USA podczas nalotów mogły zabić wielu rosyjskich najemników

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Kilka dni temu w Syrii doszło do fatalnej w skutkach wymiany ognia między siłami rządowymi a wojskami Stanów Zjednoczonych, która spowodowała śmierć wielu ludzi po jednej stronie. Początkowe doniesienia wskazywały, że w wyniku amerykańskich nalotów zginęło około 100 syryjskich żołnierzy. Teraz media podają jeszcze większą liczbę i wskazują, że większość ofiar to Rosjanie.

 

W nocy między 7 a 8 lutym w muhafazie Dajr az-Zaur syryjska armia wspierana przez czołgi i artylerię ruszyła w kierunku pobliskiego zakładu przetwórstwa ropy naftowej, które znajduje się na terenach okupowanych przez Kurdów i USA. Siły zbrojne zostały jednak zaatakowane przez amerykańskie lotnictwo i natychmiast wycofały się.

 

Według pierwszych informacji, Stany Zjednoczone mogły zabić około 100 syryjskich żołnierzy. USA utrzymują, że tylko broniły się przed agresją - oczywiście na cudzej ziemi. Z kolei Rosja i Syria opisują tę ofensywę jako wymierzoną przeciwko bojownikom ISIS, którzy zaszyli się gdzieś na linii frontu i od kilku dni prowadzili ostrzał miasta Dajr az-Zaur.

 

Rosja od początku zaznacza, że nie ma nic wspólnego z tym atakiem i cały czas komunikuje się z Amerykanami. Jednocześnie przypomina, że USA nielegalnie okupują Syrię okradając ją z surowców naturalnych. Tymczasem media podają, że rzeczywista liczba ofiar niedawnej wymiany ognia może być jeszcze wyższa. Agencja Bloomberg powołując się na źródła w Rosji i USA podaje, że naloty mogły zabić ponad 200 ludzi. Co ciekawe, wśród ofiar większość mogli stanowić rosyjscy najemnicy.

 

Jeśli powyższa informacja jest prawdziwa to cała sytuacja może postawić Putina w złym świetle w jego własnym kraju. Może się bowiem okazać, że władze Rosji nie podają prawdziwych informacji o stratach poniesionych w syryjskim konflikcie, co może zostać wykorzystane przez przeciwników Putina podczas nadchodzących wyborów prezydenckich. Zdaniem byłego rosyjskiego dyplomaty Władimira Frolowa, niedawne wydarzenie mogło być pierwszym starciem między mocarstwami od czasów wojny w Wietnamie. W takiej sytuacji Rosja miała dwa wyjścia - mogła oficjalnie oskarżyć Stany Zjednoczone o zabójstwo obywateli rosyjskich i w konsekwencji zapoczątkować bardziej otwartą wojnę w Syrii, albo zataić te informacje, aby nie wpłynęły na wynik wyborów prezydenckich i nie zepsuły wizerunku Putina, który będzie walczył o reelekcję.

 

Ocena: 

3
Średnio: 2.5 (2 votes)Komentarze

Portret użytkownika Cień

Tak jak kiedyś pisałem, nie

Tak jak kiedyś pisałem, nie stoję po żadnej ze stron, oceniam fakty, a w tym temacie wyraźnie widać że USA traci grunt pod nogami w Syrii. Przegrali w sumie już tam, tym bardziej że olali jedynego sojusznika, którym mogli namotać w Syrii, chodzi mi o Kurdów.

Jest jeszcze Izrael, ale oni tylko dużo krzyczą i raczej sami nie wejdą zbrojnie na tamten teren, a w każdym razie nie bez typowej interwencji zbrojnej USA taka jak miała miejsce w Iraku czy Afganistanie. Tą rozpierduchą chcieli, po prostu pokazać że wciąż tam są...

Z Koreą Płn. też im nie wyszło bo Kimek zaskoczył wszystkich swoimi postępami w dziedzinie zabawy z atomówkami, a sankcje są nieskuteczne bo Chiny i Rosja olali USA...

PS: I ta nieudana próba zagrywki opozycją w Iranie...

Amerykańska giełda też już daje jakieś znaki, że brakuje jej paliwa. Czy szykuje się kryzys? Potrzeba więc wojny, by muzyka grała dalej.

,,Najpierw cię ignorują. Po­tem śmieją się z ciebie. Później z tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz." (Mahatma Gandhi)

,,Si vis pacem, para bellum." („Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się do wojny.”)

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Eva11

Najemnicy jeśli ich wybór

Najemnicy jeśli ich wybór niech giną ,niech giną ci wszyscy którzy służą tam gdzie władca wojny wyglasza mowe,

Szkoda tylko że najmniej liczy się i mówi o ofiarach w ludziach tych którzy nie mogą się bronić !

Oba te pajace są odpowiedzialne za śmierć milionów od setek lat !

Te marionetki jak putia trampy i inne Obamy są dla waszej uciechy tam gdzie być powinny ...

Zbrodniarze i nic więcej !

A gawiedź debatuje który lepszy ! 

