Gigantyczne pęknięcie gruntu w Arabii Saudyjskiej wzbudziło zainteresowanie geologów

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Kilka dni temu w Arabii Saudyjskiej zidentyfikowano ogromne pęknięcie ziemi, do którego doszło w pustynnym regionie. Nietypowe zdarzenie geologiczne zostało prawdopodobnie wywołane przez ulewne deszcze, które nawiedziły ostatnio pustynne regiony Arabii Saudyjskiej.

Pęknięcie mierzy już ponad 200 metrów długości. Po raz pierwszy zlokalizowano je 27 lutego 2018 roku, w pobliżu niewielkiego miasta Al-Madżma’a znajdującego się w prowincji Rijad.

Miejscowi twierdza, że to Ziemia pęka na pół i rzeczywiście z ich perspektywy tak to może wyglądać. Pęknięcie jest bardzo głębokie i nie jest to typowe pustynne znalezisko, dlatego zainteresowanie nim wyrażają rządowi geolodzy. 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika nel35

Jakie wygodne tłumaczenie

Jakie wygodne tłumaczenie-ulewne deszcze. W Peru ziemia się rozłazi: ulewne deszcze; w AS podobnie. Ta ziemia wcale nie wygląda na nasyconą wodą. Ulewne deszcze zdarzały się na świecie od niepamiętnych czasów, ale nie bylo tylu pęknięć, co teraz.

Skomentuj