W Chinach przez dwie godziny obserwowano trzy słońca

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

W mieście Harbin, które znajduje się w północno-wschodniej części Chin, w godzinach porannych w dniu 19 lutego br. obserwowano halo słoneczne i dwa jasne parheliony, czyli słońca poboczne. Nad miastem unosiły się przez chwilę trzy słońca, co zaskoczyło mieszkańców.

Według ekspertów, zjawisko jest wynikiem załamania światła słonecznego w kryształkach lodu, unoszących się w powietrzu, informuje CCTV.

„Te promienie światła, które ludzie widzieli w środku - to prawdziwe słońce, a po bokach dwie jasne plamki to promieni światła, tzw. halo, które powstało w wyniku załamania światła słonecznego w anizotropowo zorientowanych sześciościennych kryształach lodu. Dlatego w oczach ludzi, lewe i prawe słońca to w rzeczywistości wyobrażone obrazy prawdziwego słońca"- tłumaczy zdarzenie meteorolog Piao Chunzi.

Zjawisko to trwało około dwóch godzin, a wielu mieszkańców i turystów filmowało to niezwykłe zdarzenie.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika zoilk

8 Jezus odpowiedział:

8 Jezus odpowiedział: "Strzeżcie się, żeby was nie zwiedziono. Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: "Ja jestem" oraz: "Nadszedł czas". Nie chodźcie za nimi! 9 I nie trwóżcie się, gdy posłyszycie o wojnach i przewrotach. To najpierw musi się stać, ale nie zaraz nastąpi koniec". 10 Wtedy mówił do nich: "Powstanie naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu. 11 Będą silne trzęsienia ziemi, a miejscami głód i zaraza; ukażą się straszne zjawiska i wielkie znaki na niebie.

 

Portret użytkownika ono mat opeja

Soczewkowanie, by wystapic,

Soczewkowanie, by wystapic, powinno miec ksztalt idealny, by uzyskac wlasciwy efekt. W naturze opadajace krysztalki nie sa zsynchronizowane. Rownomiernosc nie ma prawa wystepowac. W naturze halo powinno byc niesymetryczne. Moim zdaniem. Powinno byc wiecej odbic, ze wzgledu na nieregularna powierzchnie odbicia.

 

Skomentuj