Ale posłusznym trza być ,,władzy,,

 

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika ronin

pytanie 1 czy da sie odciac

pytanie 1 czy da sie odciac ta strefe zameszkala przez terrorystow od zaopatrzenia ladowego. zaopatrznie lotnicze jest drogie wiec im dluzej trwa taka sytuacja tym lepiej dla syrii. pytanie drugie czy nie da sie zbombardowac lub inaczej zniszczyc niepokojacych obiektow w teerorystycznej strefie skoro juz wiemy ze przejecie ich bedzie kosztowne.

Portret użytkownika Szalony Iwan

Żadnych rosyjskich wojsk tam

Żadnych rosyjskich wojsk tam nie było, bo już byśmy mieli III wojnę swiatową. Trollowizna USraelska jest po prostu wściekła, że spadają F-16 od starych "New" i powielają w odpowiedzi te brednie z portali społecznościowych i budek z kebabem a już o "wolnej polsce" to szkoda pisać, ten portalik słynie z "uwielbienia" Putina ha ha. Takimi gadzinówkami sie podpieracie trolle uSSmańskie? Ciekawe kiedy sie dowiemy, ilu jankeskich trupów doradczych, padłych od rosyjskich bomb wyciągnięto przy odgruzowywaniu Aleppo. Może kiedyś Lol

Ban do odwołania. Propagowanie treści antypolskich.

Portret użytkownika Szalony Iwan

Powielasz tylko te usrańskie

Powielasz tylko te usrańskie brednie propagandowe Smile Żydy przyznają się tylko do tych strat które ktoś nagra i wrzuci na youtube hehe, Asad wg usrańskich bajek już dawno nie powinien mieć rakiet skoro do jednego samolotu odpala 20 a może 200? Nie mówiąc już o tym, że ISISrael twierdzi że co chwila likwiduje syryjskie baterie... tam już nic nie powinno żydostwu przeszkadzać haha, no ale żydowskie pociski są zestzreliwane przez pancyry, a samoloty przez stere "Newy". Żydy straciły 3 samoloty a udało im sie zniszczyć jedynie garaż i tyle w temacie Smile

Ban do odwołania. Propagowanie treści antypolskich.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Autor komentarza

"

Według wstępnych informacji, pierwsze starcie bojowe USA z Rosją w nocy z 7 na 8 lutego zakończyło się dla agentów Moskwy w Syryjskiej Republice fatalnym i błyskawicznym pogromem. Zmasowany defensywny atak ze strony amerykańskich stealth-myśliwców, śmigłowców, dronów bojowych i artylerii w ciągu kilku minut doprowadził do całkowitej likwidacji kolumny bojowej ” Grupy Wagner, próbującej wspierać natarcie asadytów na pola naftowe w Syrii, będące pod kontrolą sojuszników USA."
 

Z kolei Igor Girkin, dowodzący rosyjskimi bojownikami na Ukrainie w 2014 roku, potwierdził, że oddział szturmowy „Wagnera” rzeczywiście poniósł ciężkie straty w trakcie operacji obronnej, którą przeprowadziła pro-amerykańska koalicja.„Zniszczono 5. oddział szturmowy, grupę bojową i artylerię jednostki. W okolicy miejscowości Ksisham ( „Хишам”), — napisał na swoim koncie „Vkontakte”.
„Jedna prawie całkowicie zniszczona, druga — zniszczona „do szczętu ” — pisał Girkin, wskazując, że rosyjskie straty wyniosły około 100 osób
 

Według autora „ЕЖ„, w nocy z 7 na 8 lutego „wojska USA zniszczyły 5-tą kompanię tych samych „wagnerowców”, którzy „kierują  atakiem na pozycje sił Koalicji”.

Według dostępnych danych , przedstawicielom dowództwa USA i Federacji Rosyjskiej nie udało się skontaktować się ze sobą za pośrednictwem „gorącej linii”, powszechnie stosowanej w takich przypadkach, aby uniknąć przypadkowego zderzenia,  stąd „rozpoczęła się rzeź”. Jak wynika z notatki, wojska amerykańskie użyły helikoptery, artylerię, a następnie i lotnictwo do odparcia ataku, podjętego przez rosyjsko-syryjskich sprzymierzeńców.

„Podsumowanie — prawie cała 5-ta kompania zniszczona, to ponad 200 osób, ostrzał rozpoczęto z helikopterów i artylerii, potem już wączyła się także piechota ” — czytamy w materiale publikacji.

Podkreśla się, że w trakcie operacji amerykańskie drony zniszczyły artylerię ЧВК „Wagner”, która miała osłaniać atakującą grupę: „Mówią, że tam nawet nie ma co zbierać , bo wszystko doszczętnie zbombardowane”.
https://wolna-polska.pl/wiadomosci/stany-zjednoczone-rozgromily-w-syrii-cala-kolumne-wojsk-rosyjskich-liczba-ofiar-smiertelnych-od-250-do-600-osob-put...

Portret użytkownika UPAdlina

Tak jak z uSSmanami w Iraku,

Tak jak z uSSmanami w Iraku, czy obecnie w Syrii, gdzie zginęło już wielu uSSmańskich i natowskich doradców. Jednak te fejki, które są obecnie w sieci na temat "wagnerowców" to szczyt prymitywizmu i głupoty (na zdjęcie powierzchni Marsa nałożone zdjęcia z kotła pod Zielonopolem). Śmiech na sali.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj