Arktyczna wiosna przesunęła się o 16 dni w ciągu 10 lat

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

W ciągu ostatnich lat, wiosna przychodziła w wielu miejscach świata o wiele wcześniej, niż wskazuje norma. Może to wydawać się przyjemną perspektywą, ale w rzeczywistości jest to niepokojący skutek zmian klimatu. Wczesna wiosna może być szczególnie niebezpieczna dla Arktyki, a przede wszystkim dla zwierząt ją zamieszkujących.

 

Według nowych badań, opublikowanych w czasopiśmie Scientific Reports, arktyczna wiosna przychodzi już o 16 dni wcześniej niż 10 lat temu. Badania sugerują, że każde 10 stopni na północ od równika równa się z wcześniejszym nadejściem wiosny o 4 dni.

 

Zmiany w porach roku mają poważny wpływ na różne zjawiska biologiczne – na przykład pojawianie się liści, kwitnięcie kwiatów oraz przybycie ptaków wędrownych. Co więcej, ocieplenie Arktyki może prowadzić do topnienia pokrywy lodowej, zanikania lodu morskiego, a także redukcji opadów śniegu i deszczu. To z kolei może poważnie zagrozić zwierzętom takim, jak niedźwiedzie polarne oraz morsy.

Wczesna wiosna w Arktyce może także dezorientująco wpływać na migrację ptaków. Zakłóceniu ulegają niegdyś idealnie wyważone ekosystemy, które nie mają wystarczająco dużo czasu, aby dostosować się do szybko zachodzących zmian.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)


Komentarze

Portret użytkownika nn

Wiosna się nie przesunęła, a

Wiosna się nie przesunęła, a skróciła - podobnie u nas. Wiosny, jako takiej nie będzie, ot zimno i od razu gorąco, bez śniegu tajania, bez roztopów i kry na rzece. Dlaczego? -trochę pisania. Już w listopadzie mówiłem, że mrozy największe tej zimy będą - koniec lutego-początek marca (po obserwacji i wnioskach na temat przedłużonego topnienia lodów Arktyki (tzw pojemność cieplna (b.odpowiedni byłby termin - "pojemność zimna") topnienia lodu).

ps A mgr inż. ma rację, ale tak się nie dzieje tylko z energetyką, tak jest ze wszystkim .

Portret użytkownika dd

Pytania: Czy zanim rozwinął

Pytania: Czy zanim rozwinął się przemysł i rozmnożył się najbardziej inwazyjny gatunek czyli człowiek ginęły inne gatunki i zachodziły jakieś spore globalne zmiany na Ziemi?

Odpowiedź: Tak, i nadal zachodzą tylko to jest na szczęście powolny proces z punktu widzenia życia jednego pokolenia.

Portret użytkownika inzynier magister

Zmiany klimatu wpływają na

Zmiany klimatu wpływają na złodzieji z ONZtu i innych filantropów i będą w Polsce realizować największy szwindel od wielu lat ! "PGE kontynuuje prace nad projektem budowy elektrowni jądrowej - poinformował prezes PGE Henryk Baranowski. Dodał, że decyzje w sprawie realizacji inwestycji i jej zakresu mogą być podejmowane na przełomie roku."

http://niezalezna.pl/218969-polska-elektrownia-jadrowa-coraz-blizej-pge-prowadzi-wazne-prace-i-badania-decyzje-juz-niedlugo

Już się chwalą na niezależna.pl tym szwindlem ! Budowa elektrowni to cykl rzędu dziesięciu - piętnastu lat. Plus lata szkolenia kadry, co konieczne w przypadku każdej nowej technologii. I jest to inwestycja jednak ryzykowna. Unia zmusza nas do kupowania zezwoleń na emisję CO2. Sytuacja wydaje się wyraznie spreparowana: jeśli energetyka zacznie za nie płacić, pójdą w górę ceny tradycyjnych źródeł energii. Zmuszają nas by kupowa przestarzalą technologię atomową ! a budowa jest tylko pretekstem do zrobienia w Polsce śmietnika nuklearnego. Wobec permanentnego poddania się nakazom z eurokołchozu NWO rządowi zależy chyba bardziej na odkupywaniu od bogatych sąsiadów odpadów promieniotwórczych niz na elektrowni, która pokryje jedynie ułamek procenta zapotrzebowania. Koszt budowy jest niepomiernie wysoki do otrzymanej mocy. Koszt wybudowania elektrowni podobnej do elektrowni o. Rydzyka w Toruniu to koszt wybudowania 1 km autostrady. Ta elektrownia może pokryć potrzeby energetyczne 1/10 miasta . Prawie każdy powiat stać obecnie na zbudowanie takich lokalnych elektrowni, tylko trzeba zmienic priorytety polityczne i podatki. Co to bedzie, gdy jakiś oszołom puści taką elektrownię z dymem, wiemy z Czarnobyla. Są w Polsce doskonałe technologie przetwarzania energetycznego węgla , fiskalnie promuje się ten najbardziej prymitywny, gdzie sprawność spalania wynosi raptem 30%
Niemcy dają (bezzwrotnie) pieniądze KAZDEMU, kto chce zbudować elektrownie geotermalną, to co robią w Toruniu jest przykładem polskiego podejścia to co robią przekupieni agenci i optujący za artomem jest zdradą narodową !!!!

Dość okłamywania Polaków przez Niemieckie media! Kowalski & Chojecki NA ŻYWO w IPP TV 7.03.2018

https://www.youtube.com/watch?v=0j16JI5KvaU

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj