość wyrasta na taką patologię jak ta:  http://www.youtube.com/watch?v=oFkr6fUKgSY

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Zenek

Niedawno "zachwalano"

Niedawno "zachwalano" ekologiczne kotleciki z gówna ludzkiego przemieszanego z soją GMO jako wybitnie pożywna pasza dla wegetarian. Tu jak widzę "naukowcy" wymyślili coś dla miłosników golonek - robale w zapiekance. Teraz tylko czekać na patenty żywnościowe typu - karaluchy po nowojorsku czy maca z pchłami. Szmacznego w drodze do dalszego upodlania ludzi przez odwiecznie nazistowskie bydło. Oni takimi "odkryciami" najnormalniej w świecie drwią z was i tempole robole i dupoliżcze politykiery.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem