Turcja grozi inwazją na Grecję. Erdogan chce odbudować Imperium Osmańskie

Kategorie: 

Źródło: Turkish Army/Facebook

Wszystkie znaki na niebie wskazują, że Turcja, "jeśli Allah pozwoli", odbuduje swoje dawne imperium. Wojska Erdogana działają już w Syrii i przy granicy z Irakiem. Miliony jego zwolenników osiedliło się w Europie, a ostatnio "sułtan" zaczął upominać się o greckie wyspy i otwarcie zagroził wojną.

 

Na początku lutego, Ministerstwo Obrony Grecji powiadomiło, że tylko w ciągu jednego dnia - 31 stycznia - Turcja naruszyła przestrzeń powietrzną aż 138 razy. Do tego należy dodać niebezpieczny incydent, który miał miejsce 13 lutego w środku nocy. Turecka łódź patrolowa zderzyła się z greckim statkiem należącym do straży przybrzeżnej. Jednostka należąca do Grecji znajdowała się wtedy u wybrzeży wyspy Imia. Jest to jedna z wielu wysp na Morzu Egejskim, do których Turcja rości sobie prawo.

 

Warto przypomnieć, że dawniej państwo greckie znajdowało się pod okupacją Imperium Osmańskiego przez dobre kilkaset lat aż do 1821 roku, gdy Grecy po wielu nieudanych próbach rozpoczęli walkę o niepodległość. W kolejnych latach, Grecja odzyskała swoje wyspy, których własność jest dziś kwestionowana przez Turcję. Partie opozycyjne już dziś obiecują, że jeśli wygrają wybory w 2019 roku do zaatakują kilkanaście greckich wysp. Jednak największe groźby wystosował sam "sułtan".

 

W zeszłym tygodniu Recep Tayyip Erdoğan ogłosił, że jego okręty wojenne i lotnictwo jest gotowe do interwencji na Morzu Egejskim. Słowa te padły w kontekście poszukiwań złóż gazu prowadzonych przez Grecję i Cypr. Turecki lider stwierdził, że tak jak jego państwo gotowe jest "bronić się" w Syrii przed Kurdami, tak samo będzie w stanie zareagować na naruszenie swoich praw na morzu. Dalsza część jego wypowiedzi wymaga szczególnej uwagi:

"Każdy, kto myśli, że wymazaliśmy ze swoich serc ziemie, z których wycofaliśmy się ze łzami setki lat temu jest w błędzie. Przy każdej możliwej okazji mówimy, że Syria, Irak i inne miejsca geograficzne w naszych sercach nie różnią się od naszej ojczyzny. Walczymy, aby obca flaga nie powiewała tam, gdzie adhan [islamskie wezwanie do modlitwy w meczetach] jest recytowane. Rzeczy, które do tej pory zrobiliśmy bledną w porównaniu do jeszcze większych prób i ataków, które planujemy na nadchodzące dni, z woli Allaha" - powiedział Erdogan.

Powyższa wypowiedź jest już wystarczającym dowodem na to, że Turcja będzie próbowała odbudować dawne imperium. W tym celu prowadzi działania zbrojne w sąsiedniej Syrii, które Diyanet - Ministerstwo ds. Religii określiło jako dżihad. Z czasem to samo może spotkać północny Irak, który również opanowany jest przez Kurdów. Wygląda na to, że kolejnym krokiem będzie wypowiedzenie wojny Grecji, która przyjęła wielu islamskich tzw. uchodźców oczekujących na sygnał do działania od swojego "sułtana". Jak sami widzimy, masowe migracje, które obserwowaliśmy na przestrzeni ostatnich w Europie były elementem wojny hybrydowej - Turcja znów za zamiar podbić nasz kontynent.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.4 (5 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika U_P_Adlina

problem polega na tym, że

problem polega na tym, że nato to patologia. Co do islamu, to jest ich wiele odłamów. Te lansowane przez uSSmańskich bandytów i arabię ssaudyjską, jak wahabizm to rzeczywiście absolutne zło, ale np. islam w dzisiejszej Syrii pod kontrolą Assada istnieje bez żadnych zgrzytów obok chrześciajaństwa i nie ma tam żadnych problemów w tej kwestii. Tak więc zwalczać powinno się patologiczne odłamy islamu i samo nato, które jest patologiczne nie mniej niz te odłamy.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Karen

Ci wszyscy nieludzie rządzący

Ci wszyscy nieludzie rządzący światem uwstecznili ludzkość o setki lat w przeszłości i gdyby nie nowa technologicznie broń w łapach tych małpludów to żylibyśmy już w epoce kamiennej. I gdzie tu mowa o ewolucji duchowej i wzrastajacej świadomości, gdzie jest humanitaryzm i współczucie, gdzie wszystkie te piękne cechy, którei ludzkość powinna w sobie rozwijać? To jest wojna światów! OBEY

Portret użytkownika MINOTAUR

Kochane moje bachorki. Caly

Kochane moje bachorki. Caly czas widze jakies otepienie wsrod polskej czeladzi. Widze jednak, ze poza kilkoma trollami tez aktywni sa ludziska z wyzszym IQ. Najpierw musze wyjasnic dlaczego zamilklem na jakis czas. Zostalem zwyzywany od mineciarzy przez upadline i to mi sie nie spodobalo. A teraz do rzeczy. 

Primo NIGDY NIE WIERZ MUZUMANSKIEMU SCIERWU

Secundo To co pisze ten frajer to jest nie nawolywanie do wojny Turcja vs Grecja tylko nawolywanie ekstrtemistow do walki wewnatrz Europy bo ci beda przekonani, ze bracia muzumanie rozpoczynaja wojne przeciw niewiernym.

Tercjo. MOGE SIE ZALOZYC Z KAZDYM ZE DO KONCA SWIAT WIELKANOCNYCH ZNOWOZ BEDZIEMY MIELI RZEZ!

I dzieciatka moje kochane nauczcie se czytac prase ze zrozumieniem. plizzzzzz

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika ssdssd

Rzygam tym wszystkim już

Rzygam tym wszystkim już powoli. Ja pierole czy w takim swiecie ludziom przyszło mieszkać i żyć że jeden drugiemu rozpizdziela dom - państwo dla poglądów i swoich celów??? Syria spokojny kraj gdzie chrześcijanin z muzłumaninem nie prowadził żadnych wojen i żyli w miarę normalnie. A te qurwy z Usreala rozpizdzieliły wszystko w drobny mak. Ktoś powiedział że 3WŚ rozpocznie się od Syrii i ma rację. 3WŚ już trwa tylko czekać aż ktoś przegnię pałkę i po zawodach.

Także CH w D wszystkim konfidentom i sprzedawczykom za jebune dolary. Rzygam wami pejsate karykatury.....

Portret użytkownika U_P_Adlina

A co on niby takiego

A co on niby takiego pierniczy?? Powiedział prawdę o bandyckich uSSmanach, którzy zrobili ten rozpiździaj w Syrii, więc ten twój komentarz to chyba właśnie jest pierniczenie koleś. Może to Assad jest winny temu, co tam się dzieje, co?

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj