Apple wycofuje ze swojej aplikacji kod, który używał urządzeń użytkowników do kopania kryptowalut

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Zirytowani użytkownicy wymusili na firmie Apple zaprzestanie używania mocy obliczeniowej komputerów Mac do kopania kryptowalut. Aplikacja Kalendarz 2 była dostępna w oficjalnym sklepie Mac App Store i zapewniała dodatkowe funkcje każdemu, kto zezwolił na użyczenie swojej mocy obliczeniowej.

 

Użytkownicy zgłaszali skargi na oprogramowanie, ponieważ błędy powodowały, że ich urządzenia pracowały wolno. Według strony internetowej dewelopera Qbix, ponad 757 000 osób korzysta z kalendarza – chociaż liczba ta obejmuje wcześniejsze wersje oprogramowania, które nie zawierały możliwości kopania kryptowalut.

Kalendarz 2 jest sprzedawany jako bardziej funkcjonalna alternatywa dla wbudowanego oprogramowania kalendarza Apple. W ubiegłym tygodniu aplikacja została zaktualizowana o kod generujący monety dla kryptowaluty Monero.

 

Zaktualizowana aplikacja wyświetlała użytkownikom opcje dotyczące sposobu, w jaki mogą zapłacić za Kalendarz 2 oraz możliwość zablokowania udostępniania swojej mocy obliczeniowej. Użytkownicy, którzy zdecydowali się zezwolić na uruchomienie kodu, otrzymywali dodatkowe funkcje, za które w App Store trzeba było zapłacić 18 dolarów.

 

Zaktualizowana wersja Kalendarza 2 zaczęła być coraz bardziej problematyczna. Wiele osób twierdziło, że opcja rezygnacji nie działa, a kod kopiący kryptowaluty pobierał tak dużo mocy obliczeniowej komputera, że ​​inne aplikacje nie mogły działać poprawnie.

Założyciel Qbixa, Gregory Magarshak powiedział, że przyczyną problemów były powtarzające się błędy w kodzie. Niedługo potem firma Qbix wydała oświadczenie, w którym informuje, że usunie problematyczny kod w następnej aktualizacji.

 

W miarę wzrostu wartości kryptowalut, wiele osób nielegalnie umieszczało tego typu kod na popularnych stronach internetowych oraz w niektórych aplikacjach i programach. Stosunkowo niewielu producentów oprogramowania włączało możliwość udostępnienia mocy obliczeniowej do swoich aplikacji.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Skomentuj