Kim Dzong Un chce traktatu pokojowego z USA

Kategorie: 

Źródło: Kadr z YouTube/The Telegraph

Wciąż nikt nie potrafi zrozumieć co się stało, że Korea Północna nagle zmieniła swoją politykę zagraniczną o 180 stopni i zaczęła ubiegać się o względy Stanów Zjednoczonych. Już w kwietniu ma dojść do ważnego spotkania pomiędzy liderami obu Korei, ale prawdziwy przełom może nastąpić w maju, jeśli Donald Trump faktycznie spotka się z Kim Dzong Unem.

 

Niedawne rozmowy między delegacją władz Korei Południowej a przywódcą Korei Północnej przyniosły nieprawdopodobne rezultaty. Relacje między Koreami mają wejść na jeszcze wyższy poziom – Kim Dzong Un i Moon Jae-in wkrótce będą mogli porozumiewać się poprzez specjalną linię telefoniczną. Pjongjang złożył obietnicę, że nie zaatakuje Seulu i wstrzyma testy rakiet balistycznych. Podobne deklaracje, lecz o jeszcze większym znaczeniu zostały złożone Stanom Zjednoczonym.

 

Południowokoreańska delegacja rządowa przekazała Amerykanom, że Korea Północna godzi się oddać swoją broń nuklearną i zrezygnować z dalszych prac nad programem jądrowym, ale chce jak najszybciej przeprowadzić bezpośrednie rozmowy z Donaldem Trumpem i domaga się gwarancji bezpieczeństwa – dotychczas takim gwarantem było posiadanie broni nuklearnej, ale Un, jak sami widzimy, z nieznanych przyczyn właśnie zmienił zdanie.

Południowokoreańska gazeta The Dong-a Ilbo podała w poniedziałek kolejne szczegóły. Dowiadujemy się, że Korea Północna chce, aby Stany Zjednoczone otworzyły placówkę dyplomatyczną w Pjongjangu i zgodziły się podpisać traktat pokojowy. Co więcej, Kim Dzong Un może także uwolnić amerykańskich więźniów w ramach „upominku”.

 

Zmiany w nastawieniu Korei Północnej spotkały się z niedowierzaniem i zaskoczeniem w Stanach Zjednoczonych. Jeszcze bardziej zdziwił fakt, że Donald Trump zgodził się na historyczne spotkanie z Kim Dzong Unem. Część amerykańskich mediów zaczęła wręcz krytykować prezydenta stwierdzając, że Trump dał się nabrać na dziwne zagrywki komunistycznego dyktatora. Przypomnijmy, że jeszcze niedawno te same media krytykowały go za wciąganie Stanów Zjednoczonych w wojnę nuklearną. Atak na Koreę Północną – źle. Dyplomacja i pokojowe rozwiązanie konfliktu – też źle.

 

Swoją drogą, ostatnie zachowania Korei Północnej są mocno podejrzane. Chiny są zadowolone z takiego obrotu spraw z prostej przyczyny – jeśli Pjongjang przestanie „zagrażać” Stanom Zjednoczonym i jej sojusznikom to obecność amerykańskich wojsk na Półwyspie Koreańskim stanie się zbędna. To samo dotyczy tarczy antybalistycznej THAAD, którą zainstalowano w Korei Południowej. Zaistnieje też możliwość zniesienia międzynarodowych sankcji, które szkodzą interesom Chin i Rosji. Nie jest również żadną tajemnicą, że bardzo napięte relacje na linii USA-Korea Północna były korzystne w szczególności dla amerykańskich koncernów zbrojeniowych. Z wymienionych wyżej powodów, jakiekolwiek porozumienie wydaje się mało prawdopodobne, ale nie można wykluczać, że jest to tylko część jakiegoś większego planu.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (3 votes)Komentarze

Portret użytkownika Eva11

Słabnie ? 

Słabnie ? 

Że rusek chinol koreanczyk muszą się posuwać do planu który ogłasza kapitulacje?

Jak trzy takie potęgi z taką wielką masą broni i takim dorobkiem komunistycznego reżimu nie potrafią sobie z nimi poradzić ...

Cyrk jedyniee dodaje repertuar abyście mogli  sobie pomarudzic....

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika UPAdlina

Hehehehe! Kapitulację?

Hehehehe! Kapitulację? Hehehehe! No nie mogę. Tak jak mówię, widzisz świat w taki sposób, w jaki pozwala ci twoja prostota. Nic ponad to. Uważasz, że jak ktoś ma wielką potęgę, to natychmiast runie z nią na cel i zmiażdży. Gdyby tak było, to uSSman zaatakowałby Wietnam bronią nuklearną, a tego nie zrobił.
Szkoda komentować to, co tu napisałaś, bo to poziom dosyć śmieszny. Zobaczymy, kto miał rację.........ja, czy ty. Przypominam ci tylko, jak się zapieniłaś, gdy niedawno ja i Angelus stwierdziliśmy, że nowelizacja do ustawy IPN pozostanie tylko na papierze i nie wejdzie w życie w praktyce, i co? Kto miał rację? Powinno cię to czegoś nauczyć.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Prawda jest taka, że pokój

Prawda jest taka, że pokój USA z KRLD spowoduje załamanie sie gospodarki USa. Trump sie na to nie zgodzi i pokoju nie bedzie, za to świat ujrzy wreszcie usrańskiego terrorystę, co zarabia na wojnach...

 Kim jest superinteligentnym graczem, szachistą. Dał Trumpowi szach-mat w gambicie hetmańskim...

Portret użytkownika UPAdlina

Komunistyczne szambo to

Komunistyczne szambo to hujnia gejropejska, więc jak zwykle sam nie wiesz, co piszesz. Po drugie twoje rozumienie tego, co cię otacza jest niezwykle proste, tak jak i ty sam. Dlatego bardziej wyrafinowanych gier nie jestes w stanie ogarnąć.

Kim wielokrotnie pokazał, że uSSman nie jest w stanie go przestraszyć. Nawet same uSSmany niedawno zadeklarowały, że są gotowe do rozmów z Kimem bez żadnych warunków wstępnych. Tak więc to, co się dzieje to nie strach Kima, tylko część szachowej partii rozgrywanej przez Putina i jego chińskiego sojusznika.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Medium

Z rosyjskiego bloga człowieka

Z rosyjskiego bloga człowieka, który czasem po eterze wędruje w poszukiwaniu znaków na przyszłość:

Парадоксальное.....
Учитывая характеры как Трампа так и его корейского оппонента, допускаю даже очень яркую и тесную дружбу в дальнейшем...

[Paradoksalne...

Uwzględniając charaktery tak Trumpa jaki i jego koreańskiego oponenta, dopuszczam nawet bardzo ciepłą  i ciasną przyjaźń w przyszłości...]

https://artemdragunov.livejournal.com/5420621.html
 

Strony

Skomentuj