Polskie władze powołują zespół do spraw wprowadzenia zakazanej w konstytucji cenzury prewencyjnej wypowiedzi

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Poinformowano, że przy polskim rządzie powstał "Międzyresortowy Zespół do Spraw Przeciwdziałania Propagowaniu Faszyzmu i innych Ustrojów Totalitarnych oraz Przestępstwom Inspirowanym Nienawiścią na tle Różnic Narodowościowych, Etnicznych, Rasowych, Wyznaniowych albo ze względu na Bezwyznaniowość". Powołanie tego legislacyjnego potworka ma na celu wypracowanie zmian w prawie, które ułatwią cenzurowanie wypowiedzi w przestrzeni publicznej, zwłaszcza w Internecie. 

 

Można podejrzewać, że rząd planuje teraz udowodnić całemu światu, że jest bardzo gorliwy w cenzurowaniu wypowiedzi, aby były takie jak oczekuje władza. Niestety zmasowany atak środowisk żydowskich spowodował histeryczną reakcję rządu i oznacza to ciężki czas dla wolności słowa.

Obecnie prawdopodobnie już trwają prace odnośnie tego jak zmienić polskie prawo, aby całkowicie zneutralizować artykuł 54 polskiej konstytucji. Już obecnie funkcjonuje wiele artykułów w Kodeksie Karnym, które zawierają wyłączenia sprowadzające się do tego, że dodaje się kolejne ogólne paragrafy zakazujące wyrażania publicznego kolejnych poglądów.

Art. 54. Zasada wolności poglądów

Dz.U.1997.78.483 - Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r.

1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Ustawa może wprowadzić obowiązek uprzedniego uzyskania koncesji na prowadzenie stacji radiowej lub telewizyjnej.

Ukuto niejasny termin "mowa nienawiści", który może być dowolnie interpretowany. W zasadzie każda krytyczna wypowiedź na temat czegokolwiek może być uznana za taką mowę nienawiści. Lepiej zatem ograniczyć w najbliższym czasie formułowanie krytycznych komentarzy zwłąszcza przeciwko grupom uprzywilejowanym w Polsce takim  jak Ukraińcy, Żydzi czy homoseksualiści, ponieważ zakładanie, że w Polsce funkcjonuje wolność słowa jest błędem, który może się okazać dla piszącego niepochlepne opinie, bardzo kosztowny.

Już teraz docierają doniesienia, że w każdej Komendzie Wojewódzkiej Policji powstają włąśnie dedykowane zespoły do spraw zwalczanie "mowy nienawiści". Już teraz zkutkuje to lawinowym wzrostem prowadzonych spraw i żądań . Machina dopiero się rozkręca i można się spodziewać, że będzie coraz gorzej. Dlatego nie wolno tego lekceważyć, chyba, że ma się ochotę wydawać pieniądze na prawników i grzywny.

A ponieważ nie do końca wiadomo co wolno teraz mówić i jakie poglądy są dozwolone, to chyba najlepiej założyć, że jest już podobnie jak za czasów PRL, kiedy też istniała cenzura prewencyjna i niby można było wszystko powiedzieć, ale wiadomo było, że lepiej tego nie robić. Oczywiście formalnie cenzura jest surowo zakazana w polskiej konstytucji, ale co z tego skoro powstał ten dziwny "Międzyresortowy Zespół do Spraw Przeciwdziałania Propagowaniu Faszyzmu i innych Ustrojów Totalitarnych oraz Przestępstw Inspirowanych Nienawiścią na tle Różnic Narodowościowych, Etnicznych, Rasowych, Wyznaniowych albo ze względu na Bezwyznaniowość", pracujący właśnie nad udoskonaleniem prawa umożliwiającego mimo to wprowadzenie cenzury prewencyjnej na dużą skalę? 

Chyba najlepszy czas na zakup dobrego VPN. Szczegóły na ten temat dostępne są pod tym linkiem http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/wolnosc-w-internecie-dobiega-konca-czas-vpn

 

 

 

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika Medium

I to właśnie teraz, gdy naród

I to właśnie teraz, gdy naród próbuje się bronić p-ko kłamliwemu, zmasowanemu żydowskiemu atakowi?!! 

Co do mowy nienawiści, czy ten termin i przepis został skonsultowany z grupą psychologów?

Czy uczucia i ich wyrażanie mogą być powodem kary?

Autorzy takich zakazów chcą chyba wykształcić schizofreniczne społeczeństwo.

W mediach roi się od aktów agresji, terroru, a my mamy milczeć? Mamy milczeć wobec oczywistych kłamstw politycznych oskarżających polski naród?!!

Jeszcze gdyby równolegle polscy politycy prowadzili aktywne działania p-ko dezinformacji w światowej polityce i mediach, czulibyśmy się bardziej komfortowo.

Swoim działaniem władza potwierdza fakt okupacji kraju.

Portret użytkownika babka

Chyba właśnie o to chodzi

Chyba właśnie o to chodzi żeby nas zastraszyć, żebyśmy cicho siedzieli a oni będą bezkarnie nas szkalować.Inna sprawa,że ktoś doniósł...Ciekawe kto i ciekawe, z jaką gorliwością przystąpiono do interwencji.Nasz kraj jest najbardziej niszczony przez nadgorliwość naszych urzędników w wykonywaniu obcych dyrektyw bo w obronie Polaków na żadną gorliwość liczyć nie można.

Strony

Skomentuj